آخرین اخبار
کد خبر: ۳۷۱۰۵
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
در روزهای پایانی هفته گذشته بورس تهران با رشد نماگر اصلی بازار مواجه شد اما در مجموع شاخص کل کاهشی بود. امروز نیز با افت قیمت سهام در برخی از نمادهای پالایشی و فلزی، شاخص‌ها با روند نزولی روبرو شدند. همچنین بعد از گذشت یک ماه از اتمام پاییز، انتشار صورت‌های مالی ۹ ماهه شرکت‌ها در این روزها به تصمیم‌های سرمایه‌گذاریِ سهامداران جهت می‌دهد.

به گزارش شروع آنلاین به نقل از ایسنا، در این روزها فعالان بازار سرمایه شاهد انتشار گزارش‌های ۹ ماهه شرکت‌ها در کدال هستند. در برخی از این شرکت‌ها مخصوصاً شرکت‌های صادرات‌محور رشد فروش سبب افزایش سوددهی شده است اما در عین حال کاهش مقدار تولید در برخی از شرکت‌ها می‌تواند سیگنال‌های نه چندان مطلوبی را برای بازار سهام داشته باشد.

امروز برخی از نمادهای پالایشی، فلزی و پتروشیمی در کنار تعدادی از نمادهای خودرویی تأثیر کاهنده‌ای روی شاخص‌های بازار سهام داشتند. از جمله این شرکت‌ها می‌توان به پالایش نفت اصفهان، فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت تهران و سایپا اشاره کرد. اما در طرف مقابل یک سهم بانکی، یک سهم فلزی در کنار تعدادی از سهم‌های معدنی اجازه ندادند شاخص‌های بازار سرمایه با روند فزاینده‌ای افت کند. از جمله این نمادها می‌توان به نماد بانک تجارت، ملی، صنایع مس ایران، توسعه معادن و فلزات و معدنی و صنعتی گلگهر اشاره کرد.

امروز در گروه بانک‌ها و مؤسسات اعتباری به جز در یک نماد، مابقی سهم‌ها با کاهش قیمت سهم‌ها روبرو شدند. بانک تجارت که تأثیر افزاینده‌ای روی شاخص داشت، امروز حدود پنج درصد در قیمت پایانی رشد کرد و با صف خرید روبرو بود.

همچنین در گروه استخراج کانه‌های فلزی قیمت سهم‌ها عمدتاً کمتر از یک درصد با نوسان قیمت روبرو بود. در گروه فلزات اساسی نیز تعدادی از سهم‌ها با نوسان قیمت دو درصد مواجه شدند، اما اندک سهم‌هایی در این گروه تا چهار درصد افزایش یا کاهش قیمت داشتند.

در عین حال در گروه فرآورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته‌ای نمادها یکدست قرمز رنگ بودند. در این گروه پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت لاوان، پالایش نفت تبریز بیش از سه درصد در قیمت پایانی کاهش یافتند. تنها نمادی که در این گروه توانست با رشد قیمت مواجه شود نفت ایرانول بود که در آخرین قیمت معامله پنج درصد رشد کرد.

نماد سهم‌های خودرویی نیز امروز عمدتاً قرمز رنگ بود. این سهم‌ها بیش از چهار درصد کاهش قیمت را تجربه کردند. از هفته‌های گذشته که قیمت خودروها در بازار افزایش پیدا کرده، سهم‌های خودرویی عمدتاً با کاهش قیمت مواجه بودند.

امروز شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۴۶۱ واحد افت کرد و به رقم ۱۶۲ هزار و ۴۷۸ رسید. شاخص کل هم وزن نیز با ۱۷۲ واحد رشد رقم ۲۹ هزار و ۴۸۳ واحدی را تجربه کرد.

شاخص آزاد شناور نیز در معاملات امروز ۳۰۳ واحد کاهش یافت و رقم ۱۷۷ هزار و ۷۴۹ را دید. همچنین شاخص بازار اول و بازار دوم هر یک به ترتیب ۶۱۹ و ۱۰۲۲ واحد رشد کردند.

ارزش معاملات بورس تهران امروز به رقم ۴۱۴ مییارد تومان رسید و حجم معاملات این بازار رقم ۱.۶ میلیارد سهم و اوراق مالی را تجربه کرد. همچنین تعداد معاملات بورس تهران امروز عدد ۱۴۷ هزار و ۶۲۹ را تجربه کرد.

در عین حال شاخص کل فرابورس ایران ۱۷.۷۱ واحد کاهش یافت و به رقم ۱۹۶۲ رسید. ارزش معاملات فرابورس رقم ۳۵۴ میلیارد تومان را تجربه کرد و حجم معاملات تا عدد ۸۵۸ میلیون سهم و اوراق مالی پیش رفت. همچنین تعداد معاملات این بازار به رقم ۱۲۸ هزار و ۵۳۰ نوبت رسید.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: