آخرین اخبار
کد خبر: ۴۱۲۳۵
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
شاخص کل در بازار بورس امروز (‌چهارشنبه) ۴۷ واحد کاهش داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۳۳۹ هزار و ۳۸۶ واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از سه میلیارد و ۳۷۹ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۹ هزار و ۷۶۵ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۷۸ واحد افزایش به ۱۰۵ هزار و ۲۰۱ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۵۲ واحد رشد به ۷۰ هزار و ۲۹۷ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز با ۷۵۳ واحد کاهش به رقم ۴۰۰ هزار و ۵۶۷ واحد رسید، شاخص بازار اول ۲۶۹ واحد کاهش و شاخص بازار دوم ۹۵۷ واحد افزایش داشت.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، س. نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۳۱۰ واحد،‌ گروه مپنا (سهامی عام)(رمپنا) با ۳۰۵ واحد، س. صنایع شیمیایی ایران (شیران) با ۱۵۸ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۱۲۷ واحد و ایران خودرو (خودرو) با ۱۱۹ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۲۲۰ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با ۱۴۸ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۹۸ واحد، بانک پاسارگاد (وپاسار) با ۸۸ واحد، فولاد خوزستان (فخوز) با ۸۶ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با ۷۷ واحد از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

برپایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد بانک تجارت، بانک ملت، ماشین سازی اراک، سایپا، نوش مازندران، بانک اقتصاد نوین و ایران خودرو در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه خودرو در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۵۱۷ میلیون و ۲۵۷ هزار برگه سهم به ارزش ۲ هزار و ۳۸۳ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز بیش از ۶ واحد افت داشت و بر روی کانال چهار هزار و ۳۸۵  واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار یک میلیارد و ۹۴۳ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۱۴ هزار و ۱۹۹ میلیارد ریال داد و ستد شد.

در بین تمامی نمادها، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب) و پتروشیمی مارون (مارون) بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص این بازار داشتند.

در مقابل هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، پالایش نفت شیراز (شراز) و گروه صنایع کاغذ پارس (چکاپا)‌ مانع از رشد بیشتر این شاخص شدند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: