یادداشت
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس
چالش‌های زیادی در مسیر استفاده از ظرفیت معادن کشور وجود دارد. با این حال به اعتقاد کارشناسان رونق صنایع معدنی علاوه بر ارزآوری، اشتغالزایی بسیاری نیز برای کشور به همراه دارد به طور مثال در صورتی که تمامی معادن کرمان فعال شوند یک بیکار نیز در استان باقی نمی‌ماند.
نگاه به کشورهای اسلامی و همسایه سیاست راهبردی و استراتژیک جمهوری اسلامی ایران.
تصمیم اخیر دولت آمریکا در قرار دادن صدها هزار ایرانی در لیست گروه‌های تروریستی قطعه دیگر از پازلی است که چهره امپریالیستی سیاست خارجی آمریکا را آشکارتر می‌سازد.
گفتگو
سید سعید کلاتی در مصاحبه با شروع عنوان کرد؛
یکی از دغدغه‌های همیشگی اهل کتاب که در جامعه‌ی اندک کتابخوان ایران به «حرفه‌ای» مشهورند و اکثر نوشته‌های نویسندگان بزرگ دنیا را دنبال می‌کنند، پس از نسل دریابندری‌ها و صالح حسینی‌ها و به آذین‌ها و شاملوها، بحث جانشینی این مترجمین بزرگ است که آثاری شگرف از خود باقی گذاشته‌اند.
عضو اتاق بازرگانی در گفتگو با «شروع» مطرح کرد
سال هاست که از ضرورت کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی در اقتصاد ایران صحبت می شود، اما همچنان مهمترین درآمد دولت ها در ایران فروش جهانی و صادرات نفت است.
کارشناس اقتصادی در گفت و گو با « شروع » عنوان کرد :
گروه اقتصاد کلان : لایحه بودجه ۱۳۹۸ در حالی بعد از بررسی و تصویب در کمیسیون تلفیق وارد صحن علنی مجلس شده که سقف آن تا ۳۶ هزار میلیارد تومان رشد داشت.
مقالات
با توجه به سیل تخریبگر اخیر که در پلدختر خسارات فراوانی وارد شد و ۱۸ پل ارتباطی جاده خرم آباد به پلدختر تخریب کرد.
ﺑﺎ ﻧﺰدﯾﮏ ﺷﺪن ﺑﻪ دور ﺟﺪﯾﺪ اﻧﺘﺨﺎﺑﺎت دﺑﯿﺮ ﮐﻞ ﺳﻨﺪﯾﮑﺎی ﺑﯿﻤﻪ ﮔﺮان، ﻟﺰوم ﺑﺎزﺧﻮاﻧﯽ ﻓﻠﺴﻔﻪ وﺟﻮدی و وﻇﺎﯾﻒ ﺳﻨﺪﯾﮑﺎی ﺑﯿﻤﻪ ﮔﺮان و ﺗﻄﺒﯿﻖ ﻋﻤﻠﮑﺮد اﯾﻦ ﻧﻬﺎد ﺑﯿﻤﻪای ﺑﺎ آرﻣﺎنﻫﺎ، اﻧﺘﻈﺎرات و ﻣﻄﺎﻟﺒﺎت ذی ﻧﻔﻌﺎن اﻋﻢ از ﻧﻬﺎد ﻧﺎﻇﺮ، ﺷﺮﮐﺖﻫﺎی ﺑﯿﻤﻪ، ﺷﺒﮑﻪ ﻓﺮوش و ﺟﺎﻣﻌﻪ ﺟﻬﺖ اﻧﺘﺨﺎﺑﯽ ﻧﻪ ﻟﺰوﻣﺎ ﺑﻬﯿﻨﻪ ﺑﻠﮑﻪ رﺿﺎﯾﺖ ﺑﺨﺶ ﺿﺮوری اﺳﺖ؛ ﭼﺮا ﮐﻪ در ﺻﻮرت وﺟﻮد ﺟﺴﺎرت ﻓﮑﺮی در ﺗﻘﺪﯾﺮ و ﻧﻘﺪ ﺻﺤﯿﺢ ﻋﻤﻠﮑﺮد، ﮔﺬﺷﺘﻪ ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﺪ ﭼﺮاغ راه آﯾﻨﺪه ﺑﺎﺷﺪ.
مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه با اشاره به کارنامه سال ۹۷ اعلام کرد؛
ترانزیت بیش از ۱۴۶ هزار دستگاه خودرو در بندرلنگه
مدیرعامل هلال احمر استان گلستان خبر داد:
حضور 5 بالگرد جمعیت هلال‌احمر در مناطق سیل‌زده گلستان
به مناسبت سالروز میلاد حضرت علی اکبر "ع"وروزجوان
تجلیل از 23جوان موفق و برتر استان هرمزگان
چهاردهمین جشنواره حضرت علی اکبر(ع) و تجلیل از جوانان برتر استان هرمزگان 98 با حضور استاندار هرمزگان ،نمایندگان استان هرمزگان در مجلس،مدیرکل ورزش وجوانان ،معاونین اداره کل و سایر مسئولین استان در تالار شهید آوینی بندرعباس برگزار شد.
راه اندازی درمانگاه تخصصی چشم پزشکی در مرکز بیماران دیابتی بیمارستان بوعلی
با افتتاح کلینیک چشم پزشکی در مرکز ارائه خدمات سرپایی دیابت بیمارستان بوعلی زاهدان، مجموعه ای از درمان های مورد نیاز این بیماران، در این بیمارستان فراهم شد.
در نوزوز 98 صورت گرفت؛
تردد 29 هزار مسافر از پایانه مسافربری خلیج فارس
رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس گفت: بعد از شناسایی نقاط حادثه خیز و بازدید میدانی، با همکاری پلیس راهور از معابر پر خطر، ضمن بررسی روش های ایمن سازی، نسبت به اجرا و نصب تجهیزات ترافیکی اقدامات لازم صورت پذیرفت.
باحضورمعاون وزیر بهداشت ؛
بیست و دومین سمینارداروسازی ایران به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی زنجان افتتاح شد
در ویژه مراسمی؛ با حضور دکترمهدی پیرصالحی معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو بیست و دومین سمینار داروسازی ایران در سالن غدیر دانشگاه زنجان به مدت سه روز آغاز شد.
3500 متر مکعب ریزش برداری در جاده اردبیل- سرچم انجام شد
دبیر کمیسیون مدیریت ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی استان اردبیل از انجام 3500 متر مکعب ریزش برداری در جاده اردبیل- سرچم در پی ریزش کوه خبر داد.
جلسه مروجین پهنه
به گزارش روابط عمومی:جلسه با قرائت کلام ا... مجید راس ساعت 8 صبح در محل سالن جلسات مدیریت برگزار گردید.
اختصاص یک روز حقوق کارکنان ادارات تبلیغات اسلامی استان آذربایجان غربی برای هموطنان سیل زده
مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی گفت: از خداوند می خواهم که این برهه دشوار را پشت سر بگذاریم و ویرانی‌های به بار آمده را با همدلی مردم و مسئولین هرچه زودتر آباد کنیم.
ثبت ۵ وقف جدید در خراسان جنوبی
۵ وقف جدید از ابتدای امسال در خراسان جنوبی ثبت شد.به گزارش روابط عمومی اوقاف و امورخیریه خراسان جنوبی، همزمان با اجرای طرح آرامش بهاری ۵وقف جدید از ابتدای سال جاری در استان ثبت شده است .
پیگیری مجدانه مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان در خصوص بیمارستان ۳۲۰ تختخوابی موقوفه باتمان قلنج
حجت الاسلام والمسلمین دکتر ستوده و استاندار محترم اردبیل در خصوص بیمارستان ۳۲۰ تختخوابی موقوفه باتمان قلنج و سایر مشکلات اداره کل اوقاف و امورخیریه استان با رئیس سازمان اوقاف و امورخیریه کشور دیدار کردند
کمک یک میلیاردی دانشگاهیان دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان به مردم مناطق سیل زده
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان؛ کمک های یک میلیارد ریالی دارویی، نقدی و غیر نقدی دانشگاهیان دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان برای هم وطنان سیل زده ارسال شد.
سومین همایش فرصت های سرمایه گذاری؛ ظرفیت سازی برای رسیدن به چشم انداز هرمزگان به عنوان مقصد گردشگری است
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان، رضا برومند مدیر کل میراث فرهنگی هرمزگان در جلسه توجیهی برگزاری پانل گردشگری در سومین همایش فرصت های سرمایه گذاری هرمزگان ضمن ترسیم چشم انداز گردشگری استان و تاکید بر استفاده از فرصت ایجاد شده، از معاونین و مدیران خود درخواست نمود که تمام سعی و تلاش خود را در جذب و شناسایی سرمایه گذاران و فرصت های سرمایه گذاری و استفاده از اساتید دانشگاهها برای ایجاد فضای امید برای سرمایه گذاری به کار بگیرند.
ارسال اولین محموله کمک‌های جامعه ورزش و جوانان آذربایجان‌غربی به مناطق سیل‌زده غرب کشور
با حضور دکتر چمن‌گلی، اولین محموله کمک‌های جامعه ورزش و جوانان آذربایجان‌غربی به مناطق سیل‌زده غرب کشور ارسال شد.
صدای ارتش اولین صدایی است که به گوش مردم آسیب دیده می رسد
امیر سرتیپ علی حاجیلو در نشست خبری گرامیداشت 29 فروردین و پاسداشت حماسه آفرینی نیروی زمینی با اشاره به نامگذاری 29 فروردین بنام روز ارتش با بصیرت امام راحل تصریح کرد: در شرایطی که بعد از انقلاب دشمنان در گروههای معاند مختلف با وحدت رویه در صدد انحلال نظام اسلامی بودند بنیان گذار جمهوری اسلامی با نامگذاری 29 فروردین جان دوباره ای به ارتش دادند.
رئیس دانشگاه در بازدید از دانشکده های پزشکی و پیراپزشکی و در جمع دانشجویان :
انتظار مردم از دانشجویان این است که فرزند ضرورت های جامعه خویش باشند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در بازدید از دانشکده های پیراپزشکی و پزشکی و در جمع دانشجویان گفت: انتظار مردم از دانشجویان این است که فرزند ضرورت های جامعه خویش باشند و بر حسب ضرورت ها به نقش های اجتماعی خود عمل کنند.
پنل گردشگری در سومین همایش فرصت های سرمایه گذاری هرمزگان برگزار شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان، عصر روز دوشنبه پنل سرمایه گذاری گردشگری در سومین همایش فرصت های سرمایه گذاری استان هرمزگان برگزار شد.