آخرین اخبار
کد خبر: ۴۸۶۳۲
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب شرکت آب و فاضلاب خوی از اجرای نزدیک به 13 کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب شهر خوی در سال گذشته خبر داد.
به گزارش شروع آنلاین،به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی ، تقی پاشائی گفت : با اجرای 12 کیلومتر و 810 متر از شبکه جمع آوری فاضلاب از آلودگی آبهای زیرزمینی جلوگیری و استفاده دوباره از آب فراهم شد.
وی افزود : با توجه به جلوگیری از مخاطرات زیست محیطی این شرکت در سال گذشته با وجود مشکلات و موانع در مناطق برنامه ریزی شده و اولویت بندی شده بیشتر از تعهدات بودجه ای خود پروژه اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب را اجرا نموده است .
پاشائی اظهار داشت : با اشاره به پرهزینه بودن اجرای طرح های فاضلاب و چالش های ناشی از شیوع ویروس کرونا و تاثیر آن ها بر اجرای طرح های فاضلاب، یادآور شد؛ علی رغم مشکلات موجود، شرکت تمام توان خود را برای تکمیل و اجرای طرح های فاضلاب در سال 99 به کار گرفت.
معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب شرکت عمده مناطق اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب در سال گذشته را کوی صفا ، کوی حافظ ،24 متری امین نژاد، زنبورداران ، بلوار رسالت ، بلوار حاجی حسینلو و بلوار حجازیفر عنوان کرد.
وی در خاتمه خاطر نشان کرد : وجود فاضلاب نه تنها نباید به عنوان یک مشکل در نظر گرفته شود، بلکه باید آن را به عنوان بخشی از راه حل چالش هایی دانست که اکثر جوامع در حوزه محیط زیست با آن روبرو هستند دانست. وی به ضرورت تغییر دیدگاه ها به منظور ارتقای آگاهی و تقویت آموزش در جهت به اشتراک گذاری مزایای استفاده مجدد از پساب فاضلاب، اشاره کرد و گفت: در اغلب مصارف ۸۰ درصد آب مصرفی به فاضلاب تبدیل می شود که ۹۹درصد آن آب بوده و تنها ۱ درصد آن ناخالصی های جامد می باشد که همین درصد ناچیز در فاضلاب، دارای حد زیادی از آلودگی است به نحوی که می تواند آب را آلوده کند.
لازم به توضیح است که درصد جمعیت تحت پوشش خدمات فاضلاب در شهر خوی 67 درصد است .
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: