کد خبر: ۴۹۵۴۲
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
این رزمایش همزمان در ۱۶ شهرستان حوزه عملیاتی شرکت به منظور سنجش میزان همکاری مشترکان اداری در کاهش بار مصرف برق از طریق به‌کارگیری مولدهای خود تأمین و سایر راهکارهای تعیین شده در ساعات اوج بار ، اجرا شده است.


به گزارش شروع آنلاین، به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان، این آئین هم زمان با سراسر کشور در تاریخ ششم مرداد ماه و با حضور مدیرعامل، معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت برق جنوب استان کرمان ، فرمانده بسیج ادارات، فرمانده سازمان فضای مجازی سپاه پاسداران، معاون عملیات و بسیج جامعه زنان استان، در محل مرکز پایش این شرکت برگزار گردید.

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی توانیر با حضور در این رزمایش به صورت ویدیوکنفرانس، اظهار داشت: با توجه به کاهش بارندگی، خشکسالی شدید و کاهش تولید نیروگاه های برق آبی، سال استثنایی از نظر محدودیت های تولید برق را مشاهده می کنیم، اما خوشبختانه با همکاری دستگاه های اجرایی و به ویژه سازمان بسیج مستضعفان کشور، تاکنون توانستیم با کمترین مشکل، این شرایط را سپری نمائیم.

محمدحسین متولی زاده افزود: امروز شاهد حضور گلچینی از نهاد‌های اثرگذار در مسیر الگوی مصرف هستیم که این مهم، جای قدردانی دارد

در ادامه سردار سیف، معاون عملیات سازمان بسیج مستضعفان کشور ضمن تاکید بر ضرورت رعایت الگوی مصرف برای همه مشترکین، گفت: امروز می توان با خاموش کردن حتی یک لامپ، برق مورد نیاز بیماران کرونایی و اهالی مناطق محروم  را تأمین کرد.

همچنین مینا بیابانی رئیس سازمان بسیج خواهران کشور نیز با اشاره به نقش پر رنگ زنان در  صرفه جویی و استفاده بهینه برق ادامه داد:  زنان ما با نقش‌آفرینی در کشور با هرگونه چالشی مقابله کرده‌اند و می توانند به‌عنوان فرهنگ‌سازان جامعه، نقش موثری را ایفا نمایند.

مجتبی ثمره، مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان، نیز در حاشیه این نشست بیان نمود: با توجه به راه اندازی مرکز پایش در محل دفتر بازرسی استانداری و همکاری همه جانبه بسیج ادارات، بیش از ۹۵ درصد دستگاه های اجرایی بعد از ساعت کار اداری همکاری لازم را بعمل آوردند و ۸۷ درصد مشترکین اداری نیز در حین ساعت کار اداری، مصرف برق خود را با تعدیل روشنایی و خاموش نمودن لوازم غیر ضروری سرمایشی و تنظیم ترموستات کولر بر روی ۲۵ درجه  کاهش داده اند.

ثمره در ادامه خاطرنشان کرد: بیش از ۹۰ در صد ادارات در۱۶  شهرستان تحت حوزه عملیاتی شرکت توزیع برق جنوب استان کرمان در این رزمایش، پایش و به تعداد معدودی از ادارات که الگوی مصرف برق را رعایت نکرده بودند، تذکر داده شد.

وی افزود: در این رزمایش به طور متوسط، چهار اکیپ عملیاتی در هر شهرستان بصورت همزمان برای پایش ادارات با همراهی فرماندهان و نیروهای بسیج حضور موثر بعمل آوردند که در مجموع حدود ۵/۹ مگاوات در حوزه برق جنوب استان کرمان، کاهش مصرف داشتیم

در این رزمایش، ضمن بازدید میدانی و بررسی عملکرد مشترکان هدف در زمینه مدیریت مصرف برق، راهنمایی های لازم به منظور دستیابی به بیشترین بهره وری ممکن انرژی به مشترکان ارائه و راهکارهای کاهش مصرف برق متناسب با نوع اشتراک به مخاطبان ارائه شد که این اقدام با توجه به افزایش بی سابقه مصرف برق در سراسر کشور می تواند تاثیری قابل توجه در کاهش مصرف برق به ویژه در ساعات اوج بار داشته باشد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: