آخرین اخبار
کد خبر: ۵۱۸۶۶
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) همزمان با کاهش عرضه گاز در سراسر اروپا، در یک انتقاد علنی بی‌سابقه از روسیه خواست تا گاز بیشتری به این قاره صادر کند.
به گزارش روز چهارشنبه شروع آنلاین، تارنمای روزنامه گاردین نوشت که این سازمان مستقر در پاریس که در امور منابع انرژی به دولت‌ها مشاوره می‌دهد، از روسیه انتقاد کرده که حتی در شرایطی که تقاضا شدید بوده و قیمت‌ها بارها رکوردشکنی کرده، از افزایش صادرات گاز خودداری می‌کند.

به نظر می‌رسد که این سازمان ادعاها مبنی بر تصمیم روسیه در کاهش عرضه گاز را تائید کرده است.

در بیانیه آژانس آمده که روسیه می‌تواند برای افزایش دسترسی اروپا به گاز و اطمینان از آنکه در آستانه فصل زمستان و روشن شدن دستگاه‌های گرمایشی ذخایر کافی موجود باشد، اقدام‌های بیشتری انجام دهد.

در این بیانیه آمده است: روسیه همچنین فرصت دارد تا اعتبار خود را به عنوان یک تأمین‌کننده قابل اعتماد بازار اروپا مورد تأکید قرار دهد.

بیانیه آژانس بین‌المللی انرژی در حالی منتشر می‌شود که اروپا در گرماگرم جهش بی‌سابقه بهای گاز از تصمیم روسیه مبنی بر عدم افزایش صادرات گاز در ماه آینده میلادی نگران است.

سیاستمداران اروپایی کرملین را متهم کرده‌اند که در حالی که منتظر صدور مجوز رگولاتور برای پروژه بحث‌برانگیز نورد استریم ۲ است، عمداً از تأمین گاز جلوگیری می‌کند. این خط لوله دوقلو ظرفیت صادرات گاز روسیه به آلمان را دو برابر می‌کند.

گزارش شده که شرکت گاز دولتی گازپروم اعلام کرده که پس از تأیید این خط لوله، فروش گاز به اروپا را افزایش خواهد داد.

در همین حال حدود ۴۰ سیاستمدار اروپایی از کمیسیون اروپا خواسته‌اند تا نقش گازپروم در افزایش بی‌سابقه قیمت گاز در اروپا را بررسی کند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: