آخرین اخبار
کد خبر: ۴۸۶۸۶
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی گفت: تمام شاخص های کیفیت و سلامت آب شرب شهرستان خوی مطابق استانداردهای کشوری و جهانی است.
به گزارش شروع آنلاین،به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوی، یداله سلطانی با اعلام این خبر اظهار داشت: آب شرب شهرستان خوی به طور روزانه در نقاط مختلف شامل منابع تامین آب ( چاهها و چشمه ها و تصفیه خانه آب ) مخازن و شبکه توزیع از نظر شاخص های متعدد میکروبی، فیزیکی، شیمیایی ، کدورت و کلر باقیمانده نمونه برداری و آزمایش می شوند.
وی افزود: در مجموع ۳۰ شاخص کیفی مورد سنجش قرار می گیرد و این پایش و اندازه گیری در تمام محدوده شرکت  و شهرها و روستاه های تابعه به صورت سیار و نیز در محل آزمایشگاه آب شرکت انجام می گیرد.
مدیر عامل شرکت اضافه کرد: علاوه برکنترل روزانه آزمایشگاه شرکت، شبکه بهداشت زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی نیز به طور مجزا بررسی شاخص های های کیفی و سلامت آب شرب شهروندان را بر عهده دارد.
سلطانی در ادامه ضمن تاکید بر حفظ منابع آبی موجود اظهارداشت: از آنجا که میانگین بارش سال آبی جاری نسبت به میانگین بارش سال گذشته و مدت مشابه در بلند مدت کاهش داشته است لذا انتظار میرود مشترکین با رعایت الگوی مصرف در حفظ منابع آبی بیش از پیش کوشا باشند.
وی یادآور شد: به منظور خدمات‌رسانی مطلوب‌تر، مشترکان آب  می‌توانند در صورت مشاهده هر گونه مشکل در خصوص کمیت و یا کیفیت آب، ضمن تماس با سامانه ارتباطات مردمی ۱۲۲، شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی  را در ارائه هر چه بهتر خدمات یاری نمایند.
مدیر عامل شرکت گفت: تمام تلاش و کوشش همکاران شرکت در راستای حصول اطمینان از کیفیت آب شرب از ابتدای نقطه تامین آب تا زمان تحویل به مشترکین می باشد
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: