یادداشت
محمدرضا پورابراهیمی - رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
سید حسن حسینی شاهرودی - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس
قلی الله قلی زاده - نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی
گفتگو
گفت و گو با «آرمان موسي پور» آهنگساز فیلم«چهارراه استانبول»
صبا شادور_آرمان موسي پور آهنگساز سينما و مجموعه‌هاي تلويزيوني است. آهنگسازي که تجربه ساخت موسيقي در تلويزيون و سينما را با فيلم‌هاي مختلف و مجموعه‌هاي متنوع داشته است .
بزرگان تئاتر در گفت و گو با «شروع» تاکید کردند
صبا شادور_ سي و ششمين جشنواره تئاتر فجر در حال برگزاري است.
انتقاد شقایق فراهانی از برخی سیاست های داوری در گفت و گو با «شروع»
صبا شادور_حالا کمتر از بیست روز تا آغاز سی و ششمین جشنواره فیلم فجر باقی مانده است. اما در این دوره هم فیلم های زیادی هستند که با انتخاب هیات داوران معرفی شده اند.
«شروع» در گفت و گو با هنرمندان بررسی می کند
صبا شادور _ هر سال جشنواره های زیادی در ایران برگزار می شود که اکثر این جشنواره ها در عرصه فرهنگی و هنری کشورمان به چشم می خورد.
انتقاد شاعري از آلایندگی شدید منابع آب و خاک
مدیریت پسماند الویت دولت نیست
کارشناسان بر فرسایش 2 و نیم برابری خاک در ایران نسبت به متوسط جهانی هشدار دادند:
مرگ خاموش خاک در ایران
فرسایش خاک در ایران تقریبا ۲.۵ برابر متوسط جهانی است.یک حساب کتاب سرانگشتی نشان می‌دهد که با قیمت تخمینی ۲۸ دلار برای هر تن، هزینه‌های فرسایش خاک بین ۵۶‌ میلیارد تا ۱۱۲‌میلیارد دلار است.
ارائه گزارش 100 روزه شهرداری خبر ساز شد
افشاگری‌ جنجالی در شهرداری تهران
شهردار تهران در جلسه روزگذشته شورای شهر با ارائه گزارش ۱۰۰ روزه شهرداری و بررسی عملکرد شهرداری قبلی درباره قراردادهای شهرداری با ناجا که به گفته او پولش صرف انتخابات شده، افشاگری کرد.
با ارسال آیین نامه هفت گانه قانون هوای پاک به دولت رقم خورد:
خودروهای فرسوده در جاده اسقاط
سرپرست مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست گفت : نقطه قوت قانون هوای پاک این است که وظایف دستگاه‌های مختلف به طور روشن درآن تعیین شده است،
سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد
افزایش دختران و کاهش پسران سیگاری
سخنگوی وزارت بهداشت ضمن هشدار نسبت به آمار بالای مرگ و میر در مصرف کنندگان مواد دخانی اعلام کرد: سالیانه ۵۰ هزار مورد مرگ ناشی از مصرف دخانیات در ایران اتفاق می‌افتد.
تمام موسسات و بیمارستان‌های آموزشی کشور اعتباربخشی شده‌اند
تمام موسسات و بیمارستان‌های آموزشی کشور اعتباربخشی شده‌اند.
با وجود رشد سریع گردشگری در جهان رقم خورد :
دست خالی ایران از اقتصاد توریسم
تولید ناخالص داخلی کشور ازمحل توریسم حدود 10 میلیارد دلار بوده و 2.2 درصد اشتغال کشور در این بخش است، این در حالیست که قرار است بر مبنای چشم انداز 1404 به 20 میلیون گردشگر بین المللی برسیم
رييس جمهور در مراسم آيين بازگشايي مدارس:
کتابهاي درسي ما، دانش آموزان را براي ديروز تربيت مي‌کند
رئيس‌جمهور همچنين اظهار کرد: براي اينکه بهتر بخوانيم، بفهميم و به آينده کشور خدمت کنيم. خواهش من اين است که همه تلاش کنيم محيط کلاس و مدرسه ما اين چنين باشد. و در محيط مدرسه چگونگي تحمل افکار ديگران را تمرين کنيم. وقتي کسي چيزي مي‌گويد و به او ميخنديم يا او را هو مي‌کنيم يعني افکارش را تحمل نمي‌کنيم. ما بايد در کلاس و محيط مدرسه افکار ديگران را تحمل کنيم و به فکر ديگران احترام بگذاريم که اين به دست خود دانش آموزان و معلمان است تا محيط مدرسه ما محيط اخلاق و ادب باشد.
وزیر بهداشت خبر داد؛
وزیر بهداشت با اشاره به راه اندازی اورژانس هوایی گفت: درست است که شما این کار را انجام داده‌اید و در کنار آن آمبولانس‌ها را افزایش داده و مراکز اورژانس را هم تجهیز کرده‌اید، ولی در نهایت این کارها باید به افزایش رضایت مردم ختم شود و آنها از عملکرد ما راضی باشند.
وزیر آموزش و پرورش:
مدیریت نظام آموزشی نیازمند اصلاح است
آنچه مقام معظم رهبری به دفعات در مناسبت‌ها به عنوان سبک زندگی ایرانی-اسلامی برشمردند و نکاتی که رئیس‌جمهور در زمینه ایجاد و تقویت و آمادگی برای کسب و کار و مهارتها مورد تاکید قرار داده‌اند، براین ضرورتها تاکید دارد.
با اغاز سال تحصیلی جدید؛
پرونده 13 میلیون دانش‌آموز فردا گشوده می‌شود
وزیر آموزش و پرورش که در یک ماه اخیر بررسی گزینه‌ها و انتصاب معاونان و تیم کاری جدیدش را کنار گذاشته و بر بازگشایی هرچه بهتر مدارس متمرکز شده است، اخیرا اعلام کرده که مشکل خاصی برای بازگشایی مدارس وجود ندارد و تمام مدارس کشور آماده پذیرش دانش آموزان در سراسر کشور هستند.
شهردار تهران اعلام کرد
ورود 1000 واگن جدید به متروی تهران
در حال حاضر سرفاصله حرکت قطارها پنج دقیقه است که باید به 3.5 دقیقه افزایش یابد تا ظرفیت جابجایی مسافر نیز به وسیله مترو افزایش یابد که برای افزایش قطارها باید منابع مالی اعم از ارزی و ریالی تامین شود و البته مقدماتی فراهم شد تا با کمک دولت از فاینانس استفاده کنیم.
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران:
افزایش ۴۰ درصدی ترافیک در مهرماه
مترو در هفته اول مهرماه برای محصلان رایگان است هر چند در باقی ایام سال نیز نیم بها است.به گفته سیدآقایی یکی از مشکلات و نواقصی که تمامی خطوط مترو دارند کمبود واگن است و خطوطی که به بهره برداری می رسد از سایر خطوط ناوگان کاسته و به خطوط جدید وارد می شود و عملا افزایش مسافری نخواهیم داشت.
سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد
ایران، پرچم‌دار مقابله با بیماری‌های غیرواگیر در جهان
به رغم این تلاش‌ها جهان هنوز در مسیر تحقق اهداف توسعه پایدار ملل متحد در کاهش یک سومی مرگ‌ومیرهای زودرس ناشی از بیماری‌های غیرواگیر تا سال ۲۰۳۰ میلادی قرار ندارد.
جهانگیری اولویت دولت در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی را تشریح کرد؛
قیام علیه«فقر»
وی همچنین با تاکید بر لزوم توجه به مناطق مختلف کشور در زمینه آسیب‌های اجتماعی گفت: برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی باید به مسائل اقتصادی نظیر ایجاد اشتغال در کشور و حل مساله بیکاری و توازن در توسعه مناطق بویژه مناطق مرزی و همچنین توجه به توسعه مناطقی که قومیت‌ها و اقوام حضور دارند، جهت جلوگیری از ایجاد احساس تبعیض توجه و سرمایه گذاری شود.
با موافقت دولت برای تغییر ساعت شروع کار در هفته اول مهر؛
ساعات کار کارمندان شناور شد
معاون شهردار تهران با اشاره به تمهیدات در نظر گرفته شده در صورت وقوع حواث و تصادفات رانندگی در معابر و بزرگراه‌ها بیان کرد: محل‌هایی برای استقرار جرثقیل‌های سازمان آتش‌نشانی در نظر گرفته شده تا در صورت وقوع حادثه و تصادف در کمترین زمان اقدام به بازگشایی معابر کنند.