آخرین اخبار
کد خبر: ۴۸۵۹۸
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مدیر کل بیمه سلامت استان همدان خبر داد :
مدیرکل بیمه سلامت استان همدان اظهار داشت : در راستای اجرای طرح ملی نسخ الکترونیک ، انجام نسخه نویسی الکترونیکی در بیمارستانهای دانشگاهی استان همدان آغاز شد.
به گزارش شروع آنلاین،به نقل از روابط عمومی اداره کل بیمه سلامت دکترسعید فرجی اظهار داشت: دولت الکترونیکی یکی از اولویت های برنامه ششم توسعه کشور است که در این راستا پرونده سلامت الکترونیکی در دستور کار وزارت بهداشت و بیمه ها قرار گرفت که بیمه ها بخصوص بيمه سلامت در این رابطه پیشقدم شدند و در راستای توسعه خدمات الکترونیک سازمان و اجرای طرح ملی نسخه الکترونیک از فروردین ماه سالجاری انجام نسخه نویسی الکترونیکی در بیمارستانهای دولتی دانشگاهی استان آغاز شد. 
وی اظهار داشت: 
با برگزاری جلسات متعدد و انعقاد تفاهم نامه فیمابین بیمه سلامت و بیمه تامین اجتماعی و معاونت های درمان، پشتیبانی و مدیر فن آوری اطلاعات دانشگاه؛ عملیات تجهیز و استقرار سیستم ها و آموزش های مورد نیاز برنامه ریزی و سپس آغاز گردید.
 وی تشریح نمود که با اجرای نسخه نویسی الکترونیکی فرد هنگام مراجعه به مراکز درمانی و مطب ها دیگر نیازی به همراه داشتن دفترچه درمانی ندارد بلکه منشی پزشک با وارد کردن کُد ملی بیمار اطلاعات هویتی، اطلاعات بیمه ای و پرونده سلامت را در ليست مراجعين پزشك قرار مي دهد. 
مدیرکل بیمه سلامت همدان افزود:  پزشك پس از انطباق اطلاعات بیمار با مشخصات درج شده در سامانه و گرفتن شرح حال و معاينه بيمار مي تواند بر حسب ضرورت براي بيمار آزمايش، تصوير برداري و يا دارو را در سامانه بصورت الكترونيكي در خواست نمايد و كد پنج رقمي رهگيري را به بيمار تحويل دهد و فرد بيمه شده مي تواند داروي تجويزي را با ارائه كد رهگيري و كد ملي خود از داروخانه يا در مراكز پاراكلينيك خدمت مورد نظر را دريافت نمايد.
دکتر سعید فرجی گفت: با توجه به اجرای نسخه نویسی الکترونیک در استان ، کلیه پزشکان در مطب ها و درمانگاه ها در صورت تجویز الکترونیکی دارو و خدمات پاراکلینیک از تعرفه بیشتری برخوردار خواهند شد.
مدیرکل بیمه سلامت همدان خاطر نشان کرد: مردم توجه داشته باشند که در زمان دریافت خدمات (پزشکی، پاراکلینیک و ...) پیامک مربوطه به شماره تلفن همراه آنها ارسال می گردد، لذا در صورت عدم دریافت پیامک نسبت به پیگیری و اصلاح شماره تلفن همراه خود در سیستم بیمه سلامت از طریق دفاتر پیشخوان طرف قرارداد اقدام نمایند و همچنین بیمه شدگان محترم دقت نظر داشته باشند که در صورت دریافت پیامک مربوط به ویزیت و دریافت خدمات پزشکی بدون مراجعه ایشان به مراکز درمانی این موضوع را به اداره نظارت اداره کل بیمه سلامت استان اطلاع دهند یا از طریق سامانه تلفنی 1666 پیگیری نمایند  تا از کد ملی آنها سوء استفاده نگردد .
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: