یادداشت
سال 1982میلادی به ابتکار کشورهای گروه جی7سازوکار ویژه اقدام مالی بجهت بررسی وضعیت قوانین مبارزه با پولشویی دربازارهای مالی جهان راه اندازی شد تا این کشورها بتوانند ریسک سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی هدف را بررسی و در مورد سرمایه‌گذارانی که به «کشورهای مشکوک» می‌روند احتیاط کنند.
بررسی ابعاد مختلف فعالیت‌های اقتصادی سال‌های اخیر نشان می‌دهد که همین امروز نیز چین قدرت نخست جهان است و تنها به چند سال زمان برای پذیرش نهایی این موضوع از سوی سایر کشورها نیاز دارد.
توانمندسازى احاد جامعه در راستاى تحقق عدالت اجتماعى اسلامى موضوعی مهم بوده که همواره باید مدنظر دولتمردان قرار ‏داشته باشد، این در حالی است باید مقاوم سازى اقتصاد را با پیش نیازى مهم در قالب مقاوم سازى و اصلاح ساختارهاى ‏اقتصادى، اجتماعى و خدماتى در بسترى هوشمند مدنظر داشت، آنچه که پروفسور «محمد شریف ملک‌زاده»
گفتگو
بیماری کرونا در عین درد و رنجی که به ارمغان آورده، گویا دل‌ها را به یکدیگر نزدیک، قلب‌ها را مهربان‌تر و فاصله‌ها را کم‌تر کرده است، روزهای کرونایی در کنار قلب‌های مهربان قابل تحمل‌تر است و اکنون با رسیدن ایام محرم، عاشورا و تاسوعا، قلب‌های شکسته را به وضوح می‌توان در پشت ماسک‌ها دید و گریست.
‏مدیرعامل گروه فولاد مبارکه خبر داد:
علیرغم اینکه در سال ۱۳۹۸ گروه فولاد مبارکه همانند سایر فولادسازان کشور با مشکلات تحریم و عدم تخصیص سنگ آهن کافی مواجه بود، اما مدیریت و کارکنان تمامی شرکتهای زیرمجموعه و نواحی داخلی شرکت با تلاش همه جانبه و قابل تقدیر خود توانستند بر راهبرد «رونق تولید» جامۀ عمل بپوشانند و با عزمی استوارتر، در نخستین روزهای سال ۱۳۹۹ که از سوی مقام معظم رهبری به نام «جهش تولید» نام گذاری شده است، در بسیاری از بخش ها به موفقیت های جدیدی دست یابند.
مقالات
بیش از 10 ماه از شیوع ویروس کرونا در کشور می‌گذرد و پیش‌بینی‌ها حاکی از تداوم این ویروس حداقل تا پاییز 1400 است.
مهم‌ترین نکات در بودجه ۱۴۰۰ اشتغالزایی و کنترل تورم برای افزایش قدرت خرید مردم است .
پیامدهای انواع کلاهبرداری‌های مجازی بر وضعیت معیشت مردم درگفتگوی «شروع» با کارشناس بررسی می شود؛
بی اعتمادی به فروش های اینترنتی !
ناملایمت های متولیان در حفاظت کودکان دربرابر آزارو اذیت ها در گفتگوی حقوق دان با «شروع» بررسی می شود؛
روایت کهنه از کودک همسری در فقر اقتصادی
«شروع»آغاز تست بالینی واکسن ایرانی همراه با واردات واکسن را بررسی می کند؛
ضرورت مصون سازی مردم
حیرت جهان از کنترل کرونا در ایران
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در دوران کرونا دنیا حیرت کرد چه شد که در دو ماه توانستیم مرگ و میر و اشغال تخت‌های بیمارستانی را به یک پنجم برسانیم. هیچ کاری نبود جز بکارگیری نظام قدرتمند شبکه بهداشتی که توانستیم از سرریز بیماران جلوگیری کنیم.
تاثیر مثبت واکسن کرونا در قطع زنجیره انتقال در انگلیس
معاون وزیر بهداشت انگلیس در امور واکسیناسیون امروز تصریح کرد، شواهد نشان می دهد که واکسن‌های کرونا در روند قطع زنجیره انتقال ویروس موثر واقع شده اند.
دلایل درگیری تهران با افزایش پدیده فعالیت زیرزمینی کودکان از منظر جامعه شناس درگزارش «شروع» بررسی می شود؛
تعلل اجرای طرح های ساماندهی کودکان کار
به گفته رئیس سازمان بهزیستی کشور تفاوتی که طرح کنونی ساماندهی کودکان کار و خیابان با قبلی دارد این است که کودکان کار از روی عنبیه در این طرح شناسایی شده و از این طریق یک کد منحصربه‌فرد برای آنان ایجاد می‌شود.
«تهرانِ من» برترین سایت بخش «سازمان‌ها و موسسات دولتی»
سایت «تهران من» در بخش «سازمان‌ها و موسسات دولتی» سیزدهمین «جشنواره وب و موبایل ایران» مقام اول را کسب کرد.
خطرات بی اعتنایی به تعیین تکلیف گودهای رها شده درگفتگوی «شروع» با کارشناس بررسی می شود ؛
تهدیدجان مردم با فرونشست  زمین در پایتخت
در حالی رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران به لزوم توجه به ایمن سازی و تعیین تکلیف گودهای رها شده در سطح تهران تاکید کرد که این گودها خطر جدی برای مردم تهران محسوب می شود .
مشخص شدن سرنوشت کاهش تعرفه اینترنت سال آینده
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به کاهش ۳۰ درصدی تعرفه زیرساخت برای اپراتورها، گفت که تاثیر این تغییرات بر تعرفه نهایی مشترکان را بر اساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در سال آینده می‌بینیم.
پیامدهای پیش بینی فقیرتر شدن فقرا از دیدگاه کارشناسان در گزارش «شروع» بررسی می شود؛
چنبره فقر بر جامعه
در حالی دولتمران بر فضای مناسب معیشت مردم تأکید دارند که رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران افزایش جامعه هدف نهادهای حمایتی همچون کمیته امداد و سازمان بهزیستی را نشان‌دهنده گسترش فقر در جامعه دانست و گفت: کج‌کارکردی ساختارهای کلان و دستگاه‌های مختلف موجب سرریز فقرا به نهادهای حمایتی می‌شود.
«شروع» درگفتگو با فعال حقوق زنان زوایای پنهان یک طرح را تحلیل می کند ؛
آینده در انتظار مادرانی از جنس تحمیل!
کودکانی که باید خاطرات خوش دوران طفولیت خود را با همسالان و دوستان سپری کنند ناگهان به مرحله خانه داری و مادر شدن گام می‌گذارند گویا یک شبه رویاهای شیرین آنها برای همیشه به باد می‌رود.
دولت چین میان مردمش محبوب است
موفقیت چین در کرونا از نگاه یک تاجر ایرانی
برخلاف اروپا و آمریکا، کشورهای شرق آسیا در مقابله با کرونا بسیار موفق عمل کرده‌اند. موفقیت این کشورها ناشی از اقداماتی است که از سوی دولت‌ها مردم‌شان صورت گرفته است: اعمال محدودیت‌های فراگیر، انسداد مرزهای کشور و حتی استان‌ها، رعایت بهداشت و پروتکل پزشکی و رصد کردن هوشمندانه تماس افراد با یکدیگر. نظام اقتداری چین برای کنترل شیوع ویروس کرونا قواعد سفت و سختی را در پیش گرفته است.
محوریت هدف گذاری برقراری سلامت اجتماعی با برنامه هفتم توسعه درگفتگو با «شروع» بررسی می شود؛
رویارویی با گسیختگی جامعه
داشتن جسم و روحی سالم برای همه‌ی ما از اهمیتی دوچندان برخوردار است، اما نباید از این نکته غافل شد که داشتن روابط سالم بادیگران و یا برخورداری از سلامت اجتماعی، از ضرورت‌های انکارناپذیر یک جامعه‌ی سالم است که باید زمینه‌های ارتقای آن فراهم شود. طبق دیدگاه کارشناسان، سلامت افراد پایه و بنیان سلامت جامعه است. به این معنا که وضعیت سلامت تک تک افراد جامعه به روش‌های گوناگون بر سلامت دیگران و عواطف آنها و همچنین شاخص‌های اجتماعی- اقتصادی جامعه اثر می‌گذارد.