یادداشت
توانمندسازى احاد جامعه در راستاى تحقق عدالت اجتماعى اسلامى موضوعی مهم بوده که همواره باید مدنظر دولتمردان قرار ‏داشته باشد، این در حالی است باید مقاوم سازى اقتصاد را با پیش نیازى مهم در قالب مقاوم سازى و اصلاح ساختارهاى ‏اقتصادى، اجتماعى و خدماتى در بسترى هوشمند مدنظر داشت، آنچه که پروفسور «محمد شریف ملک‌زاده»
فاطمه پیمانی نویسنده و پژوهشگر
به گزارش شروع آنلاین تزاحم در لغت یعنی ایجاد مزاحمت کردن برای یکدیگر، در اصطلاح حقوقی و فقهی زمانی است که دو یا چند حق در مقام عمل مزاحم یکدیگر می شوند به این صورت که اجرای آنها با یکدیگر امکان پذیر نباشد و اجرای یکی مانع اجرای بقيه شود. مثل زمانی که دو نفر در حال غرق شدن هستند و تنها یک غریق نجات وجود دارد و نمی تواند یکی از آن دو نفر را بر دیگری ترجیح دهد.
علیرغم سنگ اندازی ها ، بزرگترین شرکت هوانوردی خاورمیانه همچنان می درخشد
گفتگو
بیماری کرونا در عین درد و رنجی که به ارمغان آورده، گویا دل‌ها را به یکدیگر نزدیک، قلب‌ها را مهربان‌تر و فاصله‌ها را کم‌تر کرده است، روزهای کرونایی در کنار قلب‌های مهربان قابل تحمل‌تر است و اکنون با رسیدن ایام محرم، عاشورا و تاسوعا، قلب‌های شکسته را به وضوح می‌توان در پشت ماسک‌ها دید و گریست.
‏مدیرعامل گروه فولاد مبارکه خبر داد:
علیرغم اینکه در سال ۱۳۹۸ گروه فولاد مبارکه همانند سایر فولادسازان کشور با مشکلات تحریم و عدم تخصیص سنگ آهن کافی مواجه بود، اما مدیریت و کارکنان تمامی شرکتهای زیرمجموعه و نواحی داخلی شرکت با تلاش همه جانبه و قابل تقدیر خود توانستند بر راهبرد «رونق تولید» جامۀ عمل بپوشانند و با عزمی استوارتر، در نخستین روزهای سال ۱۳۹۹ که از سوی مقام معظم رهبری به نام «جهش تولید» نام گذاری شده است، در بسیاری از بخش ها به موفقیت های جدیدی دست یابند.
مقالات
بیش از 10 ماه از شیوع ویروس کرونا در کشور می‌گذرد و پیش‌بینی‌ها حاکی از تداوم این ویروس حداقل تا پاییز 1400 است.
پس از رمزگشایی از طرح گشایش اقتصادی ریاست محترم جمهوری خبر انتشار اوراق سلف نفتی سر و صدای زیادی به پا کرد و به سرعت به سر تیتر اخبار مهم کشور در رسانه‌ها تبدیل شد.
مدیرعامل تاصیکو:
تربیت نیروی انسانی مورد نیاز بخش HSE در شرکت های تابعه
راه اندازی مجدد تجهیزات موجود در راستای تحقق اهداف HSE در دستور کار قرار می گیرد.
برای نخستین بار در گیلان:
2700 واحد مسکونی روستاهای محدوده منطقه آزاد انزلی تحت پوشش بیمه قرار گرفت
به گزارش مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی در راستای ارائه خدمات به جوامع محلی و برای نخستین بار در استان گیلان تمامی واحدهای مسکونی موجود در پنج روستای محدوده منطقه آزاد انزلی به طور کامل تحت پوشش بیمه حوادث قرار گرفت.
غربت معدن در ایران!
کشور ایران ۵ درصد منابع زیرزمینی جهان و یک درصد جمعیت جهان و یک درصد مساحت دنیا را دارا می باشد.
گام منطقه آزاد انزلی در شفاف‌سازی طرح‌های سرمایه‌گذاری
به گزارش مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، درگفتگو با سخنگوی سازمان،به بررسی آخرین اقدامات این سازمان در زمینه شفافیت در عرصه اطلاع رسانی طرح های سرمایه گذاری پرداخت.
پیام تبریک ریاست اتاق بازرگانی بندرعباس به مناسبت روز پرستار
ریاست اتاق بازرگانی بندرعباس همزمان با خجسته سالروز میلاد با سعادت حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار ، طی پیامی روز پرستار را به جامعه پزشکی استان هرمزگان که در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا هستند، تبریک و تهنیت گفت.
تشکیل کارگروه مدیریت بحران اداره راه و شهرسازی شهرستان ویژه ملایر
احمد مرشدی از تشکیل کارگروه شورای هماهنگی مدیریت بحران ادارات زیر مجموعه راه و شهرسازی در شهرستان ویژه ملایر خبر داد.
تقدیر دکتر روزبهان از تأمین کننده کالاهای اساسی کشور از طریق مجتمع بندری کاسپین
به گزارش مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی،دکتر محمد ولی روزبهان رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان از مدیرعامل شرکت صنعت غذایی کورش که ظرف ماههای اخیر اقدام به تأمین یکی از کالاهای اساسی مورد نیاز کشور از طریق مجتمع بندری کاسپین این منطقه نموده؛ با اهدای لوح تقدیر، تجلیل به عمل آورد.
امام جمعه شهرستان فامنین :
طرح دریافت دفترچه رایگان بیمه سلامت در شرایط کرونایی فعلی نوعی کمک مومنانه است
امام جمعه شهرستان فامنین با بیان اینکه در حال حاضر که موضوع کمک مومنانه مطرح است اجرای طرح دریافت دفترچه بیمه سلامت رایگان ، اتفاق زیبایی در جامعه است که نشاط و پویایی را به همراه دارد.
همزمان با هفته پژوهش،سازمان منطقه آزاد انزلی برگزار کرد:
نشست تخصصی گردشگری مبتنی بر ظرفیت های مناطق آزاد
به گزارش مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی در دومین روز از هفته پژوهش به میزبانی منطقه آزاد انزلی نشست تخصصی گردشگری مبتنی بر ظرفیت های مناطق آزاد با حضور دکتر سید حجت مهدوی معاون فرهنگی،هنری،اجتماعی و گردشگری سازمان، و حمیدرضا آذرپور معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان گیلان و کارشناسان و فعالان حوزه گردشگری برگزار شد.
در دوره نهم فعالیت هیات نمایندگان محقق شد:
کسب رتبه سیزدهم عملکرد شورای گفت‌وگو توسط اتاق بندرعباس
رتبه اتاق بندرعباس در عملکردی شورای گفت‌وگو دولت و بخش خصوصی در دوره نهم بهبود قابل‌توجهی پیدا کرده و در بین اتاق‌های کشور از 22 به 13 کاهش یافته است.