آخرین اخبار
کد خبر: ۴۷۱۰۳
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
علیرغم سنگ اندازی ها ، بزرگترین شرکت هوانوردی خاورمیانه همچنان می درخشد
در جریان سنگ‌اندازی‌هایی صورت گرفته هستیم 
در این بازدید همچنین مرتضی محمودوند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تقدیر از عملکرد شرکت هلیکوپتری ایران در شرایط تحریمی، گفت: جای تقدیر و تشکر ویژه دارد که مدیران این شرکت توانسته‌اند با دستان خالی در چارچوب فعالیت خود صنعت هوانوردی را در وضعیت قابل قبولی نگه‌دارند.
وی بابیان اینکه نبود تخصص و وجدان کاری باعث شده است که برخی از کشورها در مقابل دشمنی حوزه تمدن غرب به‌راحتی زانوزده و سمت فروپاشی بروند گفت: ما مطلع هستیم که در برخی موارد به‌جای حمایت از شما گاهی سنگ‌اندازی‌هایی هم در مسیر شما صورت می‌گیرد از همین رو به‌عنوان یک نماینده در کمیسیون امنیت ملی اعلام می‌کنم مجلس از تمام ظرفیت خود برای رفع دغدغه‌های این شرکت استفاده کند.

اقدامات چشمگیر شرکت هلیکوپتری ایران موجب امید و ایجاد ارق ملی در کشور است
همچنین روح‌الله متفکرآزاد عضو هیئت‌رئیسه مجلس که در این بازدید حضور داشت گفت: صنعت هوانوردی هر کشوری نماد و ادبیات پیشرفت آن کشور است به همین دلیل باید دستاوردهای ممتاز شرکت هلیکوپتری ایران از ظرفیت رسانه‌ها به‌خوبی استفاده کند تا جوانان ما با این پتانسیل کشور بیشتر آشنا شوند.
وی بابیان اینکه فعالیت در حوزه صنعت هوانوردی در شرایط تحریمی بسیار سخت است ادامه داد: فعالیت شرکت هلیکوپتری ایران برای بی‌اثر کردن تحریم‌ها قابل‌تقدیر است به همین دلیل مجلس از هیچ اقدام حمایتی دریغ نمی‌کند و حتماً جهت بررسی و رفع مشکلات این شرکت دغدغه‌های موجود را در کمیسیون‌های تخصصی مجلس مورد پیگیری قرار می‌دهد.
متفکرآزاد همچنین گفت: در ماه‌های آتی مجلس باید برنامه هفتم توسعه و لایحه بودجه سال 1400 را تصویب کند بنابراین می‌توان در این فرصت، دغدغه‌ها و مشکلات مهم این شرکت را نیز پیگیری کرد.
این عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به گسترش اخبار مأیوس‌کننده در کشور گفت: اقدامات چشمگیر شرکت هلیکوپتری ایران موجب امید و ایجاد ارق ملی در کشور است، ازاین‌رو آماده هستیم تا به‌طور کارشناسی راه‌کارها و پیشنهاد‌های مرتبط با ارتقای این صنعت را موردبررسی و پیگیری قرار دهیم.
گفتنی است شرکت هلیکوپتری ایران بزرگ‌ترین شرکت هلیکوپتری در منطقه خاورمیانه است و برنامه و وظایفی همچون انجام عملیات پروازی برای تجسس، نجات و امداد هوایی، انجام عملیات حساس لرزه‌نگاری و حمل بار، انجام عملیات فیلم‌برداری، گردشگری و گشت هوایی، اکتشاف معادن و همچنین خدمات مهندسی و تعمیرات بالگرد و خدمات آموزشی و تربیت و تأمین نیروی انسانی متخصص را بر عهده دارد.
لازم به ذکر است که در جریان این بازدید روح‌الله متفکر آزاد و علی کریمی فیروزجایی از اعضای هیئت‌رئیسه، مرتضی محمودوند نماینده مردم خرم‌آباد، مجتبی رضاخواه نماینده مردم تهران و علی جدی نماینده مردم شیروان سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، نایب‌رئیس اول مجلس شورای اسلامی را همراهی می‌کردند.
در این بازدید بخش‌های مختلف این شرکت ازجمله مجتمع تعمیرات عملیاتی و آموزشی شهید صداقت، آشیانه‌های هلیکوپتر، پروژه سم‌پاش هوایی هلیکوپتر لاما و پروژه اطفای حریق هوایی هلیکوپتر آلوئت مورد نظارت قرار گرفت.
امیدواریم از خدمات و پشتیبانی هلیکوپتری ایران درخراسان شمالی استفاده کنیم
علی جدی نماینده مردم شیروان در حاشیه بازدید از شرکت هلیکوپتری ایران با اشاره به برخی مشکلات و معضلات بخش‌های خصوصی گفت: تجربه به ما نشان داده که هر جا بخش خصوصی وارده شده و دخالت‌های دولت کمتر شده است موفقیت بیشتری کسب کردیم
وی بابیان اینکه حمایت از بخش خصوصی اولویت مجلس است ادامه داد: باید در چله دوم انقلاب از تجربیاتی که در حوزه خصوصی‌سازی به دست آورده‌ایم به‌طور عملیاتی بهره‌برداری کنیم.
نماینده مردم شیروان تصریح کرد: جوانان ما توانسته‌اند باوجود تحریم‌ها در صنعت هوانوردی ظهور و بروز چشم‌گیری داشته باشند و از این صنعت به‌خوبی پاسداری کنند لذا مجلس وظیفه خود می‌داند که از این صنعت و جوانان برومندش حمایت کند.
جدی همچنین با اشاره به مکاتبات خود جهت فعال‌سازی پایگاه اورژانس هوایی در خراسان شمالی گفت: در حال حاضر ما با خلاء بزرگی به نام اورژانس هوایی در برخی شهرها روبرو هستیم و باید هرچه زودتر این نیاز در کشور مرتفع شود.
وی تصریح کرد کشور ما مناطق کوهستانی زیادی دارد که متأسفانه در زمان برخی حوادث و مشکلات به دلیل فعال نبودن چنین پایگاه‌هایی جان برخی انسان‌ها به خطر می‌افتد.
این نماینده مردم در خانه ملت همچنین گفت: برخی دستگاه‌ها بیشتر به جنبه مادی و هزینه‌های این خدمات نگاه می‌کنند که به عقیده بنده باید در خدمات اورژانسی موضوع مورد اهمیت بیشتر جان انسان‌ها باشد نه هزینه‌ها.
جدی اظهار داشت: امیدواریم با توجه به اهمیت موضوع اورژانس هوایی بتوانیم از خدمات و پشتیبانی هلیکوپتری ایران در کشور به‌ویژه خراسان شمالی استفاده کنیم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: