آخرین اخبار
کد خبر: ۴۸۵۵۹
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
طرح گردشگری سد الیمالات منجر به توسعه و اشتغال زایی خواهد شد
به گزارش شروع آنلاین،به نقل از روابط عمومی آب منطقه ای مازندران، دکتر یخکشی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مازندران در مراسم کلنگ زنی احداث مجتمع گردشگری سد الیمالات که با حضور دکتر حسین زادگان و دیگر مسئولان استانی و شهرستانی برگزار گردید ضمن اشاره به ظرفیت ها و پتانسیلی که سد ها، رودخانه ها و دیگر تاسیسات آبی دارند و تا بحال مغفول مانده بود گفت: تغییر در نگرش باعث ایجاد توسعه می گردد و این بار با نگرشی نو توانستیم قدمی مهم برای توسعه گردشگری استان برداریم .

وی افزود: با عنایت استاندار محترم اجرای فاز گردشگری در سدها در راستای اقتصاد مقاومتی و علاوه برآن در رودخانه ها، آببندان ها و دیگر تاسیسات آبی ذیل پروژه های استان قرار گرفت و یکی پس از دیگری در حال اجراست.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مازندران خاطر نشان کرد: از طرفی دیگر در تفاهم نامه ای  که مابین وزارت نیرو و سازمان میراث فرهنگی منعقد شد اقدامات شایسته ای به انجام رسید و قرارداد گردشگری سد الیمالات بعنوان پنجمین سد در استان طی مراسمی با حضور ویدئو کنفرانس وزیر نیرو در هفته چهل و سوم از #پویش هرهفته_الف_ب_ایران به سرمایه گزار بخش خصوصی مبادله و واگذار گردید که امروز شاهد اجرای عملیات کلنگ زنی آن هستیم.

ایشان ضمن اشاره به قرارداد 50 میلیارد تومانی برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری سد الیمالات توسط سرمایه گذار بخش خصوصی تصریح نمود: سد الیمالات دارای زیبایی منحصر به فردی است واین موضوع انتظارات شرکت آب منطقه ای مازندران را از سرمایه گذار این طرح بالا خواهد برد.

در ادامه دکتر حسین زادگان استاندار مازندران ضمن اشاره به سابقه خوب سرمایه گذار این پروژه در پروژه های گردشگری دیگر گفت: میلیاردها تومان صرف ساخت این پروژه شده تا زیبایی های این منطقه را دوچندان کند و باید نهایت استفاده و بهره وری را از هزینه های صرف شده برای توسعه استان برد.

ایشان افزود: در گذشته این سد تامین کننده آب کشاورزی برای کشاورزان محترم منطقه بوده و در حال حاضر ضمن استفاده در بخش کشاورزی باید از ظرفیت های بیشتر آن در توسعه و اشتغال زایی منطقه استفاده نمود

حسین زادگان ضمن تشکر و قدردانی از دکتر محمدابراهیم یخکشی گفت: توسعه استان نیازمند مشارکت همگانی است و ان شاالله با همکاری یکدیگر بتوانیم با توسعه ، و ایجاد بستر مناسب مردم را به این طبیعت زیبا نزدیک کنیم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: