یادداشت
اقدام دولت برای افزایش سرمایه زمانی صورت می‌گیرد که میزان سرمایه‌ نقدی بانک به دلیل افزایش تورم در مقابل درخواست و تقاضای مردم کاهش پیدا می‌کند. افزایش سرمایه بانک یکی از وظایفی است که مدیران بانک‌ها در شرایط خاص باید به آن عمل کنند و در صورتی که بانک دولتی باشد، باید از طریق منابع دولتی سرمایه بانک افزایش یابد و این موضوع برای مسئولان مربوطه معقوله‌ ساده‌ای است.
مرور تجربه های گذشته نشان می دهد اقتصاد کشور همواره از وجود افرادی که با سوء استفاده از ارزش ها و شعارها، بدون توجه به منافع ملی، دنبال منافع شخصی خود بوده اند، آسیب های فراوانی متحمل شده است
جذب اتباع خارجی به‌ قصد سرمایه‌گذاری یا خرید اقامت؟
اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور، به‌منظور تحقق یکی از مهم‌ترین برنامه‌های دولت در راستای جذب سرمایه‌گذاری، مجوز اقامت پنج‌ساله به سرمایه‌گذاران خارجی را ابلاغ کرد؛ هیات وزیران در جلسه ۹ تیر ۹۸، وزارت کشور را موظف کرد تا حداکثر ظرف یک ماه برای اتباع خارجی که حداقل ۲۵۰ هزار دلار یا معادل آن به ارزهای دیگر در بانک‌ها و مؤسسات اعتباری سپرده‌گذاری بلندمدت یا به همان میزان در ایران سرمایه‌گذاری کنند، پس از تائید وزارت امور اقتصادی و دارایی، مجوز اقامت 5 ساله صادر کند
گفتگو
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: وزارت نفت باید زیرساخت‌های ایجاد بازار بورس نفت را فراهم کند و اگر این مسئله نیاز به قانون دارد، دولت لایحه آن را به مجلس ارائه دهد.
دکتر امیر جعفری صامت، استاد دانشگاه و پژوهشگر علوم بانکی هشدار داد
گروه اقتصاد کلان: ادغام یکی از طرق پیشگیری از ورشکستگی شرکت های تجاری خصوصاً بانک هاست، ادغام باید به صورت قانونی و با مدیریت صحیح صورت پذیرد تا تأثیر مثبت ایجاد کند.
مقالات
هر چند پدیده تحریم ، رویداد جدیدی نیست و مردم ما تقریباً چهار دهه است که با تحریم ها دست و پنجه نرم می کنند، اما از زماني‌كه تحريم‌هاي جدید آمريكا عليه ايران آغاز و یا به عبارت صحیح تر تشدید شدند، مسئولان دولتي به دفعات مردم را به صرفه‌جويي در مصرف كالاهاي اساسی و انرژی، لزوم هوشیاری در برابر توطئه های اقتصادی دشمن و خويشتنداري از هجوم به سمت خريد كالاهاي مختلف از جمله خودرو، ارز، مسکن ، سکه و ... دعوت نموده اند
با توجه به سیل تخریبگر اخیر که در پلدختر خسارات فراوانی وارد شد و ۱۸ پل ارتباطی جاده خرم آباد به پلدختر تخریب کرد.
وزیر ارتباطات در الکامپ ۲۵ اعلام کرد
ایجاد ۶۸ هزار شغل در طرح نوآفرین
از دو سال قبل تاکنون قیمت مسکن ۲۰۵ درصد رشد داشته است
سبقت مسکن از دلار
تازه ترین خدمات برخط و هوشمند شهری در نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری معرفی می شود
«تهران هوشمند» در اینوتکس 2019
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران به همراه مرکز و دبیرخانه تهران هوشمند از فردا و در هشتمین دوره نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری (اینوتکس) با ارائه سرویس ها و خدمات برخط و هوشمند شهری میزبان مردم و علاقمندان زیست بوم نوآوری است.
درمان سرطان در داخل کشور با پیشرفته ترین روش ها در مرکز تشخیص درمان روشنا
پزشکان متخصص ایرانی ، پیشرو در جلوگیری از خروج ارز
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران، از انجام روش های پیشرفته درمان سرطان در کشور خبر داد.
مافی در تشریح سفر فراکسیون زنان به فنلاند؛
استقبال فنلاندی ها از دست آوردهای جمهوری اسلامی در حوزه زنان
رئیس فراکسیون خانواده مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:در سفر به فنلاند دست آورد های جمهوری اسلامی در حوزه زنان وخانواده به صورت مکتوب و در قالب یک کتابچه به طرف های فنلاندی معرفی شد و مورد استقبال قرار گرفت.
برادر ماند و برادر رفت
شاید در روزگار امروز داشته های ناگفته ای باشد که تاکنون کسی نشنیده باشد، اگر چون گذشته همدل کنار هم بمانیم حتما خواهیم شنید و خواهیم دانست که آسایش امروزمان را مدیون ایثار چه کسانی هستیم.
شهرداری تهران در بزرگ‌ترین رویداد فناوری و نوآوری کشور، حضور پررنگی خواهد داشت
تازه‌ترین پروژه‌های هوشمند شهری در الکامپ
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران به همراه مرکز و دبیرخانه تهران هوشمند از روز پنجشنبه، 27 تیرماه در بیست و پنجمین دوره نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک (الکامپ) با ارائه سرویس‌ها و خدمات برخط و هوشمند شهری میزبان مردم و علاقمندان است.
معاون کل وزارت بهداشت عنوان کرد:
آگاه سازی و درمان بیماری؛ دو اقدام وزارت بهداشت برای کاهش بیماری های روانی
دکتر حریرچی گفت: وزارت بهداشت برای پیشگیری از بیماری های روانی، با آگاه سازی جامعه و رسانه ها در جهت کاهش استرس های محیطی و همچنین درمان بیماری های سبک، متوسط و سنگین تلاش می کند.
افق کوروش 270 تومان سود تقسیم کرد
مجمع عمومی عادی سالانه شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش ( سهامی عام) با حضور91.89 درصد سهامداران در محل پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای غرب استان تهران عنوان کرد:
کسب مهارت کافی در واحد شهر قدس با ایجاد مدرسه اشتغال مورد توجه این مرکز علمی واقع شده است
مهدی فتح اله در گفتگو با خبرنگار روزنامه شروع، درباره فرصت‌ها ی کسب و کار و اشتغال برای دانشجویان اظهار کرد: اغلب جوانان و متقاضیان تحصیل در مراکز علمی و دانشگاهی با هدف اینکه در آینده‌ای نزدیک، شغلی مناسب برای خود مهیا کنند، اشتغال به تحصیل در دانشگاه و تلاش و تجربه در این مسیر را وسیله‌ای برای تحقق آرزوهای خود انتخاب می‌کنند.وی با اشاره به نتایج مشاهدات وعملکرد سطح جامعه خاطرنشان کرد: واضح است که فقط با برخورداری از مدرک تحصیلی، لزوماً افراد در جامعه صاحب شغل مناسب نخواهند شد، آنچه که در این موضوع حائز اهمیت بوده
آغاز طرح پرونده الکترونیک در شعب تامین اجتماعی استان کرمان
دومین جلسه شورای اداری واحدهای اجرایی تامین اجتماعی استان کرمان در سال ۹۸ برگزار شد.
معاونت درمان وزارت بهداشت در ابلاغیه ای اعلام کرد:
ممنوعیت حضور کادر درمان در ساعات موظف در بخش خصوصی
معاونت درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ابلاغی به معاونین درمان دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور بر ممنوعیت حضور کادر درمان در ساعات موظف در بخش خصوصی تاکید کرد.
قائم مقام معاون بهداشت وزارت بهداشت :
باید در حوزه پیشگیری و اصلاح سبک زندگی کار کنیم
دکتر شریعتی قائم مقام معاون بهداشت وزارت بهداشت با بیان اینکه طرح تحول سلامت حوزه های مختلفی را در بر می گرفت، درباره علل نگرش و رویکرد طرح تحول سلامت به حوزه درمان گفت: با توجه به اورژانسی بودن برخی از حوزه ها مانند درمان، در آغاز توجه بیشتری بدان شد اما این تحول به سرعت در حوزه بهداشت نیز رخ داد.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت خبرداد:
حمایت و مشارکت اجتماعی کم نظیر افراد، اقشار، نهادهای دولتی و غیردولتی و رسانه های گروهی از بسیج ملی کنترل فشارخون
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت از مشارکت فعال و استقبال کم نظیر شخصیت های اثرگذار، مراجع و علمای دینی، ائمه جمعه، قهرمانان و هنرمندان محبوب، سازمان ها، ارگانها و نهادهای دولتی و غیر دولتی، بسیج جامعه پزشکی، شهرداری ها، اتحادیه های صنفی، نیروهای مسلح و سازمان های مردم نهاد از طرح بزرگ بسیج ملی کنترل فشارخون خبر داد.
با حضور معاونان وزیر آموزش‌وپرورش و رئیس دانشگاه شهید رجایی صورت گرفت؛
امضا تفاهم‌نامه همکاری جشنواره ملی تجربیات موفق مدارس
با حضور معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش‌وپرورش، رئیس دانشگاه شهید رجایی و معاون آموزش ابتدایی تفاهم‌نامه همکاری جشنواره ملی تجربیات موفق مدارس به امضا رسید.
جزئیاتی تازه از فعالیت تاکسی‌های هوایی
پس از اعلام خبر آغاز به کار تاکسی‌های هوایی در دو مسیر تا پایان سال جاری جزئیاتی از فعالیت این تاکسی‌ها تشریح شد.
توضیح سرپرست سازمان درباره حمله اینترنتی به سامانه تامین اجتماعی
سرپرست سازمان تامین اجتماعی در پی حمله اینترنتی یک گروه خرابکار به سامانه‌ سازمان، اعلام کرد که امنیت کامل تمامی سامانه‌ها، اطلاعات و سوابق بیمه‌شدگان، مستمری‌بگیران و کارفرمایان محرز است و جای هیچ نگرانی نیست.