یادداشت
سال 1982میلادی به ابتکار کشورهای گروه جی7سازوکار ویژه اقدام مالی بجهت بررسی وضعیت قوانین مبارزه با پولشویی دربازارهای مالی جهان راه اندازی شد تا این کشورها بتوانند ریسک سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی هدف را بررسی و در مورد سرمایه‌گذارانی که به «کشورهای مشکوک» می‌روند احتیاط کنند.
بررسی ابعاد مختلف فعالیت‌های اقتصادی سال‌های اخیر نشان می‌دهد که همین امروز نیز چین قدرت نخست جهان است و تنها به چند سال زمان برای پذیرش نهایی این موضوع از سوی سایر کشورها نیاز دارد.
توانمندسازى احاد جامعه در راستاى تحقق عدالت اجتماعى اسلامى موضوعی مهم بوده که همواره باید مدنظر دولتمردان قرار ‏داشته باشد، این در حالی است باید مقاوم سازى اقتصاد را با پیش نیازى مهم در قالب مقاوم سازى و اصلاح ساختارهاى ‏اقتصادى، اجتماعى و خدماتى در بسترى هوشمند مدنظر داشت، آنچه که پروفسور «محمد شریف ملک‌زاده»
گفتگو
بیماری کرونا در عین درد و رنجی که به ارمغان آورده، گویا دل‌ها را به یکدیگر نزدیک، قلب‌ها را مهربان‌تر و فاصله‌ها را کم‌تر کرده است، روزهای کرونایی در کنار قلب‌های مهربان قابل تحمل‌تر است و اکنون با رسیدن ایام محرم، عاشورا و تاسوعا، قلب‌های شکسته را به وضوح می‌توان در پشت ماسک‌ها دید و گریست.
‏مدیرعامل گروه فولاد مبارکه خبر داد:
علیرغم اینکه در سال ۱۳۹۸ گروه فولاد مبارکه همانند سایر فولادسازان کشور با مشکلات تحریم و عدم تخصیص سنگ آهن کافی مواجه بود، اما مدیریت و کارکنان تمامی شرکتهای زیرمجموعه و نواحی داخلی شرکت با تلاش همه جانبه و قابل تقدیر خود توانستند بر راهبرد «رونق تولید» جامۀ عمل بپوشانند و با عزمی استوارتر، در نخستین روزهای سال ۱۳۹۹ که از سوی مقام معظم رهبری به نام «جهش تولید» نام گذاری شده است، در بسیاری از بخش ها به موفقیت های جدیدی دست یابند.
مقالات
محسن چمن آرا رئیس کمیسیون احداث، خدمات فنی و مهندسی اتاق ایران
بیش از 10 ماه از شیوع ویروس کرونا در کشور می‌گذرد و پیش‌بینی‌ها حاکی از تداوم این ویروس حداقل تا پاییز 1400 است.
فعالیت ۵ مرکز معاینه فنی خودرو‌های سنگین در استان همدان
رییس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همدان از فعالیت ۵ مرکز معاینه فنی خودرو‌های سنگین در استان خبر داد.
نمایش عمومی آثار تاریخی 2800 ساله تپه قلایچی در بوكان
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی از نمایش عمومی آثار تاریخی مکشوفه از تپه قلایچی به قدمت 2800 سال در بوکان خبر داد.
شرکت توزیع نیروی برق استان همدان
ضرورت اصلاح گردش ارائه خدمات و رفع موانع موجود در راستای تحقق شعار سال مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به نامگذاری امسال با عنوان سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» گفت: در راستای تحقق بیانات مقام معظم رهبری باید اصلاح گردش ارائه خدمات در دستور کار قرار گرفته و اجرایی شود و موانع موجود رفع شود.
۲ هزار همدانی مشاوره ژنتیک دریافت کردند.
۲ هزار نفر در راستای پیشگیری از معلولیت ها و شناسایی بیماری هایی منجر به معلولیت سال گذشته مشاوره ژنتیک دریافت کرده اند.
شناسایی 157 فقره انشعاب غیر مجاز آب در خوی
معاونت خدمات مشترکین و درآمد شرکت آب و فاضلاب خوی از شناسایی 157 فقره انشعاب غیرمجاز آب در شهرستان طی سال گذشته خبرداد.
۱۰۰ هکتار از  اراضی کشت و صنعت مغان به سامانه آبیاری مدرن مجهز می‌شود
مدیرعامل کشت و صنعت و دامپروری مغان گفت: براساس برنامه‌ریزی امسال ۱۰۰ هکتار از اراضی این شرکت به سامانه آبیاری مدرن مجهز می‌شود.
پذیرش بیش از ۱۱۷ هزار پرونده در سامانه طلاق طی سال ۹۹
گروه جامعه - سرپرست مرکز توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور با تشریح اقدامات دفتر مشاوره این سازمان، گفت: کل پرونده‌های پذیرش شده در سال ۹۹ در سامانه تصمیم یا طلاق، ۱۱۷ هزار و ۹۲۹ مورد با میزان سازش حدود ۱۴ درصد است.
شهردار باغستان
جلسه بررسی راهکارهای قانونی تحقق بودجه سال مالی ۱۴۰۰ با حضور معاونین، مسئولان و مدیران ارشد شهرداری در سالن جلسات شهرداری برگزار شد.
دلایل نگرانی از کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی با آغاز سفرهای نوروزی در گفتگوی «شروع» با متخصص بیماریهای عفونی تأکید شد ؛
ساده انگاری مردم
اخبار متناقص درباره سفرهای نوروزی بسیاری‌ را سردرگم کرده؛ زیرا عده‌ای مردم را به سفر نرفتن توصیه می‌کنند و عده‌ای نیز سفر با رعایت شیوه نامه بهداشتی را توصیه می‌کنند.
درسال جهش تولید ایرانی بایدپوشاک تولید داخل فاخر بپوشد
احیای قدیمی ترین برند پوشاک ایران در سال جهش تولید
مدیرعامل زاگرس پوش با تاکید بر ویژگی های اصیل این برند و سهم رو به گسترش آن در بازار پوشاک فاخر کشور، از افتتاح شعبه جدید زاگرس پوش در بازار بزرگ ایران مال خبر داد.