آخرین اخبار
کد خبر: ۴۳۱۸۹
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
خلیلی:
مهاجم سال‌های نه چندان دور پرسپولیس گفت: اولین و شیرین ترین گلم را در دوران بازیگری به استقلال زدم.

محسن خلیلی یکی از بازیکنان محبوب پرسپولیس در دهه ۸۰ بود. مهاجمی که با آقای گلی در هفتمین دوره مسابقات لیگ برتر نقش ویژه‌ای در قهرمانی سرخپوشان در آن دوره مسابقات لیگ برتر داشت. بازیکنی که البته خیلی زود فوتبال را کنار گذاشت.

ابتدا از دوران شروع فوتبال خود صحبت کنید؟
من در محله نازی آباد بزرگ شدم. محله ما به شدت فوتبال خیز  بود و زمین فوتبال هم زیاد داشت. من هم مانند خیلی‌های دیگر فوتبالم را در زمین‌های گل کوچک آغاز کردم. در زمان هنگام زنگ تفریح و اوقات فراغت فوتبال بازی می‌کردیم. همچنین بزرگترها هم هنگام فوتبال مرا با خود می‌بردند. پس از آن در سال ۷۳ تیم نوجوانان پاس تست گذاشته بود که من در آن شرکت کرده و قبول شدم و رفته رفته به تیم اصلی رسیدم. بعد از پاس هم به تیم جوانان بانک ملی رفتم و در آنجا آقای گل مسابقات تهران شدم که همین موضوع موجب شد تا مسوولان سایپا برای جذب من اقدام کنند.

خیلی زود در سایپا به تیم اصلی رسیدی؟
درست است. در ۱۷ سالگی به تیم اصلی رسیدیم و فکر می‌کنم در سن ۱۸ سالگی موفق شدم اولین گل دوران حرفه‌ای خودم را به استقلال بزنم. همین طور هم رفته رفته پیش رفتیم تا با سایپا قهرمان شدیم و من هم بهترین گلزن آن تیم شدم. پس از آن بود که به پرسپولیس رفتم و آرزوی دوران کودکی‌ام به حقیقت پیوست.

در مورد حضور در پرسپولیس صحبت کن. چه شد که میان پیشنهادات زیاد به پرسپولیس آمدی؟
 بازی در تیمی که از کودکی هوادار آن باشی آرزوی هر فوتبالیستی است. زمانی هم که پرسپولیس پیشنهاد داد خیلی زود به توافق رسیدیم و قرارداد امضا کردیم.

روزی که به پرسپولیس آمدی فکر می‌کردی بتوانی در تیم به قهرمانی برسی و آقای گل شوی؟
به طور حتم هر کس در پرسپولیس بازی می‌کند باید همیشه آمادگی لازم را برای موفقیت داشته باشد. آن سال همه تیم با یکدیگر هم قسم بودیم تا قهرمان شویم. همه بازیکنان از جان مایه می‌گذاشتند و سرانجام آن همدلی قهرمانی در لیگ فوتبال ایران شد.

هنگامی که به پرسپولیس آمدی، خیلی از تیم‌ها خواهان جذب تو بودند؟ آیا پیشنهاد مالی بهتری نسبت به پرسپولیس نداشتی؟
درست است. خیلی پیشنهادات در آن زمان با مبالغ خوب مطرح شد. حتی پیشنهادی که سایپا برای تمدید قرارداد به من داد، از نظر مالی خیلی بهتر از پرسپولیس بود اما پیشنهاد پرسپولیس را قبول کردم.

در آن زمان صحبتی مبنی بر پیشنهاد وسوسه انگیز استقلال هم به شما مطرح شد؟ آیا آن پیشنهاد صحت داشت؟
من بهترین گلزن سایپا بودم و بیشتر تیم‌های مطرح به من پیشنهاد دادند. استقلال هم پیشنهادی را ارائه کرد که به خاطر علاقه‌ام به پرسپولیس همان ابتدا آن را رد کردم و کار اصلا به صحبت در مورد مسائل مالی کشیده نشد.

شیرین‌ترین گلی که در دوران فوتبال زدی چه گلی بود؟
فصل اول حضور در پرسپولیس بود که در دقایق پایانی موفق شدم در شهرآورد گل زنم و هنگامی که آن گل را زدم بار سنگینی از روی دوش من برداشته شد. آن گل حساس‌ترین و شیرین‌ترین گل تمام زندگی‌ام بود.

چه در پرسپولیس چه در سایر تیم‌های دیگر همیشه مقابل استقلال عملکرد خوبی داشتی. علت آن چه بود؟
من همیشه خودم را یک پرسپولیسی می‌دانستم و همین مساله موجب شد تا به صورت غریضی مقابل استقلال انگیزه‌ام چند برابر شود. شاید همین موضوع موجب شد تا مقابل آن تیم در دوران بازیگری هرگز شکست نخورم.

بدترین خاطره فوتبالی‌ات هم به طور حتم به همان مصدومیت بازمی‌گردد. درست است؟
متاسفانه در یکی از بازی‌های تیم ملی برابر سوریه زانویم پیچید و رباطم پاره شد اما روی همان رباط پاره بازی کردم و گل هم زدم. پس از آن به خاطر همان مصدومیت ۶ ماه از میادین دور شدم. چندی بعد هم مینیسک پایم را عمل کردم و همین ۲ عمل موجب شد تا نتوانم مانند همیشه در زمین تاثیرگذار باشم و به همین خاطر خیلی زود تصمیم به خداحافظی از فوتبال گرفتم.

در دوران بازیگری با ستارگان زیادی در خط حمله زوج بودی. بهترین بازیکنی که در زمین با او خیلی راحت بودی که بود؟
از علی دایی گرفته تا علیرضا نیکبخت، جواد کاظمیان و خیلی از بازیکنان دیگر در خط حمله زوج بوده‌ام. من خیلی زود با بازیکنان کنارم هماهنگ می‌شدم و به همین خاطر در بیشتر تیم‌هایی که بودم آمار گلزنی آن بالا بوده است. البته مهاجمان و هافبک‌های خوبی هم همیشه کنار من بازی می‌کردند که در بازی من هم تاثیرگذار بودند.

برویم به سراغ پرسپولیس کنونی. شرایط حال حاضر این تیم را چطور می‌بینی؟
 شرایط خوب است و فکر می‌کنم اگر کرونا نبود در حال حاضر جشن قهرمانی را گرفته بودیم و قهرمانی مسجل شده بود. البته چه دیر و یا چه زود جام به پرسپولیس می‌رسد.

در صورت نیمه کاره ماندن لیگ از دید شما عادلانه ترین تصمیم در مورد تعیین قهرمان چه خواهد بود؟
بهتر است به قوانین در این باره رجوع کنیم. البته طبق تمام سناریوهایی هم که چیده شده، قهرمان نیم فصل و فصل گذشته و کنونی لیگ با اختلاف امتیاز زیاد پرسپولیس است و فکر نمی‌کنم در صورت نیمه کاره ماندن لیگ تعیین قهرمان کار سختی باشد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: