آخرین اخبار
کد خبر: ۳۹۹۱۴
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
بررسی آمارهای منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از افت تولید دو خودروساز بزرگ کشور در سه ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال است، به طوری که ایران خودرویی ها بهار ۹۸ را با کاهش ۳۸.۷ درصدی و سایپایی ها با کاهش ۳۱.۸ درصدی به پایان بردند.
به گزارش شروع آنلاین ، گروه صنعتی ایران خودرو در مدت یاد شده ۸۸ هزار و ۶۸۳ دستگاه خودروی سواری تولید کرد که در مقایسه با پارسال ۳۸.۳ درصد کاهش نشان می دهد. همچنین تولید ۲۴۵ دستگاه وانت، حاصل کار آبی پوشان جاده مخصوص در بهار ۹۸ بود که در مقایسه با مدت مشابه پارسال افت ۸۳ درصدی نشان می دهد. گروه صنعتی ایران خودرو در این مدت موفق به تولید ون نشد و عدد صفر در مقابل آن قرار گرفت. با این حال، در سه ماهه نخست امسال ۴۷ دستگاه مینی بوس، میدل باس و اتوبوس و ۳۴۴ دستگاه کامیونت، کامیون و کشنده در ایران خودرو تولید شد که به ترتیب رشد ۱۴.۶ درصدی و افزایش ۲.۱ درصدی داشته است.

بررسی آمارهای یاد شده نشان می دهد، در این مدت ۱۰۰ هزار و ۶۰۷ دستگاه انواع خودرو در گروه خودروسازی سایپا تولید شد. این آمار در مقایسه با پارسال کاهش ۳۱.۸ درصدی نشان می دهد. تولید ۸۹ هزار و ۹۱۳ دستگاه خودروی سواری حاصل کار نارنجی پوشان جاده مخصوص در بهار ۹۸ بود که افت ۳۴.۲ درصدی در مقایسه با مدت مشابه پارسال نشان می دهد. در سه ماهه نخست امسال تنها دو دستگاه ون در سایپا تولید شد که در مقایسه با ۲۳ دستگاه ونی که در بهار پارسال تولید کرده بود، کاهش ۹۱.۳ درصدی داشته است. تولید وانت در سایپا اما برخلاف سایر گروه های خودرویی با رشد ۱۱.۱ درصدی به ۱۰ هزار و ۵۹۰ دستگاه در مقایسه با سه ماهه نخست پارسال رسید. این گروه خودروسازی در مدت یاد شده توفیقی در تولید مینی بوس، میدل باس و اتوبوس نداشت و عدد صفر در مقابل جدول تولید این محصولات قرار گرفت. تولید کامیونت، کامیون و کشنده از سوی نارنجی پوشان نیز در این مدت با کاهش ۹۲.۲ درصدی به ۱۰۲ دستگاه رسید. آنطور که ایرنا گزارش داده، بررسی آمارهای منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از تولید ۱۹۷ هزار و ۷۷۷ دستگاه انواع خودرو در سه ماهه نخست سال ۹۸ و کاهش ۴۰.۸ درصدی آن در مقایسه با مدت مشابه پارسال است.

 

 

 

برچسب ها: شروع
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: