آخرین اخبار
کد خبر: ۴۵۹۱۹
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
عضو اتاق بازرگاني ايران:
عضو اتاق بازرگاني ايران گفت: براي آنكه شركت هاي خودروسازي كشورمان بتوانند به مرحله خودكفايي در توليدات خود برسند توصيه مي كنم به سمت الگوبرداري و استفاده از تجربيات خودروسازان جهاني حركت كنند.
به گزارش شروع آنلاین به نقل از سايپانيوز ، سيد جمشيد جمشيدي مفرد ، درباره اينكه چگونه مي توان ميزان داخلي سازي خودروهاي داخلي را افزايش داد، تصريح كرد: راه هاي مختلفي براي افزايش داخلي سازي خودرو در كشور وجود دارد كه به نظر من بهترين آن الگو برداري از شركت هاي خودروسازي است كه موفق عمل كردند؛ اگر به صورت ريشه اي چرايي موفقيت شركت هاي خودروسازي جهاني استخراج شود ما هم مي توانيم با استفاده از تجربيات آنها كار كنيم.
وي خاطرنشان كرد: درست است كه صنعت خودروي ايران تحريم است و مشكلات زيادي در اين حوزه وجود دارد اما بايد قبول كرد كه در برخي از مواقع در راستاي داخلي سازي گام برداشته نشده است، لذا براي جبران عقب ماندگي هاي تاريخي كه در صنعت خودرو وجود دارد بايستي مطالعات دقيق و پيوسته اي از شركت هاي موفق خودروساز جهاني انجام دهيم كه قطعا در اين زمينه به دستاوردهاي خوبي دست پيدا مي كنيم.
جمشيدي مفرد ادامه داد: استفاده از تجربيات و الگوبرداري صحيح از كشورهاي موفق در توليد خودرو و قطعه كمك مي كند كه ايران با سرعت بيشتري در مرحله خودكفايي قرار گيرد.
عضو اتاق بازرگاني ايران افزود: موضوع ديگري كه شركت هاي خودروسازي مي توانند دنبال كنند، آموزش نيروي انساني در شركت هاي خودروساز و قطعه سازان خارجي است؛ مهندسان ايراني بايد از نزديك فضاي توليد و داخلي سازي را ببينند تا بتوانند آن را در كشور پياده سازي كنند.
وي تاكيد كرد: تحريم نبايد جلوي فعاليت هاي خودروسازان را بگيرد و لذا ضرورت دارد كه شركت هاي خودروساز و قطعه ساز به سمت علم و تكنولوژي روز بروند تا بتوان به سمت داخلي سازي با روش هاي نوين رفت.
جمشيدي مفرد گفت: ما از مربي فوتباليست خارجي استفاده مي كنيم و هيچ مشكلي هم وجود ندارد، به طور قطع مي توان در صنعت خودرو از چنين پتانسيلي استفاده كرد تا اين صنعت رشد كند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: