یادداشت
معاون اول رییس جمهوری در حکمی محمد هادی زاهدی وفا را به سمت «معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رییس جمهور» منصوب کرد.
رییس جمعیت هلال احمر از ورود ۶ میلیون دز دیگر واکسن کرونا خبر داد و گفت: بیست‌وششمین محموله واکسن کرونا، امروز (پنجشنبه) در فرودگاه امام خمینی (ره) به وزارت بهداشت تحویل داده شد.
گفتگو
بیماری کرونا در عین درد و رنجی که به ارمغان آورده، گویا دل‌ها را به یکدیگر نزدیک، قلب‌ها را مهربان‌تر و فاصله‌ها را کم‌تر کرده است، روزهای کرونایی در کنار قلب‌های مهربان قابل تحمل‌تر است و اکنون با رسیدن ایام محرم، عاشورا و تاسوعا، قلب‌های شکسته را به وضوح می‌توان در پشت ماسک‌ها دید و گریست.
‏مدیرعامل گروه فولاد مبارکه خبر داد:
علیرغم اینکه در سال ۱۳۹۸ گروه فولاد مبارکه همانند سایر فولادسازان کشور با مشکلات تحریم و عدم تخصیص سنگ آهن کافی مواجه بود، اما مدیریت و کارکنان تمامی شرکتهای زیرمجموعه و نواحی داخلی شرکت با تلاش همه جانبه و قابل تقدیر خود توانستند بر راهبرد «رونق تولید» جامۀ عمل بپوشانند و با عزمی استوارتر، در نخستین روزهای سال ۱۳۹۹ که از سوی مقام معظم رهبری به نام «جهش تولید» نام گذاری شده است، در بسیاری از بخش ها به موفقیت های جدیدی دست یابند.
شعار دولت انقلابی، شفافیت و برخورد با فساد است
رییس سازمان غذا و دارو گفت: شعار دولت انقلابی، شفافیت و برخورد با فساد است و در این راستا تلاش می کنیم.
رئیس امور تنظیم لوایح و تصویب‌نامه‌ها و دفاع از مصوبات دولت منصوب شد
«مرتضی حاجی علی خمسه» با حکم معاون حقوقی رئیس جمهوری به عنوان «رئیس امور تنظیم لوایح و تصویب‌نامه‌ها و دفاع از مصوبات دولت» منصوب شد.
هوای ۹ شهر ناسالم است
هوای شهرهای اهواز، قم، کرمانشاه، همدان ، تهران ، مشهد، کرج ، اصفهان و اراک امروز چهارشنبه به ترتیب با شاخص های ۱۰۱، ۱۰۴، ۱۱۱، ۱۲۵، ۱۲۶، ۱۲۸، ۱۳۱، ۱۴۳ و ۱۴۴ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.
ملاک فرسودگی تاکسی‌ها معاینه فنی است
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور گفت: در بحث فرسودگی ناوگان تاکسیرانی با توجه به مصوبه دولت، تغییراتی رخ داد و اکنون دیگر سن مطرح نیست و اگر خودرویی دو بار نتواند معاینه فنی را پاس کند به شرایط فرسودگی رسیده است.
دولت اراده‌ بسیار قوی در زمینه ساماندهی حمل ونقل عمومی دارد
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: دولت با تشکیل یک قرارگاه، اراده بسیار قوی خود را در ساماندهی امور مربوط به حمل و نقل عمومی نشان داده است.
نقش‌آفرینی ناجا در واکسیناسیون ۷۲۰ هزار شهروند
معاون بهداد ناجا با اشاره به نقش آفرینی پررنگ حوزه بهداشت و درمان ناجا در واکسیناسیون عمومی کشور، از واکسینه شدن بیش از ۷۲۰ هزار نفر از شهروندان در پایگاه‌های واکسیناسیون ناجا خبر داد.
شرایط بیمه تامین اجتماعی برای «فعالان قرآنی» اعلام شد
سرپرست اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ گفت: فعالان قرآنی پس از تایید معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و صندوق اعتباری هنر می‌توانند تحت پوشش حمایت‌های بیمه تامین اجتماعی قرار گیرند.
رانندگان تاکسی کارت اعتباری حمایتی ایساکو دریافت می‌کنند
رانندگان ناوگان تاکسیرانی شهری کشور، کارت اعتباری حمایتی ایساکو برای دریافت خدمات و قطعات خودرو دریافت می‌کنند.
ضرورت تامین امنیت زائران ایرانی در سفر به سوریه
رییس سازمان حج و زیارت در دیدار با وزیر کشور سوریه، برقراری و تامین امنیت زائران ایرانی را از جمله مباحث محوری برای از سرگیری اعزام‌ها به سوریه خواند.
بیش از ۴۰ درصد ایرانیان پوکی استخوان دارند
رئیس سیزدهمین همایش بین‌المللی غدد درون ریز و متابولیسم گفت: بیش از ۴۰ درصد ایرانیان پوکی استخوان دارند که در ۱۰ تا ۱۵ درصد موارد منجر به شکستگی و بی‌حرکتی می‌شود.