گفتگو
کارشناسان در گفتگو با «شروع» بر ضرورت حذف خام فروشی تاکید کردند
نزدیک به یکسال از توافق اوپکی‌ها و غیر اوپکی‌ها برای اجرای طرح کاهش تولید نفت می گذرد.
«مجید مشیری» در گفت و گو با «شروع» انتقاد کرد
مجيد مشيري متولد 1340، ليسانس مهندسي راه و ساختمان از دانشگاه فني مهندسي شيراز است.او فعاليت هنري خود را با عضويت در كارگاه آزاد بازيگري امين تارخ آغاز كرد و پس از آن به ايفاي نقش در سريال‌هاي مختلف پرداخت.
«شروع» علاقه کودکان به سینمای خشونت آمیز را ارزیابی کرد
اين روزها هر چقدر هم خانواده‌ها سعي مي‌کنند تا فضايي براي کودکان فراهم کنند که همانند گذشته، ذهن شان معطوف به تحصيل و رسانه ملي و فيلم‌هاي مناسب روي پرده سينماها باشد، باز هم موفق نمي‌شوند.
گفت و گو «شروع» با شهرام شاه حسيني کارگردان سينما
صبا شادور_بعد ازانتظارها اولين فيلمي‌که در ليست فيلم‌هاي توقيفي در اين چند سال اخير قرار داشت، اکران عمومي‌شد.
سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد
افزایش دختران و کاهش پسران سیگاری
رييس جمهور در مراسم آيين بازگشايي مدارس:
کتابهاي درسي ما، دانش آموزان را براي ديروز تربيت مي‌کند
رئيس‌جمهور همچنين اظهار کرد: براي اينکه بهتر بخوانيم، بفهميم و به آينده کشور خدمت کنيم. خواهش من اين است که همه تلاش کنيم محيط کلاس و مدرسه ما اين چنين باشد. و در محيط مدرسه چگونگي تحمل افکار ديگران را تمرين کنيم. وقتي کسي چيزي مي‌گويد و به او ميخنديم يا او را هو مي‌کنيم يعني افکارش را تحمل نمي‌کنيم. ما بايد در کلاس و محيط مدرسه افکار ديگران را تحمل کنيم و به فکر ديگران احترام بگذاريم که اين به دست خود دانش آموزان و معلمان است تا محيط مدرسه ما محيط اخلاق و ادب باشد.
وزیر بهداشت خبر داد؛
وزیر بهداشت با اشاره به راه اندازی اورژانس هوایی گفت: درست است که شما این کار را انجام داده‌اید و در کنار آن آمبولانس‌ها را افزایش داده و مراکز اورژانس را هم تجهیز کرده‌اید، ولی در نهایت این کارها باید به افزایش رضایت مردم ختم شود و آنها از عملکرد ما راضی باشند.
وزیر آموزش و پرورش:
مدیریت نظام آموزشی نیازمند اصلاح است
آنچه مقام معظم رهبری به دفعات در مناسبت‌ها به عنوان سبک زندگی ایرانی-اسلامی برشمردند و نکاتی که رئیس‌جمهور در زمینه ایجاد و تقویت و آمادگی برای کسب و کار و مهارتها مورد تاکید قرار داده‌اند، براین ضرورتها تاکید دارد.
با اغاز سال تحصیلی جدید؛
پرونده 13 میلیون دانش‌آموز فردا گشوده می‌شود
وزیر آموزش و پرورش که در یک ماه اخیر بررسی گزینه‌ها و انتصاب معاونان و تیم کاری جدیدش را کنار گذاشته و بر بازگشایی هرچه بهتر مدارس متمرکز شده است، اخیرا اعلام کرده که مشکل خاصی برای بازگشایی مدارس وجود ندارد و تمام مدارس کشور آماده پذیرش دانش آموزان در سراسر کشور هستند.
شهردار تهران اعلام کرد
ورود 1000 واگن جدید به متروی تهران
در حال حاضر سرفاصله حرکت قطارها پنج دقیقه است که باید به 3.5 دقیقه افزایش یابد تا ظرفیت جابجایی مسافر نیز به وسیله مترو افزایش یابد که برای افزایش قطارها باید منابع مالی اعم از ارزی و ریالی تامین شود و البته مقدماتی فراهم شد تا با کمک دولت از فاینانس استفاده کنیم.
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران:
افزایش ۴۰ درصدی ترافیک در مهرماه
مترو در هفته اول مهرماه برای محصلان رایگان است هر چند در باقی ایام سال نیز نیم بها است.به گفته سیدآقایی یکی از مشکلات و نواقصی که تمامی خطوط مترو دارند کمبود واگن است و خطوطی که به بهره برداری می رسد از سایر خطوط ناوگان کاسته و به خطوط جدید وارد می شود و عملا افزایش مسافری نخواهیم داشت.
سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد
ایران، پرچم‌دار مقابله با بیماری‌های غیرواگیر در جهان
به رغم این تلاش‌ها جهان هنوز در مسیر تحقق اهداف توسعه پایدار ملل متحد در کاهش یک سومی مرگ‌ومیرهای زودرس ناشی از بیماری‌های غیرواگیر تا سال ۲۰۳۰ میلادی قرار ندارد.
جهانگیری اولویت دولت در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی را تشریح کرد؛
قیام علیه«فقر»
وی همچنین با تاکید بر لزوم توجه به مناطق مختلف کشور در زمینه آسیب‌های اجتماعی گفت: برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی باید به مسائل اقتصادی نظیر ایجاد اشتغال در کشور و حل مساله بیکاری و توازن در توسعه مناطق بویژه مناطق مرزی و همچنین توجه به توسعه مناطقی که قومیت‌ها و اقوام حضور دارند، جهت جلوگیری از ایجاد احساس تبعیض توجه و سرمایه گذاری شود.
با موافقت دولت برای تغییر ساعت شروع کار در هفته اول مهر؛
ساعات کار کارمندان شناور شد
معاون شهردار تهران با اشاره به تمهیدات در نظر گرفته شده در صورت وقوع حواث و تصادفات رانندگی در معابر و بزرگراه‌ها بیان کرد: محل‌هایی برای استقرار جرثقیل‌های سازمان آتش‌نشانی در نظر گرفته شده تا در صورت وقوع حادثه و تصادف در کمترین زمان اقدام به بازگشایی معابر کنند.
هشدار رحمانی فضلی نسبت به رشد مواد صنعتی
وجود 400 گونه مخدرصنعتی در کشور
متاسفانه امروز برای موارد بسیاری همچون چاق شدن، لاغر شدن، ایجاد شادی و نشاط، تمرکز حواس و حتی ورزش، استعمال مواد مخدر را توصیه می‌شود و آن را درمان همه چیز اعلام می‌کنند، در حالیکه این مواد درمان هیچ چیز نیست. افراد جوان که تجربه و پختگی کافی را ندارند در تله سودجویان گرفتار می‌شوند و از همین رو، خانواده‌ها باید بسیار مراقب جوانان خود باشند.
سردارمهماندار اعلام کرد:
ممنوعیت تردد کامیون‌ها در محدوده طرح ترافیک در نیمه اول مهر
در مورد رانندگان سرویس مدارس نیز موارد متعددی مدنظر قرار گرفته و آزمایشات سلامت بر روی آنها انجام می‌شود تا اولیاء خاطرجمع باشند که فردی که جابجایی فرزندان‌شان را بر عهده دارد صلاحیت‌های لازم را داراست.
وزیر آموزش و پرورش ؛ مردم باید از کیفیت مدارس آگاه شوند
سرانه مدارس کافی نیست
پیدا کردن راه های جدید برای عبور از مشکلات در حوزه آموزش و پرورش هر روز رو به افزایش است.وی ادامه داد: برای عبور از موانع در گام نخست باید صلاحیت ها و شایستگی های رهبران آموزشی محرز شود و مدیرانی که شایستگی لازم را دارند در کوتاه ترین زمان، راه های بهتری را پیدا می کنند.
کارشناسان در گفتگو با«شروع»
گرداب آسیب های اجتماعی جوانان را می بلعد
یكی‌ از علل‌ اصلی‌ این‌ مساله‌ مهاجرپذیری‌ فراوانی‌ است‌ كه‌ این‌ شهر دارد. به‌ عبارت‌ دیگر روستاها به‌ علت‌ باروری‌ زیاد، توان‌ جذب‌ نیروهای‌ انسانی‌ ماهر و حتی‌ غیرماهر را نداشته‌، بنابراین‌ تحت‌ این‌ شرایط‌، تعداد زیادی‌ از جوانان‌ به‌ سوی‌ شهرها رهسپار شده‌ و شهرها بتدریج‌ به‌ تصرف‌ روستاییان‌ درآمده‌ است‌. در نتیجه‌ حاشیه‌نشینی‌ در شهرهایی‌ نظیر تهران‌ به‌ حدود ۲ میلیون‌ نفر رسیده‌ است‌. یكی‌ از علت‌های‌ اصلی‌ افزایش‌ بیكاری‌ در شهرها ورود مهاجران‌ بیكار از روستاها به‌ شهرها است‌.
تمایل به «زندگی مجردی» دلیل افزایش تعداد خانوارها
۲۰۰هزار زن زیر ۴۵ سال، زندگی «مجردی»دارند
وی با بیان اینکه بیش از ۲۰۰ هزار نفر از افراد زیر ۴۵ سال « تجرد زیستی » دارند اظهار کرد: این رقم بیشتر شامل زنان و مردانی است که مطلقه هستند و یا جوانانی که به دلیل کار یا تحصیل از محل زندگی خانوادگی خود جدا شده اند و در شهر یا مکانی دیگر سکونت دارند.
رییس کمیته امداد امام(ره):
۱۲میلیون نفر در فقر مطلق به سر می‌برند
فتاح با بیان اینکه لوازم تحصیلی مورد نیاز دانش آموزان در جشن عاطفه ها با دست پرمهر مردم در قالب کمک های نقدی و غیر نقدی تهیه می شود افزود: 23 و 24 شهریورماه مرحله نخست این جشن در سطح ملی برگزار شد که آمارهای اولیه نشان می دهد که حجم کمک های مردم در جشن عاطفه ها نسبت به سال گذشته 30 درصد افزایش یافته است.