یادداشت
حقایقی درباره کارت بازرگانی یک‌بار مصرف
هر کسی که کارت بازرگانی دریافت می‌کند، قبل از صدور کارت حتماً باید پرونده مالیاتی تشکیل دهد؛ با این کارت هم به غیر از واردات و صادرات کار دیگری نمی‌شود انجام داد. که هر دو در گمرک ثبت می‌شوند.ه
تا کمتر از دو دهه قبل که خبرنگاران در صف مقدم جریان اطلاع رسانی بودند و با انعکاس خبر و رویدادها و نیز تهیه گزارشهای خبری مخاطبان را از کم و کیف وقایع پیرامون مطلع می کردند، باور پذیری و تاثیر گذاری اخبار و گزارشهای تا جایی بود که جامعه مخاطبان بی کم و کاست آن را می پذیرفت و بر مبنای آن اظهار نظر و یا تصمیم گیری می کردند .
اقدام دولت برای افزایش سرمایه زمانی صورت می‌گیرد که میزان سرمایه‌ نقدی بانک به دلیل افزایش تورم در مقابل درخواست و تقاضای مردم کاهش پیدا می‌کند. افزایش سرمایه بانک یکی از وظایفی است که مدیران بانک‌ها در شرایط خاص باید به آن عمل کنند و در صورتی که بانک دولتی باشد، باید از طریق منابع دولتی سرمایه بانک افزایش یابد و این موضوع برای مسئولان مربوطه معقوله‌ ساده‌ای است.
گفتگو
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: وزارت نفت باید زیرساخت‌های ایجاد بازار بورس نفت را فراهم کند و اگر این مسئله نیاز به قانون دارد، دولت لایحه آن را به مجلس ارائه دهد.
دکتر امیر جعفری صامت، استاد دانشگاه و پژوهشگر علوم بانکی هشدار داد
گروه اقتصاد کلان: ادغام یکی از طرق پیشگیری از ورشکستگی شرکت های تجاری خصوصاً بانک هاست، ادغام باید به صورت قانونی و با مدیریت صحیح صورت پذیرد تا تأثیر مثبت ایجاد کند.
مقالات
هر چند پدیده تحریم ، رویداد جدیدی نیست و مردم ما تقریباً چهار دهه است که با تحریم ها دست و پنجه نرم می کنند، اما از زماني‌كه تحريم‌هاي جدید آمريكا عليه ايران آغاز و یا به عبارت صحیح تر تشدید شدند، مسئولان دولتي به دفعات مردم را به صرفه‌جويي در مصرف كالاهاي اساسی و انرژی، لزوم هوشیاری در برابر توطئه های اقتصادی دشمن و خويشتنداري از هجوم به سمت خريد كالاهاي مختلف از جمله خودرو، ارز، مسکن ، سکه و ... دعوت نموده اند
با توجه به سیل تخریبگر اخیر که در پلدختر خسارات فراوانی وارد شد و ۱۸ پل ارتباطی جاده خرم آباد به پلدختر تخریب کرد.
رئیس هیات بوکس استان مرکزی خبر داد؛
حضور تیم بوکس استان مرکزی در المپیاد استعدادهای برتر کشور
به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی رئیس هیات بوکس استان مرکزی گفت: آخرین مرحله مسابقات انتخابی بوکس نونهالان استان مرکزی با هدف شناخت نفرات برتر برای حضور در المپیاد استعدادهای برتر ورزشی کشور برگزار شد.احمد میرزایی اظهار داشت: آخرین مرحله مسابقات انتخابی بوکس نونهالان استان مرکزی در سالن اختصاصی بوکس مجموعه ورزشی شهدای پنجم مرداد اراک برگزار شد، که در نهایت از سوی کمیته فنی هیئت بوکس استان مرکزی نفرات برتر معرفی شدند.
خادم خبر داد:
اجرای طرح محافظت از درختان آسیب‌دیده با استفاده از کائولین
سرپرست سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس از اجرای طرح محافظت و رنگ آمیزی تنه درختان با استفاده از ترکیب کائولن خبر داد.به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، مصطفی خادم در این ارتباط اظهار کرد: این طرح با هدف محافظات از درختان در مقابل عوامل محیطی از جمله سرما و گرما، آفات، بیماری‌ها و افزایش طول عمر درختان در دستور کار سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری قرار گرفته است.
حجت‌الاسلام سروستانی:
ترویج فرهنگ غدیر و اجرای ویژه‌ برنامه‌های معرفتی از اهم وظایف هیئات مذهبی است
مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر در آستانه فرا رسیدن عید غدیر ضمن تبریک این مناسبت گفت: ترویج فرهنگ غدیر و اجرای ویژه‌ برنامه‌های معرفتی از اهم وظایف هیئات مذهبی است.
استاندار سمنان :
استان سمنان، رتبه دوم میزان رضایتمندی مردم از عملکرد دستگاههای اجرایی را در سطح کشور به خود اختصاص داد.
سمنان _ حسین بابامحمدی : استان سمنان در رضایتمندی مردم از عملکرد دستگاه‌های اجرایی جایگاه دوم رابدست آورد.
دراقدامی قابل تقدیر
نخستین گردهمایی هنرمندان شهرستان  شاهرودبرگزارشد
شاهرود _ حسین بابامحمدی : دراقدامی قابل تقدیر نخستین گردهمایی هنرمندان شهرستان شاهرود به همت اداره فرهنگ وارشاداسلامی شاهرودبرگزارشد.
شهردارشاهرود:
نقد خبرنگاران سازنده و موثر باشد، انتقادباتخریب متفاوت است وبایدمرزبین این دوشناخته شود
شاهرود_حسین بابامحمدی :شهردار شاهرود با اشاره به اینکه اصحاب رسانه موثرترین اقشار جامعه هستند، گفت: نقد خبرنگاران سازنده و موثر باشد.مهندس محسن احمدی خطاب به خبرنگاران با بیان اینکه انتقاد با تخریب متفاوت است و باید مرز بین این دو شناخته شود، افزود: انتقاد باید سازنده و در راه پیشبرد اهداف کشور باشد.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان عنوان کرد‌‌؛
در هفته دولت سه پروژه شاخص ویژه نیمه اول سال ۹۸به بهره برداری خواهد رسید
سمنان _ حسین بابامحمدی :مدیرعامل سازمان مدیدیت پسماند از سه پروژه بزرگ وشاخص قابل افتتاح در هفته دولت خبر داد و بیان داشت: همزمان با هفته دولت و با همکاری وتلاش شبانه روزی نیروهای خدوم سازمان ۳پروژه تکمیل و بهره برداری خواهد رسید.
رييس سازمان مديريت و برنامه ريزي قزوین:
بيشترين رضايتمندي مردم كشور از عملكرد دستگاههاي اجرايي متعلق به استان قزوين است
بر اساس اجراي طرح افكار سنجي و سنجش ميزان رضايتمندي مردم از عملكرد دستگاههاي اجرايي ، بيشترين رضايتمندي مردم كشور در استان قزوين شكل گرفته است.
معاون خدمات شهری شهرداری مشهد در بازدید از منطقه 10 مشهد خبر داد:
بهره‎برداری از 2 پروژه فضای سبز تا آبان ماه سال جاری
دو پروژه فضای سبز دیگر منطقه نیز شامل بزرگراه امام علی(ع) از خیابان رفیعی تا ابرار با مساحت بیش از یک هکتار و اعتبار بالغ بر یک میلیارد و 400 میلیون تومان، فضای سبز حاشیه بزرگراه آزادی با مساحت ۳ هکتار و اعتبار دو میلیارد و 700 میلیون تومان نیز، تا پایان اسفندماه به بهره‎برداری خواهند رسید.
دکتر‌ حسینی شاهرودی در جلسه شورای اداری استان سمنان باحضوروزیراطلاعات اظهارداشت:
هر حرکتی که موجب یاس و ناامیدی مردم شود، باید به‌صورت قاطع و جدی برخورد شود
سمنان _حسین بابامحمدی: دکترحسینی نماینده مردم شاهرودومیامی درمجلس شورای اسلامی درجلسه شورای اداری استان سمنان که باحضور وزیراطلاعات تشکیل گردید گفت : سالگرد عملیات پیروزمندانه مرصاد، روز خبرنگار، عید قربان، عید غدیر و همچنین دهه ولایت را تبریک و تهنیت عرض می کنم.