کد خبر: ۴۹۵۳۰
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
برق تعدادی از ساختمان های اداری دستگاه های اجرایی و بانک های پُرمصرف، قطع شد.


به گزارش شروع آنلاین، مدیرعامل شرکت توزیع برق استان با اعلام این خبر گفت: دستگاه های اجرایی می بایست در ساعات اداری 50 درصد به نسبت سال گذشته کاهش مصرف داشته باشند و بعد از اتمام ساعت اداری، باید مصارف خود را به 10 درصد رسانده و در مجموع 90 درصد کاهش مصرف را به انجام برسانند.
سیدمحمد موسوی زاده بیان کرد: از زمان گرم شدن هوا، اخطارهای متعددی به برخی دستگاه های اجرایی، نهادهای عمومی و بانک ها، مبنی بر کاهش مصرف برق ارائه شده، لیکن عدم توجه به این مهم، باعث شد تا برق تعدادی از ساختمان های اداری را قطع نماییم.
وی با اشاره به این که ادارات باید نقش الگویی را برای مردم داشته باشند تصریح کرد: تعدادی از دستگاه های اجرایی علاوه بر این که در ساعات اداری، 50 درصد کاهش مصرف برق نداشته اند، بلکه میانگین 20 درصد نیز بیش از 50 درصد مورد اشاره، افزایش مصرف داشته و مجبور به قطع برق آنها شده ایم و قطعاً این برنامه استمرار دارد.
موسوی زاده خاطرنشان کرد: دستگاه های اجرایی به مولّد برق اضطراری مجهز هستند و از آنها انتظار داریم به منظور کاهش مصرف برق و پیشگیری از قطع برق اشتراک های عمومی، از حدود ساعت 11 دیزل های مستقر را در مدار تولید قرار داده و با صنعت برق استان همکاری نمایند.
وی با بیان این که امسال به نسبت مـدت متناظر سال گذشته، رشد 18 الی 20 درصدی در مصرف انرژی را تجربه کرده ایم اظهار کرد: این موضوع، یک امر بی سابقه است و عواملی همچون گرمای شدید، خشکسالی و استفاده از رمز ارز غیرمجاز، در این زمینه تاثیرگذار است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: