آخرین اخبار
کد خبر: ۳۱۱۴۵
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
پایگاه خبری فکر اقتصادی- اولین نشست کمیته مشترک هماهنگی نمایشگاه بین المللی دریایی (IRANIMEX۲۰۱۸) در دبیرخانه هماهنگی ارگان های دریایی در سازمان بنادر و دریانوردی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، دراین نشست که نمایندگان شورای عالی ارگان های دریایی نیز حضور داشتند، علی اکبر مرزبان مدیرکل امور دریانوردان و سازمان های تخصصی بین المللی سازمان بنادر و دریانوردی و مسئول دبیرخانه هماهنگی ارگانهای دریایی کشور از تجمیع نمایشگاه های دریایی با عنوان «نمایشگاه بین المللی دریایی جمهوری اسلامی ایران» خبر داد و گفت: نمایشگاه بین المللی دریایی با حضور همه شرکت های دریایی، کشتیرانی، خدمات بندری و صنایع فرا ساحل در روزهای ۲۶ لغایت ۲۸ آذرماه در جزیره کیش برپا خواهد شد.

مدیرکل امور دریاوردان و سازمان های تخصصی بین المللی سازمان بنادر و دریانوردی ، زمینه های مشارکت در نمایشگاه بین المللی دریایی((IRANIMEX۲۰۱۸ ؛ بنادر و کشتیرانی، صنایع ساخت و تعمیر کشتی ، صنایع فراساحل، سازندگان و تامین کنندگان تجهیزات دریایی ، خدمات مشاوره و مهندسی ، تحقیقات و آموزش دریایی و… عنوان کرد.

مرزبان گفت: این نمایشگاه باهدف ارائه پتانسیل‌ها و توانمندی‌های داخلی و آشنایی با توانمندی شرکت‌های خارجی، زمینه را برای تبادل اطلاعات و تکنولوژی و همین‌طور آشنایی صنعتگران، متخصصان، دانشجویان، پژوهشگران و سایر ذینفعان را فراهم می‌کند، همچنین فرهنگ‌سازی عمومی در حوزه دریا از دیگر اهداف اصلی این دوره از نمایشگاه است.

و مسئول دبیرخانه هماهنگی ارگانهای دریایی کشور با اشاره به گستره وسیع موضوعات دریایی مانند گردشگری، شیلات، محیط‌زیست، اقیانوس‌شناسی و علوم جوی، صنعت ساخت شناور و تجهیزات دریایی، قوانین و مقررات، ایمنی و …، از جامعه ذینفعان و عموم مردم برای بازدید از نمایشگاه دعوت کرد.

مجری این نمایشگاه نیز در این نشست گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، در نمایشگاه بین المللی دریایی امسال شرکت هایی از کشورهای منطقه از جمله روسیه ، چین و کشورهای آسیای میانه در نمایشگاه حضور داشته باشند.

وی، مشارکت اتاق های بازرگانی و حضور سفرای کشورهای دریایی مقیم ایران در نمایشگاه دریایی ۲۰۱۸ کیش را از وجه تمایز این نمایشگاه با سال های گذشته عنوان کرد و از برنامه ریزی برای حضور دانشگاه دلف هلند و مشارکت انجمن های دریایی و دانشگاه های داخلی در مهم ترین نمایشگاه دریایی کشور خبر داد

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: