یادداشت
عباس آخوندی
دکتر آرش ميراب زاده _
محمدرضا رضایی کوچی - رییس کمیسیون عمران
گفتگو
حرکت به‌سوی برند‌سازی از دیدگاه کارشناسان در گفتگو با شروع مطرح شد:
شاید حفاظت و نگهداری از کالا اصلی‌ترین هدف از بسته‌بندی باشد اما این صنعت به عاملی تأثیرگذار برای جلب مشتری تبدیل شده است .
فاضل ميبدي در گفتگو با «شروع»تاکید کرد؛
در سال 76 و با قدرت گرفتن جريان اصلاحات در کشور هرچند رييس دولت اصلاحات در آن زمان شخصيت قابل توجه و مطلوبي بود و اين جريان نيز يک طيف ريشه دار و انقلابي در کشور اما در آن زمان جريان اصلاح طلبي يک جريان فرهنگي و اخلاقي نبود و از اين نظر وارد تندوري‌هاي سياسي شد.
گفتگو «شروع» با روشنک گرامي‌بازيگر «گمشدگان»
روشنک گرامي‌بازيگر جواني که در اين سالها در سينما با آثاري همچون «قاعده تصادف» و «هلن» توجه مخاطبان را جلب کرده، در هفته‌هاي اخير با سريال «گمشدگان» روي آنتن رسانه ملي است.
«شروع » بسته حمایت از توسعه صادرات را از دیدگاه کارشناسان اقتصادی بررسی کرد:
صنایع کوچک و متوسـط، صنایع زودبازده و اشتغالزایی هستند که به زیرساخت های آنچنانی نیازی ندارند؛ این صنایع هر چند با مشکلات زیادی دست به گریبان هستند، اما رونق آنها می تواند نقش بسزایی در افزایش تولید و اشتغال داشته باشد.
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران:
افزایش ۴۰ درصدی ترافیک در مهرماه
سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد
ایران، پرچم‌دار مقابله با بیماری‌های غیرواگیر در جهان
به رغم این تلاش‌ها جهان هنوز در مسیر تحقق اهداف توسعه پایدار ملل متحد در کاهش یک سومی مرگ‌ومیرهای زودرس ناشی از بیماری‌های غیرواگیر تا سال ۲۰۳۰ میلادی قرار ندارد.
جهانگیری اولویت دولت در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی را تشریح کرد؛
قیام علیه«فقر»
وی همچنین با تاکید بر لزوم توجه به مناطق مختلف کشور در زمینه آسیب‌های اجتماعی گفت: برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی باید به مسائل اقتصادی نظیر ایجاد اشتغال در کشور و حل مساله بیکاری و توازن در توسعه مناطق بویژه مناطق مرزی و همچنین توجه به توسعه مناطقی که قومیت‌ها و اقوام حضور دارند، جهت جلوگیری از ایجاد احساس تبعیض توجه و سرمایه گذاری شود.
با موافقت دولت برای تغییر ساعت شروع کار در هفته اول مهر؛
ساعات کار کارمندان شناور شد
معاون شهردار تهران با اشاره به تمهیدات در نظر گرفته شده در صورت وقوع حواث و تصادفات رانندگی در معابر و بزرگراه‌ها بیان کرد: محل‌هایی برای استقرار جرثقیل‌های سازمان آتش‌نشانی در نظر گرفته شده تا در صورت وقوع حادثه و تصادف در کمترین زمان اقدام به بازگشایی معابر کنند.
هشدار رحمانی فضلی نسبت به رشد مواد صنعتی
وجود 400 گونه مخدرصنعتی در کشور
متاسفانه امروز برای موارد بسیاری همچون چاق شدن، لاغر شدن، ایجاد شادی و نشاط، تمرکز حواس و حتی ورزش، استعمال مواد مخدر را توصیه می‌شود و آن را درمان همه چیز اعلام می‌کنند، در حالیکه این مواد درمان هیچ چیز نیست. افراد جوان که تجربه و پختگی کافی را ندارند در تله سودجویان گرفتار می‌شوند و از همین رو، خانواده‌ها باید بسیار مراقب جوانان خود باشند.
سردارمهماندار اعلام کرد:
ممنوعیت تردد کامیون‌ها در محدوده طرح ترافیک در نیمه اول مهر
در مورد رانندگان سرویس مدارس نیز موارد متعددی مدنظر قرار گرفته و آزمایشات سلامت بر روی آنها انجام می‌شود تا اولیاء خاطرجمع باشند که فردی که جابجایی فرزندان‌شان را بر عهده دارد صلاحیت‌های لازم را داراست.
وزیر آموزش و پرورش ؛ مردم باید از کیفیت مدارس آگاه شوند
سرانه مدارس کافی نیست
پیدا کردن راه های جدید برای عبور از مشکلات در حوزه آموزش و پرورش هر روز رو به افزایش است.وی ادامه داد: برای عبور از موانع در گام نخست باید صلاحیت ها و شایستگی های رهبران آموزشی محرز شود و مدیرانی که شایستگی لازم را دارند در کوتاه ترین زمان، راه های بهتری را پیدا می کنند.
کارشناسان در گفتگو با«شروع»
گرداب آسیب های اجتماعی جوانان را می بلعد
یكی‌ از علل‌ اصلی‌ این‌ مساله‌ مهاجرپذیری‌ فراوانی‌ است‌ كه‌ این‌ شهر دارد. به‌ عبارت‌ دیگر روستاها به‌ علت‌ باروری‌ زیاد، توان‌ جذب‌ نیروهای‌ انسانی‌ ماهر و حتی‌ غیرماهر را نداشته‌، بنابراین‌ تحت‌ این‌ شرایط‌، تعداد زیادی‌ از جوانان‌ به‌ سوی‌ شهرها رهسپار شده‌ و شهرها بتدریج‌ به‌ تصرف‌ روستاییان‌ درآمده‌ است‌. در نتیجه‌ حاشیه‌نشینی‌ در شهرهایی‌ نظیر تهران‌ به‌ حدود ۲ میلیون‌ نفر رسیده‌ است‌. یكی‌ از علت‌های‌ اصلی‌ افزایش‌ بیكاری‌ در شهرها ورود مهاجران‌ بیكار از روستاها به‌ شهرها است‌.
تمایل به «زندگی مجردی» دلیل افزایش تعداد خانوارها
۲۰۰هزار زن زیر ۴۵ سال، زندگی «مجردی»دارند
وی با بیان اینکه بیش از ۲۰۰ هزار نفر از افراد زیر ۴۵ سال « تجرد زیستی » دارند اظهار کرد: این رقم بیشتر شامل زنان و مردانی است که مطلقه هستند و یا جوانانی که به دلیل کار یا تحصیل از محل زندگی خانوادگی خود جدا شده اند و در شهر یا مکانی دیگر سکونت دارند.
رییس کمیته امداد امام(ره):
۱۲میلیون نفر در فقر مطلق به سر می‌برند
فتاح با بیان اینکه لوازم تحصیلی مورد نیاز دانش آموزان در جشن عاطفه ها با دست پرمهر مردم در قالب کمک های نقدی و غیر نقدی تهیه می شود افزود: 23 و 24 شهریورماه مرحله نخست این جشن در سطح ملی برگزار شد که آمارهای اولیه نشان می دهد که حجم کمک های مردم در جشن عاطفه ها نسبت به سال گذشته 30 درصد افزایش یافته است.
روند افزایش دمای زمین در ایران شروع شده
آینده ایران در خطر؛ خشکسالی‌های طولانی‌تر و سیل‌های بیشتر
میانگین دمای حداکثر در دو دوره اماری گذشته (2012-1977) و آینده (2050-2006)، پیش بینی افزایش دما 2 تا 3 درجه سانتیگراد در ایران را نشان می دهد.یک بحثی که همیشه در ایران میان مسئولان و کارشناسان وجود دارد این است که در وضعیت خشکسالی کنونی ما، تغییراقلیم چه سهمی داشته است. نظر شما درباره این موضوع چیست؟ آیا اگر هیچ سوء مدیریتی در زمینه منابع آبی انجام نمی‌شد باز هم به علت تغییراقلیم در ایران خشکسالی شدیدی وجود دارد؟
طرح ربیعی برای بهبود «معیشت» بازنشستگان
راه دراز جبران کاهش قدرت‌خرید
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه ظرفیت‌های فوق العاده‌ای در بازنشستگان وجود دارد و می‌توانیم 10تا 15 درصد رشد کشور را از طریق بازنشستگان دنبال کنیم عنوان کرد: 70درصد بازنشستگان ما سالمند محسوب نمی‌شوند و میانگین ورود به سن بازنشستگی در برخی صندوق ها 48 سال است. 30 میلیون سالمند در سال‌های نه چندان دور خواهیم داشت و نیاز است سیاست های مناسبی را اتخاذ کنیم.
سلطانی‌فر اعلام کرد
تلاش دولت برای جوان‌سازی و استفاده از زنان در مدیریت کشور
وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینکه 20 درصد از منابع حاصل از درآمد مالیات بر ارزش افزوده به امور اشتغال و ازدواج جوانان اختصاص یافته است، اظهار کرد: هر زمان که ساز و کار مدیریتی جدید برای جداسازی بخش جوانان از وزارت ورزش ابلاغ شود، این وزارتخانه در کوتاه‌ترین زمان آن را اجرا خواهد کرد.
معاون اداره كنترل بيماري‌هاي غيرواگير هشدار داد
زندگی زیرزمینی بیماران هپاتیت c
حدود ۳.۲ دهم درصد جمعیت ما سال ۱۳۷۰ ناقل این بیماری بودند و با توجه به اینکه ۲۴ سال است طرح واکسیناسیون هپاتیت B را انجام می‌دهیم در حال حاضر جمعیت آماری ما در هپاتیت B زیر ۱.۵ درصد رسیده است و امیدواریم طی ۱۲ سال آینده این آمار را به زیر ۰.۵ درصد برسانیم.
زندگی در پایتخت زیر سایه فشار عصبی و روانی
تهران ششمین شهر پر استرس جهان
سال هاست که محققان می گویند که سطح تحمل بین ساکنان شهرهای بزرگ و شلوغ مانند تهران کاهش یافته و کوچک‌ترین بی‌توجهی به حقوق یکدیگر باعث درگیری و نزاع می‌شود. از سوی دیگر در شهرهای بزرگ سرعت تردد بالاست یعنی افراد همیشه سعی می‌کنند در کمترین زمان ممکن به مقصد خود برسند تا با تاخیر روبه‌رو نشوند.
پس از 100 روز منتشر می شود؛
ماموریت شورا برای نجفی
میزان بدهی‌ها، تعیین مبلغ مورد نیاز برای اتمام پروژه‌های شهری، ابهامات گزارشات حسابرسی، میزان پیشرفت برنامه دوم توسعه شهرداری، بررسی دقیق آسیب‌های اجتماعی از جمله مواردی است که باید در قالب یک گزارش جامع در اختیار شورای شهر قرار دهد.