یادداشت
رییس جمعیت هلال احمر از ورود ۶ میلیون دز دیگر واکسن کرونا خبر داد و گفت: بیست‌وششمین محموله واکسن کرونا، امروز (پنجشنبه) در فرودگاه امام خمینی (ره) به وزارت بهداشت تحویل داده شد.
در یکی از روزهای سال اول مسئولیتم ، در دفترم میزبان معاون نظارت بانک مرکزی یکی از کشورهای بسیار معتبر اروپایی بودم و در خصوص همکاری های دوجانبه ، بسط و گسترش آن به تبادل نظر می پرداختیم.
گفتگو
بیماری کرونا در عین درد و رنجی که به ارمغان آورده، گویا دل‌ها را به یکدیگر نزدیک، قلب‌ها را مهربان‌تر و فاصله‌ها را کم‌تر کرده است، روزهای کرونایی در کنار قلب‌های مهربان قابل تحمل‌تر است و اکنون با رسیدن ایام محرم، عاشورا و تاسوعا، قلب‌های شکسته را به وضوح می‌توان در پشت ماسک‌ها دید و گریست.
‏مدیرعامل گروه فولاد مبارکه خبر داد:
علیرغم اینکه در سال ۱۳۹۸ گروه فولاد مبارکه همانند سایر فولادسازان کشور با مشکلات تحریم و عدم تخصیص سنگ آهن کافی مواجه بود، اما مدیریت و کارکنان تمامی شرکتهای زیرمجموعه و نواحی داخلی شرکت با تلاش همه جانبه و قابل تقدیر خود توانستند بر راهبرد «رونق تولید» جامۀ عمل بپوشانند و با عزمی استوارتر، در نخستین روزهای سال ۱۳۹۹ که از سوی مقام معظم رهبری به نام «جهش تولید» نام گذاری شده است، در بسیاری از بخش ها به موفقیت های جدیدی دست یابند.
سرلشکر باقری: امروز نسبت به گذشته بسیار قوی‌تر هستیم
رییس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: با وجود تمام فشارهایی که دنیای استکبار طی این سال‌ها به کشور ما وارد کرده، بحمدالله نظام اسلامی روز به روز قوی‌تر شده، پیش رفته و سعی کرده است که مشکلاتش را حل کند و امروز نسبت به گذشته بسیار قوی‌تر هستیم.
مصوبه تعیین استانداران گیلان، همدان و گلستان ابلاغ شد
محمد مخبر معاون اول رییس جمهوری مصوبات هیات دولت مربوط به تعیین استانداران گیلان، همدان و گلستان را ابلاغ کرد.
علاقه‌مند به گسترش همکاری‌ با بلژیک در عرصه‌های اقتصادی هستیم
رییس جمهوری با بیان اینکه ایران علاقمند به گسترش همکاریهای اقتصادی و تجاری با بلژیک است،‌ گفت: کشورهای اروپایی چه در توافق برجام و چه در مسائل دیگر نباید به نحوی عمل کنند که آمریکا احساس کند اروپا حوزه نفوذ اوست.
رییسی: روابط ایران و قبرس در حوزه‌های اقتصادی قابلیت افزایش دارد
رییس جمهوری گفت: روابط ایران و قبرس در مرحله‌ای است که می‌تواند در حوزه‌های اقتصادی و تجاری افزایش یابد و امیدوارم با فعالیت سفیر جدید این کشور در ایران، این روابط به سطح قابل قبولی برسد.
رییسی: اتحادیه اروپا خود را از سیاست‌های توسعه‌طلبانه آمریکا جدا کند
رییس جمهوری پس از دریافت استوارنامه سفیر جدید فنلاند، گفت: امیدواریم اتحادیه اروپا و کشورهای اروپایی بتوانند در مسیر استقلال راهبردی پیشرفت کنند و خود را از سیاست‌های توسعه‌طلبانه آمریکا جدا کنند، چرا که یکجانبه‌گرایی آمریکا به نفع جهان نیست.
تهران و بیشکک ظرفیت‌های مناسبی برای گسترش همکاری‌های دوجانبه دارند
رییس جمهوری در مراسم دریافت استوارنامه سفیر جدید قرقیزستان، گفت: سطح کنونی روابط تجاری و اقتصادی ایران و قرقیزستان مطلوب نیست و باید با استفاده از ظرفیت‌های موجود، سطح همکاری‌های دوجانبه را ارتقا داد.
اصلاحیه اساسنامه‌های صندوق کارآفرینی امید و سازمان صنایع کوچک ابلاغ شد
محمد مخبر معاون اول رییس جمهوری اصلاحیه اساسنامه‌های صندوق کارآفرینی امید و سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران را ابلاغ کرد.
مجلس به لایحه رتبه‌بندی موارد جدیدی اضافه نکند
معاون پارلمانی رییس جمهوری با بیان اینکه لایحه رتبه بندی معلمان بار مالی سنگینی دارد، گفت: ما به لایحه دولت پایبند هستیم اما نباید در کمیسیون مواد جدیدی به لایحه دولت اضافه شود.
وحدت مسلمان ضرورتی انکارناپذیر مقابل دسیسه‌های دشمنان اسلام است
سفیر ایران در تاجیکستان، وحدت مسلمان جهان را ضرورتی انکارناپذیر در مواجهه‌ با دسیسه‌های دشمنان اسلام در جهان امروز ارزیابی کرد.
پیشنهاد کمیسیون اقتصادی درباره ارز ۴۲۰۰ تومانی تولید را احیا می‌کند
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: اگر پیشنهاد کمیسیون اقتصادی مجلس به نتیجه برسد هم رانت و فسادی که ارز ۴۲۰۰ تومانی ایجاد کرده از بین خواهد رفت و هم اینکه تولید را احیا می‌کند.