کد خبر: ۴۹۰۱۲
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
بهره برداری از چهار طرح ملی وزارت نیرو در دهمین پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، در سه استان هرمزگان، ایلام و کرمانشاه با اعتبار ۴۱ هزار و ۹۸۸ میلیارد تومان آغاز شد.

به‌گزارش شروع آنلاین، در هفتاد و یکمین هفته افتتاح طرح های ملی و دهمین پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، چهار پروژه در سه استان ایلام، کرمانشاه و هرمزگان به بهره برداری رسید.همچنین عملیات اجرایی ساخت نیروگاه بخاری یک‌هزار و ۴۰۰ مگاواتی سیریک در استان هرمزگان نیز آغاز شد.

براساس این گزارش، در استان هرمزگان از واحد ۲ گازی نیروگاه سیکل‌ترکیبی هنگام به ظرفیت ۳۰۷ مگاوات به ارزش سه‌هزار و ۱۳ میلیارد تومان و عملیات اجرایی ساخت نیروگاه بخاری سیریک به ارزش ۳۸ هزار میلیارد تومان با دستور ویدئوکنفرانسی رئیس‌جمهوری بهره برداری شد.

همچنین نخستین واحد گازی نیروگاه کلاس F هنگام استان هرمزگان با دستور رییس‌جمهوری افتتاح و عملیات اجرایی نیروگاه بخاری ۱۴۰۰ مگاواتی سیریک آغاز شد. رییس جمهوی با فرمان ویدئوکنفرانسی عملیات اجرایی نیروگاه بخاری یک‌هزار و ۴۰۰ مگاواتی سیریک استان هرمزگان را هم آغاز کرد.

به منظور سیاست‌های صنعت برق کشور  و با هدف استفاده بهینه از سوخت مصرفی نیروگاه‌ها و افزایش راندمان تولید، تامین برقی پایدار به‌منظور عرضه به شبکه سراسری، صادرات به کشورهای همسایه و توسعه سواحل مکران، ساخت این نیروگاه از محل وام اعتباری صادراتی دولت فدراسیون روسیه به دولت جمهوری اسلامی ایران در دستور کار شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی قرار گرفت.

این نیروگاه دارای چهار واحد بخار ۳۵۰ مگاواتی با راندمان ناخالص حدود ۴۶ درصد است. بویلر نیروگاه از نوع Super Critical یک‌بار گذر با سوخت اصلی گاز و تامین آب مورد نیاز نیروگاه از دریا انجام خواهد شد که برای تامین آب مصرفی نیروگاه، آب شیرین کن MED با ظرفیت خروجی ۲۱۰ مترمکعب در ساعت در دستور کار قرار گرفته است.

علاوه بر افتتاح این دو نیروگاه، آبگیری سد «کنجانچم» (گلال ملک) و پروژه آب‌اندازی ۲هزار و ۷۵۰ هکتار شبکه اصلی آبیاری و زهکشی با اعتبار ۴۵۰ میلیارد تومان در استان ایلام از دیگر پروژه‌هایی است که امروز  افتتاح شد.

پروژه آب‌اندازی چهار هزار و ۵۰ هکتار شبکه اصلی آبیاری و زهکشی با اعتبار ۵۲۵ میلیارد تومان در استان کرمانشاه، آخرین پروژه هفته دهم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران  است که  به بهره‌برداری رسید.

در همین مدت وسعت شبکه‌های آبیاری و زهکشی کشور به ۳۴۰ هزار هکتار رسیده که بخش عمده‌ای از آن در استان‌های مرزی واقع شده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: