آخرین اخبار
کد خبر: ۳۵۰۵۱
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال رای خود را درباره دیدار تیم های پرسپولیس و تراکتورسازی صادر کرد که براین اساس هر دو تیم به پرداخت 100 میلیون ریال جریمه محکوم شده و از بابت تکرار تخلفات تماشاگرانشان به برگزاری بدون تماشاگر تهدید شده اند.
 کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال رای خود را درباره دیدار تیم های پرسپولیس و تراکتورسازی صادر کرد که براین اساس هر دو تیم به پرداخت 100 میلیون ریال جریمه محکوم شده و از بابت تکرار تخلفات تماشاگرانشان به برگزاری بدون تماشاگر تهدید شده اند.
 دیدار تیم های فوتبال تراکتورسازی تبریز و پرسپولیس تهران برگزار و از سوی تماشاگران تیم پرسپولیس تهران تخلفاتی مبنی بر فحاشی تماشاگران به بازیکن تیم مقابل رخ داد. کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال تیم پرسپولیس را به جریمه نقدی 100 میلیون ریالی محکوم کرد.
همچنین تیم تراکتورسازی تبریز نیز به دلیل فحاشی تماشاگرانش به تیم مقابل باید جریمه نقدی 100 میلیون ریالی پرداخت کند.
کمیته انضباطی همچنین کاظم محمودی، سرپرست تیم تراکتورسازی تبریز را نیز به دلیل اعتراض مکرر به داور بازی که منجر به اخراجش شد، به توبیخ کتبی محکوم کرد.
کمیته انضباطی اعلام کرد اگرچه با تجویز مقررات انضباطی و با توجه به دفعات ارتکاب تخلف از سوی تماشاگران هر دو تیم، کمیته انضباطی می تواند این تیم ها را به انجام مسابقه خانگی بدون حضور تماشاگران خودی محروم کند. 
این کمیته اعلام کرده است که از اعمال محرومیت برای تماشاگران تیم های پرسپولیس و تراکتورسازی خودداری و بر جریمه نقدی بسنده کرده هرچند که این اقدام به معنای رویه کمیته و توسل به جریمه نقدی در موارد بعدی نیست.
براساس این گزارش کمیته انضباطی به مسئولین هر دو باشگاه تذکر داده است که با اعمال تمهیدات و نظارت لازم موجباتی را فراهم کنند تا از بروز تخلفات تماشاگران که سبب خدشه به محیط ورزشگاه ها و دلسردی علاقمندان واقعی فوتبال می باشد، جلوگیری کنند و در غیر این صورت به هر میزان که ضروری باشد، مسابقات تیم ها با استفاده از مقررات انضباطی با حکم کمیته انضباطی بدون حضور تماشاگران برگزار و ضمن آن جریمه نقدی حداکثری تعیین خواهد شد.

** جریمه نقدی ماشین سازی، پدیده و سپاهان 
بنا به اعلام کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال، دیدار تیم های ماشین سازی تبریز و سپاهان اصفهان در حالی برگزار شد که تماشاگران تیم ماشین سازی تبریز اقدام به فحاشی به یکی از تیم های حاضر در لیگ برتر و اهانت به داور مسابقه کردند. این تیم به پرداخت 50 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.
ضمن اینکه رضا مرادی، مربی تیم ماشین سازی تبریز به دلیل اعتراض به داور که سبب التهاب در ورزشگاه و اخراج وی شد و اهانت به تیم داوری، به یک جلسه محرومیت از همراهی تیم خود محروم شد و باید 10 میلیون ریال جریمه نقدی پرداخت کند.
یوسف بخشی زاده، مربی تیم ماشین سازی تبریز به دلیل اعتراض های مکرر و تحریک تماشاگران که منجر به اخراج وی شد، به یک جلسه محرومیت از همراهی تیم خود محروم است و باید 10 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.
فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرده است که خالد شفیعی، بازیکن تیم سپاهان پس از اتمام مسابقه و اعتراض مکرر به داور که باعث تحریک تماشاگران خودی شد، به توبیخ کتبی محکوم شد.
تیم سپاهان اصفهان به دلیل فحاشی تماشاگرانش به داور بازی باید 100 میلیون ریال جریمه نقدی پرداخت کند.
کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال تاکید کرد: با بررسی دفاعیه تیم سپاهان اصفهان مبنی بر استعلام اخذ شده از کانون هواداران باشگاه و عوامل ذیربط در خصوص عدم تخلف و فحاشی از سوی تماشاگران تیم سپاهان، حسب ماده 96 مقررات انضباطی اصل بر صحت گزارشات مقامات رسمی است ضمن آنکه باشگاه در جهت صحت ادعا و مدارک و مستندانی ارسال نداشته است.
دیدار تیم های پدیده مشهد و سایپا تهران برگزار و از سوی تماشاگران تیم پدیده مشهد تخلفاتی مبنی بر اهانت به تیم مقابل و هوادارانش رخ داد. این تیم به پرداخت 50 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد./ایرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: