آخرین اخبار
کد خبر: ۴۱۵۲۴
تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
شاخص کل در بازار بورس امروز (‌چهارشنبه) یک هزار و ۱۷۰ واحد کاهش داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۳۶۱ هزار و ۸۸ واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از چهار میلیارد و ۲۰۹ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۲۳ هزار و ۸۸۸ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۷۱۶  واحد افزایش به ۱۱۴ هزار و ۲۹۸ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۴۷۸ واحد رشد به ۷۶ هزار و ۳۳۴ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز با یک هزار و ۱۵۷ واحد کاهش به رقم ۴۲۷ هزار و ۵۴۷ واحد رسید، شاخص بازار اول یک هزار و ۳۲۴ واحد و شاخص بازار دوم ۲۵۳ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، ایران خودرو (خودرو) با ۱۳۴ واحد، سایپا (خساپا) با ۱۱۳ واجد، پلی پروپیلن جم (جم پیلن) با ۸۲، گروه مپنا (سهامی عام)(رمپنا) با ۵۰ واحد، آلومینیوم ایران (فایرا) با ۴۹ واحد، سرمایه گذاری ملی ایران (ونیکی) با ۴۶ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

 فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۴۱۰ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۲۹۶ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۲۰۶ واحد، توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با ۱۷۲ واحد، س . نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۱۲۷ واحد و فولاد خوزستان (فخوز) با ۱۲۴ واحد از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

برپایه این گزارش، امروز نماد بانک تجارت، بانک ملت، ماشین سازی اراک، سایپا، بانک اقتصاد نوین،‌ نوش مازندران و فولاد مبارکه اصفهان در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه یک میلیارد و ۶۷ میلیون برگه سهم به ارزش سه هزار و ۷۹۴ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز نزدیک به چهار واحد افت داشت و بر روی کانال چهار هزار و ۶۶۲  واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار یک میلیارد و ۵۹۶ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۱۱ هزار و ۹۹۰ میلیارد ریال داد و ستد شد.

بیشترین تاثیر مثبت را در بین تمامی نمادها، نماد بیمه کوثر (کوثر)، صنایع ماشین های اداری ایران (مادیرا)، س. توسعه و هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، س. توسعه و عمران استان کرمان (کرمان)، توکاریل (توریل) و پاکدیس (غدیس)‌ بر شاخص این بازار داشتند.

نماد سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، پتروشیمی مارون (مارون)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس) ، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز) و شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع) هم مانع از رشد بیشتر این شاخص شدند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: