آخرین اخبار
کد خبر: ۴۹۶۲۱
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
دکتر محمدرضا کمالی در تاریخ 22 بهمن سال 1338 مصادف با نیمه شعبان ،سالروز میلاد با سعادت امام زمان (عچ)در روستای قلعه عسگر از توابع بخش لاله زار شهرستان بردسیر واقع در استان کرمان دیده به جهان گشود.


به گزارش شروع آنلاین، وی با شروع حرکت انقلاب اسلامی به صف مبارزه با رژیم ستم شاهی پیوست و پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با دیگر با انقلابیون شروع به کار جهادی و ساختن وطن نمود.
وی با علم به اینکه محرومیت در سطح استان وسعت زیادی داشت بعد از همفکری با دیگر تلاشگران در آن منطقه به عنوان مسئول جهاد سازندگی منطقه جازموریان و سپس شهرستان بردسیر منصوب گردید.
با شروع جنگ تحمیلی و دوران هشت سال دفاع مقدس وی به عنوان یکی از سربازان جان بر کف میهن اسلامی لباس رزم به تن کرد و عازم جبهه های  حق علیه باطل شد و در عملیات مختلف شرکت نمود و در نهایت درعملیات شلمچه مجروح شیمیایی گردید.
دکتر کمالی پس از بررسی و جمع آوری اطلاعات مختلف سرانجام کتاب مشترکات ایران و افغانستان ،کتاب تاریخچه مواد مخدر و بررسی شیوع اعتیاد در ایران،کتاب جازموریان قلب ایران و کتاب استان هشتم را به رشته تحریر در آورد که هریک از این عناوین با استقبال خوانندگان بسیاری مواجه شد بطوری که در چندین نوبت تجدید چاپ گردید.
همچنین کتاب های جنگ و صلح ،برادران کارامازوف،جنایات و مکافات ، بیگانه ، دنیای سوفی ،بادبادک باز ،هزار خورشید تابان ،قانون شفا ،وقتی نیچه گریست ،چشم دل بگشا، اتاق جایی که اتفاق افتاد و کتاب چگونه خانواده ام خطرناکترین مرد جهان را خلق کرد را ترجمه کرده که توسط ناشران مختلف منتشر شده اند.


کتاب حاضر همه چیز درباره ی گیاهان دارویی جدیدترین اثر وی می باشد که به نظر علاقه مندان به این رشته می رسد چکیده ای از آخرین اطلاعات درمورد گیاهان دارویی است که به نظام نوین دارویی کشور هماهنگ می باشد .مطالب این کتاب سعی شده که به زبان ساده نوشته شود تا قابل استفاده برای اکثرافراد جامعه، به خصوص آنهایی که دستی در درمان گیاهان دارویی دارند باشد . دکتر کمالی در این کتاب از خواص 360 گیاه دارویی با نام لاتین ذکر کرده است. کتاب بعدی که در حال چاپ میباشد تاریخچه مواد مخدر و روند اعتیاد در سالهای اخیر در جهان نام دارد که در روزهای آینده منتشر خواهد شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: