یادداشت
رییس جمعیت هلال احمر از ورود ۶ میلیون دز دیگر واکسن کرونا خبر داد و گفت: بیست‌وششمین محموله واکسن کرونا، امروز (پنجشنبه) در فرودگاه امام خمینی (ره) به وزارت بهداشت تحویل داده شد.
در یکی از روزهای سال اول مسئولیتم ، در دفترم میزبان معاون نظارت بانک مرکزی یکی از کشورهای بسیار معتبر اروپایی بودم و در خصوص همکاری های دوجانبه ، بسط و گسترش آن به تبادل نظر می پرداختیم.
گفتگو
بیماری کرونا در عین درد و رنجی که به ارمغان آورده، گویا دل‌ها را به یکدیگر نزدیک، قلب‌ها را مهربان‌تر و فاصله‌ها را کم‌تر کرده است، روزهای کرونایی در کنار قلب‌های مهربان قابل تحمل‌تر است و اکنون با رسیدن ایام محرم، عاشورا و تاسوعا، قلب‌های شکسته را به وضوح می‌توان در پشت ماسک‌ها دید و گریست.
‏مدیرعامل گروه فولاد مبارکه خبر داد:
علیرغم اینکه در سال ۱۳۹۸ گروه فولاد مبارکه همانند سایر فولادسازان کشور با مشکلات تحریم و عدم تخصیص سنگ آهن کافی مواجه بود، اما مدیریت و کارکنان تمامی شرکتهای زیرمجموعه و نواحی داخلی شرکت با تلاش همه جانبه و قابل تقدیر خود توانستند بر راهبرد «رونق تولید» جامۀ عمل بپوشانند و با عزمی استوارتر، در نخستین روزهای سال ۱۳۹۹ که از سوی مقام معظم رهبری به نام «جهش تولید» نام گذاری شده است، در بسیاری از بخش ها به موفقیت های جدیدی دست یابند.
آلوده ترین روز پکن از زمان لغو محدودیت استفاده از سوخت فسیلی
پایتخت چین امروز آلوده ترین روز خود را از ماه مه و در پی احیای تصمیم دولت این کشور برای تقویت تولید و مصرف سوخت های فسیلی پشت سر گذاشت.
نیوزیلند دومین روز از بدترین آمار ابتلا به ویروس کرونا را ثبت کرد
نیوزیلند با گزارش ۱۰۹ مورد ابتلا به ویروس کرونا امروز ۲۵ اکتبر ، دومین روز از بالاترین ابتلای روزانه از آغاز همه گیری ویروس کرونا را در این کشور ثبت کرد.
بازگشایی حضوری مدارس در ونزوئلا
رئیس جمهوری ونزوئلا بازگشت به کلاس‌های درس حضوری این کشور را از امروز (دوشنبه ۲۵ اکتبر/۳ آبان) همراه با اتخاذ تدابیر بهداشتی تایید کرد تا این اقدام در میان عزیمت آرام همه‌گیری کووید۱۹، بازگشتی مسئولانه و ایمن باشد.
قوانین جدید چین؛ کاهش مشق شبانه و افزایش مسئولیت پذیری والدین
چین در حال تدوین قانونی است که بر اساس آن، والدین مسئول جلوگیری از اعتیاد فرزندان زیر سن قانونی به اینترنت و همچنین محافظت از آنها در برابر فشارهای بیش از حد تحصیلی هستند. این قانون همچنین می گوید اگر فرزندان خردسال مرتکب جرم شوند، والدین آنها توبیخ می شوند.
واکنش آمریکا به کودتا در سودان
بخش آفریقای وزارت امور خارجه آمریکا با انتشار توئیتی به کودتا در سودان واکنش نشان داد و اعلام کرد هرگونه تغییر در دولت انتقالی با تکیه بر زور ، کمک های آمریکا را در معرض خطر قرار می دهد.
ناتوانی آمریکا در سامان‌دهی به وضعیت سیل‌زدگان ایالت‌های غربی
غرب آمریکا به خصوص ایالت‌های کالیفرنیا و آریزونا که تا چندی پیش با پدیده آتش‌سوزهای مهیب ناشی از تغییرات آب و هوایی مواجه بود اکنون بارندگی های ویرانگر، زندگی حدود ۱۳ میلیون نفر از ساکنان این بخش از آمریکا را تحت تاثیر قرار داد و علاوه بر ایجاد خسارت موجب قطع برق ده‌ها هزار مشترک شد.
عراق و عربستان قرارداد تولید برق خورشیدی امضا می کنند
عراق و عربستان سعودی به زودی قرارداد سرمایه گذاری تولید برق خورشیدی با ظرفیت یک هزار مگاوات امضا می کنند.
روز سیاه رانندگان انگلیس
رانندگان انگلیسی پس از تحمل سه هفته بحران کمبود سوخت در این کشور، اکنون با بالاترین بهای بنزین در تاریخ کشور روبرو هستند به‌طوریکه کارشناسان روز سیاه نام‌گذاری کرده‌اند.