گفتگو
«شروع» در گفت و گو با داريوش فرهنگ
داريوش فرهنگ کارگردان و بازيگر سينما و تلويزيون معتقد است که بيشتر از کارگرداني، بازيگري را تجربه مي‌کند.
شروع در گفت و گو با يک کارشناس بين الملل بررسي مي‌کند؛
در واقع ايران را به همان نحو و شرايط وراد کنند اما به نظر مي‌رسد شرايط را درک نمي‌کنند هم توان سياسي و هم نظامي‌ايران در اين دوره را. حمله موشکي سپاه به دير لزور در واقع هشداري براي اين ماجراجويي‌ها بود اما به درستي مي‌توان اذعان کرد که عربستان به دنبال جنگ با ايران است.
شروع در گفت وگو با فعالان سياسي بررسي مي‌کند:
سارا مرادخانی- امتداد اين رويکرد با توجه به روي کارآمدن مجلس همراه تر با دولت نسبت به سابق، قاعدتا زمينه براي تغييرات در دولت دوازدهم نسبت به گذشته فراهم تر شود و معرفي وزراي زن به مجلس در واقع نمود عيني و مشخص توجه دولت دوزادهم به مطالبات زنان و توجه به تامين و تحقق الزامات توسعه کشور است.
گفتگو با فریبا یوسفی شاعر زن
صبا شادور_فریبا یوسفی از جمله شاعران زن در عرصه شعر و ادبیات است که با چند مجموعه ‌شعر خواندنی و خاص وارد عرصه ادبیات شد.
شهادت کودک در آزارها، قانونی که هنوز خاک می‌خورد
لایحه ۸۰ ماده‌ای حمایت از کودکان و نوجوانان پس از ۶ سال دوباره به شور گذاشته می‌شود تا یک به یک ماده‌های قانونی آن تصویب شود، لایحه‌ای که به گفته کارشناسان از آنجایی که نقاط قوت بسیاری نسبت به قانون فعلی دارد می‌تواند به کاهش جرایمی همچون آزارجنسی کودکان کمک کند. در این قانون اظهارات کودک در دادگاه به رسمت شناخته شده است.
سعید معیدفر:
مردان در خشونت‌های جنسی به راحتی تبرئه می‌شوند
یک جامعه‌شناس با اشاره به اینکه درباره خشونت‌های جنسی به شدت خلاء قانونی داریم، گفت: به راحتی مردان در رابطه با خشونت‌های جنسی تبرئه و زنان متهم می‌شوند.
لغو رای‌گیری الکترونیکی در انتخابات نظام پزشکی
هیات نظارت و هیات اجرایی هفتمین دوره انتخابات نظام پزشکی در اطلاعیه‌ای، لغو رای‌گیری الکترونیکی در این دوره از انتخابات را اعلام کردند.
حافظی:
چمن‌ها با
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست وخدمات شهری شورای شهر تهران با انتقاد از اینکه چمن‌های شهر با آب چاه و مزارع سبزی با فاضلاب خام آبیاری می‌شود، گفت: به دلیل اهمیت موضوع و تهدید جدی برای سلامت مردم، از دادستان تهران می‌خواهیم که به موضوع آبیاری مزارع جنوب شهر تهران با فاضلاب خام ورود کند.
بی‌آبی و خشکسالی خوزستان، به مرگ‌سرزمینی منجر می‌شود؟
گیتی خزاعی، اسماعیل مسگرپورطوسی و احمدعلی کیخا، سه متخصص و فعال حوزه آب کشور می‌گویند اگر مدیریت بهتری اعمال شود قرار نیست خوزستان به مرگ سرزمینی دچار شود و خوزستانی‌هایی که این‌روزها گرم‌ترین درجه حرارت در دهه‌های اخیر را تجربه می‌کنند مجبور به مهاجرت شود.
محسنی‌اژه‌ای:
جسد آتنا اصلانی با گزارش همسر قاتل کشف شد
سخنگوی قوه‌قضاییه اعلام کرد که جسد آتنا اصلانی با گزارش همسر قاتل کشف شد و علیرغم اعتراف قاتل به قتل دوم، هنوز جسد آن پیدا نشده است.
معاون اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
برخوردهای امنیتی با کارگران در دولت یازدهم کاهش یافت
معاون اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید براینکه برخوردهای امنیتی با کارگران در دولت یازدهم کاهش یافت گفت: ربیعی برخلاف خیلی از چهره‌های اجتماعی که تظاهر به مردم‌داری دارند، یک فرد مردم‌وار است.وی مشکلات و درد زندگی مردم خصوصا شهروندان آسیب‌دیده را به خوبی درک می‌کند و برای همین است که در سفرهای استانی به راحتی مورد پذیرش مردم قرار می‌گیرد.
جراحی‌بینی از مد افتاد؛ چشم‌گربه‌ای و کپی از هنرپیشه‌ها رسید
عضو هیات مدیره انجمن جراحان پلاستیک می‌گوید: در مجموع جراحی‌های زیبایی، ایران به نسبت جمعیت، رتبه اول را در دنیا دارد.
حذف فضای سبز منطقه ۱۹به طمع ساخت مغازه‌های مبل فروشی
ساخت و ساز در منطقه ۱۹ تهران بعد از گذشت ۱۰ روز بر خلاف گفته‌های محمد حقانی، عضو شورای شهر مبنی بر دستور توقف این ساخت و سازها ادامه دارد و حتی یک پروژه نزدیک به بهره برداری است!
آنچه در نخستین کنفرانس بین‌المللی گردوغبار تهران بدست آمد
تصویب دو بیانیه سیاسی وزرا و فنی و تکنیکی در کنفرانس بین المللی گرد و غبار، دستاوردی بزرگ است. دستاوردی که بیانیه وزرای آن همزمان با روز نخست اجلاس، دوشنبه 12 تیرماه در سطح سیاست گذاری کلان و بیانیه فنی و تکنیک های آن، چهارشنبه 14 تیرماه و همزمان با پایان اجلاس صادر شد.
خشونت در ته خط !
رییس انجمن مددکاران اجتماعی ایران می‌گوید: باید ببینیم چه می‌شود که یک مادر، تصمیم می‌گیرد فرزندانش را به قتل برساند، این موضوع ساده‌ای نیست که نادیده‌اش بگیریم.
ابتکار:انشالله منظوراز«آتش‌بس»توقف تخریب‌هاعلیه دولت باشد
معاون رئیس‌جمهور گفت: ممکن است در کار دولت اشکالاتی باشد که جای نقد دارد، این نقد می‌تواند در یک فضای سالم و به دور از تنش و اساعه ادب مطرح شود.
عضو کارگری شورای عالی حفاظت فنی و بهداشت کار:
وضعیت مبهم ایمنی کارگران در معادن زنجان
عضو کارگری شورای عالی حفاظت فنی و بهداشت کار می‌گوید برای بررسی وضعیت ایمنی معادن زنجان و بهبود شرایط کاری کارگرانی که هم‌اکنون در این معادن مشغول کارند، نیازمند مستندات بیشتری هستیم.
سخنگوی ناجا:
غایبین سربازی تا شهریور ماه فرصت دارند
سخنگوی نیروی انتظامی با اشاره به قوانین جاری و از جمله تبصره " ماده پنج از قانون حمایت از آمرین به معروف و ناهیان از منکر" گفت: اماکنی که بدون تجسس در معرض دید عموم قرار می گیرند از جمله وسایل نقلیه، مشمول حریم خصوصی نباید باشد و طبیعتا رعایت هنجارها و الزامات قانونی می بایست درون آن رعایت شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد
ساماندهی فوری هلال فقر در پایتخت
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که برای سال جاری ۸۳۹ میلیارد تومان ردیف بودجه به بحث نوسازی و بهسازی بافت‌های ناکارآمد شهری اختصاص یافته است گفت: دولت تدبیر و امید تلاش دارد با ارایه تسهیلات ارزان قیمت و کمک تمام دستگاه‌های متولی و نیز ظرفیت شورای منتخب شهر تهران کیفیت زندگی در مجموعه شهرهای حاشیه‌ای تهران را از جنوب غرب تا جنوب شرق که از آن به عنوان هلال فقر یاد می‌کنیم افزایش دهد.