آخرین اخبار
کد خبر: ۴۸۷۲۱
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی از روند اجرای پروژه تصفیه خانه روستای وار شهرستان خوی بازدید کردند .
به گزارش شروع آنلاین،به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوی ، یداله سلطانی در حاشیه این بازدید  با بیان اینکه شبکه جمع‌آوری فاضلاب روستایی یکی از شاخصه‌های توسعه یافتگی روستاهاست، افزود: اجرای چنین طرحی نشان از اهتمام و تلاش مسئولان برای خدمات‌رسانی مطلوب به مردم است. 
وی افزود : عملیات اجرایی تصفیه خانه فاضلاب روستای وار شامل بخشهای حوضچه SBR، یونیت کلرزنی و ساختمان بهره برداری در حال اجرا می باشد . وی به نوع فرآیند تصفیه این تصفیه خانه اشاره کرد و افزود : فرآیند تصفیه ، تصفیه خانه روستای وار از نوع SBR که یکی از به روزترین فرآیندهای تصفیه فاضلاب در جهان می باشد است.
رئیس هیئت مدیره شرکت اعلام کرد : عملیات لوله گذاری شبکه جمع آوری روستای وار بطول 23 کیلومتر و 255 متر از سال 96 آغاز شده و با پیشرفت 100 درصدی به پایان رسیده است و با اتمام عملیات اجرائی تصفیه خانه فاضلاب این روستا جمع آوری و تصفیه فاضلاب انجام خواهد گرفت.
سلطانی اظهار داشت: جمع‌آوری و دفع بهداشتی فاضلاب از طرح‌های مهمی است که در روستاها اجرایی می‌شود.
مدیر عامل شرکت  خاطر نشان کرد : روستای وار واقع در شهرستان خوی  به خاطر شرایط حفاطت منابع آبی  از دلایل انتخاب این روستا جهت اجرای تصفیه خانه فاضلاب بود.
وی با اشاره به واگذاری و نصب انشعابات روستای وار افزود : به موازات لوله گذاری شبکه جمع آوری فاضلاب انشعابات نیز نصب شده اند که تا کنون 1300 فقره انشعاب فاضلاب در این روستا نصب شده است .
سلطانی ظرفیت تصفیه ، تصفیه خانه فاضلاب روستای وار 602 متر مکعب در شبانه روز اعلام کرد و افزود:ظرفیت تصفیه ، تصفیه خانه روستای وار در افق طرح سال 1415 به 894 متر مکعب در شبانه روز قابل افزایش است . 
روستای وار با جمعیت 5100 نفر (در سال 95 ) و 1460 فقره انشعاب آب از توابع شهرستان خوی از جمله روستا های بزرگ با حجم تولید فاضلاب زیاد است .
لازم به توضیح است که این پروژه با عنوان طراحی، اجرا و بهره‌برداری از سیستم جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب روستایی نواحی شمال‌غرب ایران (زون 4) در حال اجرا می باشد.
گفتنی است اجرای تصفیه خانه فاضلاب روستای وار از محل اعتبارات بانک توسعه اسلامی است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: