آخرین اخبار
کد خبر: ۱۴۵۰۲
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
منابع هندی گفتند ایران به تلافی تصمیم دهلی نو برای کاهش واردات نفت از این کشور، مهلت پالایشگاه های هندی برای پرداخت پول نفت خریداری شده از تهران را به میزان یک سوم کاهش داده است.
به گزارش تسنیم،ایران به تلافی تصمیم دهلی نو برای کاهش واردات نفت از این کشور، مهلت پالایشگاه های هندی برای پرداخت پول نفت خریداری شده از تهران را به میزان یک سوم کاهش داده و نرخ کرایه حمل نفت به سواحل هند را نیز بالا برده است.
ایران، سومین تامین کننده بزرگ نفت هند، قبلا به پالایشگاه های هندی ای نظیر ایندین اویل و مانگالور 90 روز مهلت می داد تا پول نفت خریداری شده از این کشور را پرداخت نمایند.
اما به گفته منابع آگاه اکنون تهران این مهلت را به 60 روز کاهش داده و این بدان معناست که شرکت های ایندین اویل و مانگالور باید به جای 90 روز در عرض 60 روز حساب نفتی خود با ایران را تسویه کنند.
شرایط فروش نفت ایران جذاب ترین شرایط برای پالایشگاه های نفتی هند محسوب می شود. علاوه بر مهلت 90 روزه، ایران همچنین نفت خود را با 20 درصد کرایه معمول به سواحل هند حمل می کرد.
دیگر فروشندگان نفت در خاورمیانه بیش از 15 روز برای پرداخت پول نفتشان به مشتریان هندی مهلت نمی دهند
منابع آگاه گفتند، شرکت ملی نفت ایران همچنین تصمیم گرفته، تخفیفی را که در کرایه حمل به مشتریان هندی اش می داد، از 80 درصد به حدود 60 درصد کاهش دهد.
شرکت های ایندین اویل و مانگالور که بزرگترین شرکت های دولتی خریدار نفت ایران در هند هستند قرار است خرید نفت خود از ایران را از 5 میلیون تن سال گذشته به 4 میلیون تن در سال 18-2017 کاهش دهند.
شرکت های بهارات پترولیوم و هندوستان پترولیوم نیز هر کدام خرید نفت از ایران را نیم میلیون تن کاهش خواهند داد و به 1.5 میلیون تن خواهند رساند. هند قصد دارد با این اقدام تهران را تحت فشار قرار دهد تا امتیاز توسعه میدان گازی فرزاد ب را به شرکت هندی او ان جی سی ویدش واگذار نماید.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: