یادداشت
بمناسبت روز خبرنگار:
حسین طالبی مدیر روابط عمومی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو بمناسبت روز خبرنگار از اهالی رسانه تقدیر کرد.
محمدجواد آذری جهرمی- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات
سید حسن طباطبایی
گفتگو
‏مدیرعامل گروه فولاد مبارکه خبر داد:
علیرغم اینکه در سال ۱۳۹۸ گروه فولاد مبارکه همانند سایر فولادسازان کشور با مشکلات تحریم و عدم تخصیص سنگ آهن کافی مواجه بود، اما مدیریت و کارکنان تمامی شرکتهای زیرمجموعه و نواحی داخلی شرکت با تلاش همه جانبه و قابل تقدیر خود توانستند بر راهبرد «رونق تولید» جامۀ عمل بپوشانند و با عزمی استوارتر، در نخستین روزهای سال ۱۳۹۹ که از سوی مقام معظم رهبری به نام «جهش تولید» نام گذاری شده است، در بسیاری از بخش ها به موفقیت های جدیدی دست یابند.
اگر تنش لفظی ایران و آمریکا تبدیل به جنگ گرم تبدیل شود روی عرضه کل منطقه تاثیر می‌گذارد و قیمت نفت را ماکزیمم تا ۸۰ دلار بالا می‌برد.
مقالات
اگر چه در گفتار و سیاست اعلامی بسیاری از کشورها و سازمانها در برابر اقدام آمریکا علیه ایران سکوت و یا حداقل از تأیید و همراهی با آن پرهیز کردند، اما در سیاست اعمالی با این قدرت زورگو و یا به تعبیر وزیر امور خارجه کشورمان «قلدر مدرسه» همراهی کردند و هر یک به طریقی کوشیدند حجم فشارها بر ایران را افزایش دهند و از این نمد کلاهی برای خود برگیرند.
وارد شدن ضربه جدی به اعتماد افکار عمومی داخلی، پنهان کاری در رابطه با دلایل سقوط هواپیمای مسافربری شرکت ا کراینی، پیرامون تبعات حقوقی آن برای جمهوری اسلامی ایران بسیار حائز اهمیت است .
بهره مندی ۵۴ هزار مشترک در سیستان و بلوچستان از گاز شهری
مدیرعامل شرکت گاز سیستان و بلوچستان گفت: ۵۳ هزار و ۹۵۶ مشترک در این استان تاکنون از گاز شهری بهره‌مند شدند.
15کیلومتر شستشو شبکه و خط انتقال فاضلاب در کردکوی
مدیر امور آب و فاضلاب منطقه کردکوی از شستشوی بیش از 15 کیلومتر خط انتقال و شبکه فاضلاب در 4 ماه نخست سال جاری خبر داد.
برای دومین بار در سال جاری صورت گرفت؛
رهاسازی آب سد سبلان برای تامین نیاز آبی روستاهای حاشیه رودخانه دره رود
مدیر امور منابع آب مغان از رهاسازی آب سد سبلان برای تامین نیاز آبی روستاهای حاشیه رودخانه دره رود برای دومین بار در سال جاری خبر داد.
افزایش تعداد پزشکان و زمان ارائه خدمات در مراکز خدمات جامع سلامت ویژه کرونا
مردم در مرحله نخست به مراکز خدمات جامع سلامت مراجعه کنندمعاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد از افزایش مراکز خدمات جامع سلامت ویژه کرونا در مناطق زیر پوشش این دانشگاه خبر داد.
معاون کل وزارت بهداشت: ۲۰ درصد از بیماران بستری در مراکز درمانی مشهد غیر بومی هستند
معاون کل وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه در حال حاضر ۲۰ درصد از بیماران مبتلا به کووید -۱۹ بستری درمراکز درمانی مشهد مقدس مسافران و افراد غیر بومی هستند اظهار کرد: هموطنان در شرایط فعلی برای حفظ سلامت خود و دیگران از سفر به مشهد مقدس خودداری کنند.
۸۴۱ بیمار کرونایی در مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد بستری هستند
اختصاص اعتبار برای اجرای طرح های نیمه تمام شبکه بهداشت و درمان کاشمر جانشین رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ستاد دانشگاهی مبارزه با کرونا با بیان اینکه در حال حاضر یک هزار و ۵۱۴ بیمار غیر کرونایی و ۸۴۱ بیمار کرونایی در مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد بستری هستند اظهار کرد: از این تعداد ۲۲۱ بیمار در بخش های مراقبت ویژه بستری هستند و به طور کل ۳۰ درصد تخت های بستری دانشگاه به بیماران کرونایی اختصاص یافته است.