یادداشت
رییس جمعیت هلال احمر از ورود ۶ میلیون دز دیگر واکسن کرونا خبر داد و گفت: بیست‌وششمین محموله واکسن کرونا، امروز (پنجشنبه) در فرودگاه امام خمینی (ره) به وزارت بهداشت تحویل داده شد.
در یکی از روزهای سال اول مسئولیتم ، در دفترم میزبان معاون نظارت بانک مرکزی یکی از کشورهای بسیار معتبر اروپایی بودم و در خصوص همکاری های دوجانبه ، بسط و گسترش آن به تبادل نظر می پرداختیم.
گفتگو
بیماری کرونا در عین درد و رنجی که به ارمغان آورده، گویا دل‌ها را به یکدیگر نزدیک، قلب‌ها را مهربان‌تر و فاصله‌ها را کم‌تر کرده است، روزهای کرونایی در کنار قلب‌های مهربان قابل تحمل‌تر است و اکنون با رسیدن ایام محرم، عاشورا و تاسوعا، قلب‌های شکسته را به وضوح می‌توان در پشت ماسک‌ها دید و گریست.
‏مدیرعامل گروه فولاد مبارکه خبر داد:
علیرغم اینکه در سال ۱۳۹۸ گروه فولاد مبارکه همانند سایر فولادسازان کشور با مشکلات تحریم و عدم تخصیص سنگ آهن کافی مواجه بود، اما مدیریت و کارکنان تمامی شرکتهای زیرمجموعه و نواحی داخلی شرکت با تلاش همه جانبه و قابل تقدیر خود توانستند بر راهبرد «رونق تولید» جامۀ عمل بپوشانند و با عزمی استوارتر، در نخستین روزهای سال ۱۳۹۹ که از سوی مقام معظم رهبری به نام «جهش تولید» نام گذاری شده است، در بسیاری از بخش ها به موفقیت های جدیدی دست یابند.
باید با ابزارهای جدید در راه توسعه موقوفات قدم برداریم
مدیرکل بازرسی مدیریت عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان اوقاف با تاکید بر لزوم احیای وقف گفت: باید با ابزارهای جدید در راه توسعه موقوفات قدم برداریم تا باعث شویم که بهره‌وری موقوفات افزایش یابد و اجرای نیت واقفین نیز بهتر انجام شود.
اطلاع‌رسانی در بنیاد شهید باید یکپارچه شود
معاون رئیس‌جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: نحوه اطلاع‌رسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران باید یکپارچه باشد و از تکثر و تعدد در سایت‌ها و درگاه‌های اطلاع‌رسانی جلوگیری شود.
عین اللهی:‌ آگاهی بخشی به مردم یکی از اهداف مهم وزارت بهداشت است
وزیر بهد اشت، درمان و آموزش پزشکی آگاهی بخشی به مردم یکی از اهداف مهم این وزارتخانه دانست و از مسئولان حوزه سلامت خواست هر مطلبی که منتشر می شود در مورد آن صحبت کنند زیرا اگر به آن شایعات پاسخ داده نشود، ممکن است به حقیقت کاذب تبدیل شود.
نیروهای مسلح ید واحده تامین امنیت کشور است
فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: نیروی انتظامی عهده‌دار اصلی ماموریت خطیر تامین امنیت مرزها است و در این راستا نیروهای مسلح به عنوان ید واحده برای تامین امنیت کشور تلاش می‌کند.
هوای مشهد ناسالم است
هوای مشهد امروز (دوشنبه) با شاخص ۱۰۱ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.
اقدام لازم پس از مفقودی کارت‌های پایان خدمت یا معافیت
جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: افرادی که کارت هوشمند پایان خدمت یا معافیت خود را گم کرده‌اند یا به دلیل تغییر آدرس محل سکونت، دریافت نکرده‌اند، می‌توانند با مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ اعلام درخواست ارسال مجدد کنند.
جشنواره هدهد فرصتی مغتنم در اشاعه فرهنگ قرآنی است
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: جشنواره قرآنی هدهد فرصتی مغتنم در اشاعه فرهنگ غنی قرآنی است.
درخواست سازمان محیط‌زیست برای پیشگیری از آتش‌سوزی جنگل‌ها
سازمان حفاظت محیط‌زیست در بیانیه‌ای به منظور پیشگیری و مهار آتش سوزی در طبیعت از همه مسوولان دستگاه‌های اجرایی، نهادهای خودجوش مردمی و هموطنان خواست ضمن رعایت اخلاق زیست محیطی در پیشگیری و اطفای آتش در طبیعت این سازمان را یاری کنند.
منتظر رسیدن آنالیز داده های مطالعه اثربخشی واکسن ها هستیم
عضو کمیته علمی کشوری کرونا گفت: در مورد مطالعه اثربخشی واکسن های رایج که در شیراز انجام شده، صحبت های زیادی شد اما به طور کلی، چیزی نتیجه مطالعه به حساب می آید که یک گزارش کامل با مقدمه، روش کار، روش آنالیز داده و میزان صحت داده ها داشته باشد.
ثبت نام وام ضروری بازنشستگان فقط به صورت اینترنتی انجام می شود
صندوق بازنشستگی کشوری با صدور اطلاعیه‌ای، تاکید کرد که ثبت‌نام وام ۱۲ میلیون تومانی بازنشستگان این صندوق صرفا از طریق سایت sabasrm.ir انجام می‌شود.