آخرین اخبار
کد خبر: ۴۶۹۰۲
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
معاون هماهنگ كننده و رئيس ستاد فرماندهی نهاجا در بازديد از سايپا:
معاون هماهنگ كننده و رئيس ستاد فرماندهی نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران گفت: صنعت خودرو و بخش نظامي اشتراكات زيادي دارند كه اين امر مي تواند منجر به توسعه همكاري ها و تعريف پروژه هاي مشترك توسعه اي شود.
به گزارش شروع آنلاین به نقل از سايپانيوز ، امير سرتيپ خلبان مهدي هاديان در بازديد از گروه خودروسازي سايپا و فرآيند توليد و طراحي در اين مجموعه و همچنين امضاي پيش نويس تفاهم نامه همكاري هاي مشترك، اظهارداشت: گروه خودروسازي سايپا يكي از مهم ترين بخش هاي اقتصادي كشور است و قطعا با شعار جهش توليد كه مقام معظم رهبري براي سال جاري در نظر گرفتند اين شركت خودروساز مي تواند به شكوفايي دست پيدا كند.
امیر هادیان با بيان اينكه همكاري مشترك بين ستاد نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران و گروه خودروسازي سايپا اتفاق بزرگي است، افزود: زماني كه تخصص، تعهد، فناوري و امكانات در كنار يكديگر قرار گيرد نتيجه آن منجر به رشد و پيشرفت مي شود. بدين جهت همكاري مشترك مي تواند نتايج خوب و مثبتي را براي كشور به ارمغان داشته باشد.
وی ادامه داد: با توجه به زيرساخت هايی كه در زمينه توليد خودرو در گروه خودروسازي سايپا شكل گرفته و با وجود تفكر جهادي، تخصص و تعهدي كه مديران و مهندسان اين مجموعه دارند، اتفاقات بزرگي در توليد و صنعت خودرو رقم خواهد خورد.

افزايش تعاملات بين حوزه نظامي و صنعت خودرو

امير سرتيپ خلبان هاديان، با بيان اينكه صنعت خودرو با همكاري حوزه نظامي به دنبال هم افزايي است، تصريح كرد: خودروسازان و بخش هاي نظامي و دفاعي ظرفيت هاي زيادي دارند كه قطعا با همكاري مشترك و افزايش تعاملات مي توانند ضمن استفاده از ظرفيت ها، نيازهاي يكديگر را مرتفع كنند.
وي با بيان اينكه ستاد نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران بخش هاي متعددي دارد كه مي تواند به بخش صنعت خدمات و امكانات بدهد، گفت: به غير از توان دانشگاهي و مهندسي، ما توانسته ايم در صنعت هواپيمايي كه پيچيدگي هاي خاصي دارد ورود تخصصي داشته باشيم، بسياري از هواپيماها كه به دليل تحريم هاي ظالمانه زمين گير شده بود توسط مهندسان ما دوباره به پرواز درآمد.

مي خواهيم تجارب خود را در اختيار سايپا قرار دهيم

معاون هماهنگ كننده و رئيس ستاد فرماندهی نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران ادامه داد: امروز نيروهاي مسلح نسبت به گذشته پيشرفت محسوسي داشته و دستاوردهاي خوبي در بخش هاي تجهيزات به دست آمده است لذا مي توان بخشي از اين دستاوردها را براي توسعه صنعت خودرو استفاده كرد.
وي با تاكيد بر اينكه در راستاي اقتصاد مقاومتي و همكاري هاي مشترك مي توان كميته هاي تخصصي بين گروه خودروسازي سايپا و ستاد نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران ايجاد كرد، افزود: در آينده اي نزديك ميزبان مديران سايپا خواهيم بود تا بتوان درباره همكاري هاي مشترك به تفاهم هاي بيشتري دست پيدا كنيم؛ ما مي خواهيم تجارب و دستاورد سال هايی كه كشور تحريم بود را در اختيار سايپا قرار دهيم تا اين مجموعه بتواند مسير رشد و توسعه را با سرعت بيشتري طي كند.
امير سرتيپ خلبان هاديان با اظهار اين مطلب كه دستاوردهاي سايپا قابل تقدير و در شان انقلاب اسلامي است، گفت: اميدوارم با همكاري يكديگر باعث توسعه كشور شويم و روز به روز اثرات تحريم هاي ظالمانه را در اقتصادمان كمرنگ تر كنيم.
وي ادامه داد: با توجه به فعاليت هایي كه در اين گروه صنعتي صورت گرفته، آينده صنعت خودروسازي بسيار مناسب و مطلوب خواهد بود و رونمايي از محصولات جديد و تنوع محصولي كه صورت گرفته قابل تقدير است.
معاون هماهنگ كننده و رئيس ستاد فرماندهی نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران با بيان اينكه امروز نگاه سايپا، نگاه ايده آل گرايي به يك محصول است، ادامه داد: افرادي كه در بخش هاي نظامي فعاليت مي كنند براي آنكه يك پروژه به سرانجام برسد مجموعه اي از ويژگي ها را براي يك محصول و يا فعاليت الزامي مي دانند تا خروجي مشمول استاندارد نظامي شود؛ بر اين اساس فعاليت سايپا از نظر ما حائز استانداردهاي نظامي است.
وي گفت: محصولاتي كه قرار است سايپا در آينده اي نزديك توليد كند و هنوز از آن به صورت رسمي رونمايي نشده بيانگر آن است كه خودروها با توجه به خواست و سليقه مردم و حتي قابل رقابت با برندهاي به نام خواهد بود و اين اتفاق بزرگ و مهمي در صنعت خودرو است.

خودكفايي در توليد قطعات استراتژيك

رئيس هيات مديره گروه خودروسازي سايپا هم در این دیدار گفت: مهم ترين دغدغه صنعت خودرو اين است كه بتواند در قطعات الكترونيكي و مكانيكي مربوط به خودرو به خودكفايي برسد كه به طور قطع با همكاري نيروي هوايي ارتش اين مهم محقق خواهد شد.
معصوم نجفيان اظهارداشت: با توجه به پتانسيل هايی كه در نيروي هوايي ارتش وجود دارد، ضمن تحقق خودكفايي در توليد برخي از قطعات استراتژيك خودرو، مي توان كارهاي خوب و مشتركي را آغاز كرد.
رئيس هيات مديره گروه خودروسازي سايپا با اشاره به امضاي پيش نويس تفاهم نامه همكاري، تصريح كرد: امضاي پيش نويس تفاهم نامه همكاري با نيروي هوايي ارتش قطعا يك پشتوانه بزرگ براي فعالان صنعت خودرو خواهد بود.
گفتني است در پايان مراسم بازديد، پيش نويس تفاهم نامه همكاري ها براي توسعه و تعميق روابط، بین گروه خودروسازی سایپا و نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران امضا شد و قرار است به زودي اين پيش نويس به مرحله تفاهم نامه مشترك برسد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: