آخرین اخبار
کد خبر: ۳۵۲۳۹
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
نیم فصل نخست هجدهمین دوره لیگ برتر فوتبال باشگاه های کشور با صدرنشینی سپاهان اصفهان خاتمه یافت و آمار و ارقام قابل توجهی پس از برگزاری 120 مسابقه به جا ماند.
 نیم فصل نخست هجدهمین دوره لیگ برتر فوتبال باشگاه های کشور با صدرنشینی سپاهان اصفهان خاتمه یافت و آمار و ارقام قابل توجهی پس از برگزاری 120 مسابقه به جا ماند.
 نیم فصل اول رقابت ها دیروز (شنبه) در حالی پایان یافت که شروع دوباره آن پس از جام ملت های آسیا 2019 و نیمه دی ماه خواهد بود تا نزدیک به 50 روز لیگ برتر فوتبال باشگاه های کشور تعطیل شود.
آمار و ارقام ثبت شده در این دوره از مسابقات لیگ برتر به این شرح است:

** بهترین گلزن
«کی روش استنلی سوارز» مهاجم برزیلی تیم سپاهان هرچند در دیدار زرد پوشان اصفهانی مقابل پرسپولیس که در چارچوب هفته چهاردهم این مسابقات انجام شد با رای داور از زمین مسابقه اخراج شد ولی همچنان با 9 گل زده آقای گلی نیم فصل را در اختیار دارد. پس از او «آنتونی استوکس» مهاجم ایرلندی تیم تراکتورسازی با 8 گل زده در جایگاه دوم ایستاده است.

** بهترین پاسور لیگ
«امید عالیشاه» بازیکن تیم پرسپولیس با 6 پاس گل در جایگاه نخست بهترین پاسور نیم فصل لیگ برتر است و پس از او محمد قاسمی نژاد (پدیده) و محمد کریمی (سپاهان) هر کدام با دادن 5 پاس گل در جایگاه دوم ایستاده اند.

** بهترین و بدترین خط دفاعی
تیم های فوتبال استقلال و پرسپولیس هر کدام با دریافت 6 گل خورده بهترین خط دفاعی لیگ را تا پایان نیم فصل به خود اختصاص دادند و تیم فوتبال سپید رود رشت نیز با دریافت 26 گل خورده بدترین دفاع لیگ را تا پایان هفته پانزدهم از آن خود کرد.

** تعداد گل های زده شده
در پایان هفته پانزدهم لیگ و پس از انجام 120 مسابقه که برگزار شد، 240 بار توپ از خط دروازه ها گذشت که میانگین برای هر دیدار 2 گل می شود.

** پرگل ترین دیدار
پرگل ترین دیدار مربوط به مصاف دو تیم سپیدرود رشت و سپاهان اصفهان در چارچوب هفته دوم لیگ است که 7 بار توپ از خط دروازه ها گذشت. این دیدار با نتیجه 6 بر یک به سود تیم اصفهانی پایان یافت.

** تیم های بدون شکست
تیم های پرسپولیس و سپاهان اصفهان پس از 15 هفته از لیگ هجدهم هیچ شکستی را تجربه نکردند.

** بیشترین برد، تساوی و شکست
تیم پدیده مشهد در 9 دیدار خود به برتری رسید و تیم ماشین سازی تبریز با کسب 11 تساوی بیشترین تعداد بازی های بدون پیروزی و شکست را در کارنامه دارد. تیم سپیدرود رشت هم با 9 شکست از این حیث مکان نخست را دارا است.

** بهترین و بدترین خط حمله
سپاهان اصفهان با 28 گل زده بهترین خط حمله لیگ را به خود اختصاص داد و سپیدرود رشت با 7 گل زده بدترین خط حمله لیگ را در پایان نیم فصل مسابقات دارد.

** تعداد کارت های زرد و قرمز
در پایان نیم فصل رقابت های لیگ برتر و پس از برگزاری 120 مسابقه، 487 کارت زرد و قرمز از جیب داوران بیرون آمد که از این تعداد 456 کارت زرد و 31 کارت قرمز بود.

** بازی های بدون کارت زرد و قرمز
درهفته نخست رقابت های لیگ و دیدار بین دو تیم نساجی مازندران و ذوب آهن اصفهان و همچنین در هفته سوم این رقابت ها و مصاف دو تیم استقلال تهران و تراکتورسازی تبریز هیچ کارتی از سوی داور مسابقه به کادر فنی یا بازیکنان این تیم ها داده نشد.

** بیشترین تعداد کارت زرد و قرمز در یک مسابقه
در هفته ششم لیگ برتر و جدال دو تیم نفت مسجد سلیمان و استقلال تهران، داور14 بار به بازیکنان دو تیم کارت نشان داد که از این تعداد 12 کارت زرد و 2 کارت قرمز بود.

** بیشترین برد، مساوی و شکست متوالی
تیم های فوتبال سپاهان اصفهان و پدیده خراسان با 5 برد متوالی بهترین نتیجه را از این حیث در بین تیم های حاضر در رقابت های لیگ کسب کردند.
تیم فوتبال ماشین سازی تبریز نیز با کسب 6 تساوی متوالی از این منظرعنوان نخست را دارد.
تیم پیکان تهران هم با 5 شکست متوالی از نظر آمار در این خصوص عنوان دار است که این نتایج منجر به جدایی «مجید جلالی» سرمربی این تیم از جمع خودروسازان شد.

** بیشترین جدایی مربیان از تیم های خود در لیگ هجدهم
دراین دوره از رقابت ها 8 سرمربی تیم های حاضر در لیگ هجدهم به دلیل نتایج ضعیفی که کسب کردند یا اختلاف با مدیریت باشگاه، جای خود را به سرمربیان دیگر سپردند که اسامی آنها به این شرح است:
علیرضا منصوریان سرمربی ذوب آهن اصفهان جانشین امید نمازی 
افشین قطبی سرمربی فولاد خوزستان جانشین ایلی استان رومانیایی
محمد تقوی سرمربی تراکتورسازی جانشین جان توشاک مربی ولزی 
مجید جلالی از تیم پیکان جدا شد و هنوز جانشین او مشخص نشده است
سیروس پورموسوی سرمربی استقلال خوزستان جانشین داریوش یزدی 
رضا مهاجری سرمربی ماشین سازی تبریز جانشین فیروز کریمی
علیرضا مرزبان سرمربی نفت مسجد سلیمان جانشین عبدالله ویسی
علی کریمی سرمربی سپیدرود رشت جانشین خداداد عزیزی

** جدول رده بندی لیگ برتر در پایان نیم فصل
1- سپاهان اصفهان/ 31 امتیاز
2- پدیده مشهد / 31 امتیاز
3- پرسپولیس / 31 امتیاز 
4- تراکتورسازی تبریز/ 26 امتیاز
5- استقلال تهران / 25 امتیاز
6- پارس جنوبی جم / 19 امتیاز
7- فولاد خوزستان / 18 امتیاز
8- سایپا تهران / 17 امتیاز
9- پیکان تهران / 16 امتیاز
10- نساجی مازندران /16 امتیاز
11- صنعت نفت آبادان / 16 امتیاز
12- صنفت مسجد سلیمان /15 امتیاز
13- ماشین سازی تبریز / 14 امتیاز
14- ذوب آهن اصفهان / 13 امتیاز
15- سپیدرود رشت / 10 امتیاز
16-استقلال خوزستان / 6 امتیاز/ایرنا
برچسب ها: شروع ، فوتبال
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: