بازيگر قديمي‌سينما و همبازي چاپلين درگذشت
به گزارش خبرگزاري خبرآنلاين، گلوريا دي‌هاون هنرپيشه سينما و تئاتر و همبازي چارلي چاپلين، جين کلي و فرانک سيناترا به دنبال حمله قلبي چند ماه پيش، ديروز در ۹۱ سالگي درگذشت. او كه متولد ژوئيه 1925 بود هنرپيشگي را از ۹ سالگي و با فيلم «عصر جديد» چاپلين آغاز کرد و بلافاصله با شرکت معروف مترو گلدوين ماير قرارداد بست. او در بعضی از معروف‌ترین فیلم‌های دهه 1940 از جمله «زن دو رو» ساخته جرج کیوکر، «تعطیلات تابستانی» به کارگردانی روبن مامولیان و «محکم گام بردار» ساخته تیم ولان ایفای نقش کرده است.
وي پس از آن در فيلم‌هاي «ارسال بهترين غذا» «تعطيلات تابستان» «دو دختر و يک ملوان» و «صحنه جرم» ايفاي نقش کرد. گلوريا پس از آن همچنين به ستاره تلويزيون تبديل شد.او سه بار ازدواج كرد كه هر سه آنها به طلاق انجاميد.
دي هاون علاوه‌بر هنرپیشگی در بسیاری از فیلم‌هایش اجرای موزیکال هم داشت، از جمله در فیلم‌هایی مانند «پس اینجا پاریس است» و «شتاب دختر». او در سال 1950، در فیلم موزیکال «سه کلمه کوچک» با بازی در مقابل فرد آستر در نقش مادر واقعی خودش – فلورا پارکر بازیگر امریکایی – ظاهر شد.
در سال 1984، دهیون در گفت‌وگوی خود با روزنامه «لس آنجلس تایمز» در پاسخ به این سوال که چگونه توانسته در این حرفه دوام بیاورد، به نقل از اینگرید برگمان گفته بود: «در زندگی برای دستیابی به موفقیت فقط به دو چیز نیاز دارید: سلامتی و حافظه بد.»