آخرین اخبار
کد خبر: ۴۸۵۶۱
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی از شستشوی 440 کیلومتر شبکه آب و فاضلاب در راستای حفظ کیفیت آب شرب و پاکسازی شبکه فاضلاب به منظور کنترل پس زدگی فاضلاب و رفاه حال شهروندان این شهرستان خبر داد.
به گزارش شروع آنلاین،به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوی ، یداله سلطانی اظهار داشت: مطابق برنامه سالیانه و به منظور پاک سازی خطوط و شبکه های آبرسانی و افزایش کیفی آب آشامیدنی مشترکین، عملیات شستشوی خطوط آبرسانی شهرستان خوی درسال گذشته انجام شد. 
وی تصریح کرد: طی سال 99 عملیات شستشوی 277 کیلومتر و 500 متر خطوط انتقال و شبکه های آبرسانی این شهرستان (شهری و روستائی) که شامل شبکه و خطوط آبرسانی می باشد در مناطق و خیابانها و کوچه های مختلف  بصورت جریان آب با فشار لازم از داخل خطوط و خارج نمودن آب از نقاط انتهایی شبکه انجام شد و پس از اتمام عملیات شستشو و پاک سازی و تخلیه ماسه های ته نشین شده مجددا خطوط و شبکه ها در مدار بهره برداری و توزیع قرار گرفت.
سلطانی  افزود: با اجرای عملیات شستشوی شبکه توزیع آب شرب شهرستان خوی بیش از 120 هزار مشترک از آب شرب پایدار، سالم و بهداشتی بهره مند گردیدند.
وی در ادامه افزود: به منظور حفظ سلامت شهر و ساکنان، جلوگیری از چالش‌های زیست‌محیطی و همچنین پیشگیری از شیوع بیماری‌های میکروبی ناشی از آلودگی فاضلاب شهری، شست‌وشو، لایروبی و ضدعفونی‌کردن خطوط شبکه دفع فاضلاب در سال گذشته انجام شد. 
مدیرعامل شرکت اظهار داشت: در این عملیات بیش از 162کیلومتر از مجموع شبکه اصلی و فرعی فاضلاب  و منهولهای فاضلاب توسط بخش خصوصی در قالب گروه های چند نفره و به صورت دستی و با استفاده از واترجت شست و شو و لایروبی شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: