آخرین اخبار
کد خبر: ۴۸۵۸۶
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مجموعه پايين دست باغ گلستان شهرجديد هشتگرد جهت استفاده عموم مردم احيا مي شود.
به گزارش شروع آنلاین،به نقل از روابط عمومي شوراي اسلامي و شهرداري شهرجديد هشتگرد، مهندس محسن مجذوب شهردار و مرتضي کيهاني راد رئيس شوراي اسلامي از محدوده فضاي طبيعي واقع در پايين دست مجموعه بوستان گلستان بازديد کردند.

احيا و بازسازي پتانسيل هاي جغرافيايي و طبيعي شهرجديد هشتگرد در راستاي افزايش ظرفيت هاي گردشگري، تفريحي، سرمايه گذاري و اقتصادي يکي از موضوعاتي است که توسط شهرداري پيگيري شده و اجرايى خواهد شد.


شهردار با اشاره به وجود مجموعه بوستان گلستان و بازسازي اين فضا جهت استفاده شهروندان که هم اکنون به عنوان شناسنامه شهر نيز از آن ياد مي شود گفت: اين مجموعه که در مسير تجمع آب هاي سطحي و زير زميني بوده است بسيار سرسبز و زيبا مي باشد و در ادامه مسير خود در پايين دست نيز با تجمع آب هاي زيرزميني و سطحي در گودال هاي طبيعي و حوضچه هاي زيبا که در مسير آن وجود داشته تصاوير زيبايي را خلق کرده است و ما تصميم گرفته ايم با صرف ذوق، خلاقيت، مهندسي و هزينه با ساخت درياچه، اين محيط را به تفرجگاهي جهت استفاده شهروندان تبديل نماييم.

مهندس مجذوب ادامه داد: آب به عنوان يک عنصر منحصر به فرد جايگاه حساسي در زندگي بشر دارد. به گونه اي که شالوده و عنصر ضروري تمامي جوامع و پديدآورنده فرهنگ ها بوده است لذا تصميم گرفتيم ضمن هدايت آب هاي سطحي و زيرزميني اين محيط به سمت درياچه اي كه ساخته خواهد شد، از اين ظرفيت طبيعي شهر در راستاي ايجاد محيط گردشگري، تفرجگاهي و همچنين ايجاد غرفه هايي با هدف اشتغال زايي اصناف مختلف در راستاي تقويت سيستم اقتصاد شهر با استفاده از امکانات مجموعه شهرداري در ابتدا و در ادامه ظرفيت سرمايه گذاري بخش خصوصي بهره مند شويم.

ايشان جاذبه هاي طبيعي شهر را فراوان توصيف کرده و گفت: بررسي و شناخت جاذبه هاي طبيعي شهر در جهت رونق و توسعه ي گردشگري شهري بسيار مهم مي باشد. هر ناحيه يا محيط جغرافيايي همانطور که از آثار انساني برخوردار است از محيط طبيعي نيز بهره مي برد و ارتباط دو سويه اي مابين توسعه پايدار و گردشگري پايدار وجود دارد و اين دو اثرات مهم بر يکديگر مي گذارند که مي توان اين اثرات را شناسايي و مورد توجه قرار داد و بر همين اساس به زودي با ساخت درياچه و هدايت آب هاي ايجاد شده در گودال ها و حوضچه ها به سمت درياچه، برنامه هايي جهت ايجاد فضايي تفريحي، رفاهي و گردشگري در اين مکان زيبا طراحي و اجرايي خواهد شد.

شهردار در انتها تأکيد کرد: شهرجديد هشتگرد جاذبه هاي طبيعي بسياري از جمله شقايق هاي خودرو که در دشت ها و يال دره ها مي رويد، مِه صبحگاهي و شامگاهي که در 3 فصل از سال شاهد آن هستيم، آب و هواي معتدل و بسيار مطبوع، زمين هاي حاصلخيز و ... دارد که علاوه بر تلطيف فضاي شهري براي شهروندان مي توان از اين جاذبه هاي طبيعي جهت معرفي شهر و همچنين اشتغال زايي استفاده برد.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: