یادداشت
با توجه به روند پرونده های قضائی که اشخاص در مراجع قضایی دارند یکی از بخشهای مهم مسئله اجرای احکام است ابتدا توجه شما را به این مطلب جلب میکنم که فرآیند اجرای حکم تابع قوانیین و مقررات مرجع صادر کننده حکم است بعنوان مثال اجرای احکام کیفری با اجرای احکام حقوقی متفاوت است و ما در اینجا قصد بیان اجرای احکام حقوقی و بعبارتی احکامی که از دادگاههای عمومی حقوقی و شوراهای حل اختلاف صادر میشود را داریم.
مدیرکل مبارزه با جرایم سازمان یافته گمرک ایران دستورالعمل مبارزه با پولشویی در گمرک را ابلاغ کرد.
هشدار سفارت آمریکا به شهروندانش:
سفارت آمریکا در اسرائیل به شهروندان خود در مورد احتمال حمله موشکی هشدار داد.
گفتگو
اگر تنش لفظی ایران و آمریکا تبدیل به جنگ گرم تبدیل شود روی عرضه کل منطقه تاثیر می‌گذارد و قیمت نفت را ماکزیمم تا ۸۰ دلار بالا می‌برد.
سخنگوی سازمان انتقال خون:
سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: در فصل سرما مراجعه اهداکنندگان خون نسبت به دیگر فصول کمتر می شود و با توجه به اینکه نیاز به خون و فرآورده های خون همیشگی است، لازم است هموطنان در فصل سرما بیشتر اقدام به اهدای خون کنند.
مقالات
اگر چه در گفتار و سیاست اعلامی بسیاری از کشورها و سازمانها در برابر اقدام آمریکا علیه ایران سکوت و یا حداقل از تأیید و همراهی با آن پرهیز کردند، اما در سیاست اعمالی با این قدرت زورگو و یا به تعبیر وزیر امور خارجه کشورمان «قلدر مدرسه» همراهی کردند و هر یک به طریقی کوشیدند حجم فشارها بر ایران را افزایش دهند و از این نمد کلاهی برای خود برگیرند.
وارد شدن ضربه جدی به اعتماد افکار عمومی داخلی، پنهان کاری در رابطه با دلایل سقوط هواپیمای مسافربری شرکت ا کراینی، پیرامون تبعات حقوقی آن برای جمهوری اسلامی ایران بسیار حائز اهمیت است .
شروع واگذاري vdsl درگرگان
به گفته مهندس احمد رضا کبیر مدیریت مخابرات گرگان ، با توجه به ابلاغ شرکت مخابرات ایران و اجرای طرح سورینو واگذاری vdsl شروع شده است .
دومين رويداد استارتاپی حوزه صنعت در مازندران برگزار می شود
دومین رویداد بزرگ استارتاپی حوزه «صنعت» در دانشگاه مازندران برگزار می‌شود.
اجرای 48 میلیارد ریال پروژه آب شرب در شهرهای شهرستان خدابنده
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: امسال چندین طرح در حوزه آب شرب شهرهای شهرستان خدابنده با اعتباری افزون بر 48 میلیارد ریال اجرا می شود
معاون بهره‌برداری برق غرب:
تعویض ۱۵ دستگاه کلید پنوماتیک قدیمی با کلیدهای ساخت داخل در پست ۲۳۰ کیلوولت نیروگاه بیستون
معاون بهره‌برداری شرکت برق منطقه‌ای غرب در تشریح عملکرد این معاونت در بخش تجهیزات پست از تعویض ۱۵ دستگاه کلید پنوماتیک قدیمی و فرسوده با کلیدهای ساخت داخل از نوع پارس‌سوئیچ در پست ۲۳۰ کیلوولت نیروگاه بیستون خبر داد
شهربازي گرگان دهه فجر امسال کلنگزني ميشود
رئيس شوراي اسلامي شهر گرگان گفت: به همت شهرداري و با حمايت شوراي اسلامي شهر گرگان پروژه شهربازي در دهه فجر امسال کلنگزني ميشود .
خط ریلی و مرکز لجستیک بار در پارس‌آباد احداث می‌شود
استاندار اردبیل گفت: با توجه به انعقاد تفاهم‌نامه راه‌اندازی خط ریلی بین ایران و جمهوری آذربایجان، بر اساس موافقت راه‌آهن جمهوری اسلامی مرکز لجستیک بار و بارانداز ریلی در پارس‌آباد احداث می‌شود.
وزیر نیرو:
از عمده سامانه‌های آبی برای توسعه گردشگری استفاده خواهیم کرد
وزیر نیرو گفت: در برنامه داریم از عمده سامانه‌های آبی و دریاچه سدها در جهت توسعه گردشگری استفاده کنیم.
تامین ۳۷ دستگاه تجهیزات در چابهار از محل مصوبه صندوق توسعه مل
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: ۳۷ دستگاه تجهیزات دریایی و بندری در 2 سال اینده سال از محل مصوبه ۴۰۳ میلیون دلاری صندوق توسعه خریداری و وارد بندر چابهار میشود.
دو نیروگاه توسط بخش خصوصی در هرمزگان احداث می‌شود
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق بندرعباس گفت: ظرفیت منصوبه نیروگاه‌های حرارتی استان هرمزگان 3250 مگاوات است که پیش‌بینی می‌شود این ظرفیت تا پایان امسال به 3557 مگاوات و تا افق 1404 به 6909 مگاوات افزایش یابد.
موسیقی، شاخص همکاری ویژه بین اتریش و سنندج است
رایزن بازرگانی سفارت اتریش در تهران گفت: با توجه به اینکه سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی توسط یونسکو انتخاب شده است موسیقی این شهر می‌تواند شاخص ویژه همکاری بین طرفین باشد.