کد خبر: ۴۸۵۱۱
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
جلسه بررسی راهکارهای قانونی تحقق بودجه سال مالی ۱۴۰۰ با حضور معاونین، مسئولان و مدیران ارشد شهرداری در سالن جلسات شهرداری برگزار شد.
به گزارش شروع آنلاین به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شورا و شهرداری باغستان، حسن رنجبر در این جلسه ضمن تبریک سال جدید و آرزوی توفیق روز افزون برای مدیران و مسئولین و پرسنل شهرداری گفت: سال جدید از طرف مقام معظم رهبری سال تولید پشتیبانی ها و مانع زدایی ها نامگذاری شده است و مجموعه مدیریت شهری نیز به عنوان یک نهاد مردمی در مدیریت عمومی شهرها با توجه به شرح وظایف گسترده قانونی و لزوم تقسیم عادلانه منابع و امکانات در بین محلات مختلف و با توجه به نیازهای نامحدود شهری، باید با رفع موانع توسعه پایدار شهری اهداف و برنامه ریزی های شهری که در قالب بودجه سالانه تهیه و تنظیم و تصویب شده است عملیاتی نماید.

وی ضمن اظهار این مطلب که در بودجه سال مالی ۱۴۰۰ شاهد افزایش ۶۰ درصدی  بودیم افزود:حوزه های مختلف شهرداری با برنامه ریزی دقیق و آسیب‌شناسی مناسب و با هدف گذاری برای برنامه‌های آتی می بایست با تلاش مضاعف زمینه را برای تحقق بودجه سال جاری فراهم نمایند.

رنجبر افزود:امروزه مدیریت، عامل اصلی و تعیین کننده موفقیت هر سازمان و تشکیلاتی شناخته می شود و هدف آن سیاست گذاری و اجرای برنامه ها است و شهرها نیز به عنوان یک سیستم و نظام اجتماعی پیچیده و متنوع ، نیازمند به مدیریت سازمان یافته ای (مدیریت شهری) برای تعیین و دستیابی به اهداف و هماهنگی فعالیت ها و... در ابعاد و عرصه های مختلف توسعه پایدار شهری هستند.

وی در ادامه افزود: نگاه سنتی دیگر جوابگوی مدیریت شهری در کشور نیست و نیاز شهروندان می‌طلبد که مدیریت شهری با نگاهی مدرن و توسعه یافته اداره شود.

شهردارباغستان خاطرنشان کرد: ارتقا و تغییر ساختارها به ویژه در مدیریت شهری امری اجتناب ناپذیر است و شهرها باید بر اساس نیازهای مردم مدیریت شوند و برای رسیدن به توسعه پایدار شهری بهره گیری از مشارکت شهروندان می‌توانند از سطح چالش‌های پیش‌روی شهرها بکاهد.

رنجبر در پایان اظهار داشت: برای چنین رشد و توسعه ای که در نهایت منجر به ایجاد و تثبیت شهر پایدار می‌شود، وجود نگاهی جامع، آینده نگر و برنامه محور که با مشارکت موثر شهروندان قابل اجراست، ضرورت دارد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: