یادداشت
عباس آخوندی
دکتر آرش ميراب زاده _
محمدرضا رضایی کوچی - رییس کمیسیون عمران
گفتگو
حرکت به‌سوی برند‌سازی از دیدگاه کارشناسان در گفتگو با شروع مطرح شد:
شاید حفاظت و نگهداری از کالا اصلی‌ترین هدف از بسته‌بندی باشد اما این صنعت به عاملی تأثیرگذار برای جلب مشتری تبدیل شده است .
فاضل ميبدي در گفتگو با «شروع»تاکید کرد؛
در سال 76 و با قدرت گرفتن جريان اصلاحات در کشور هرچند رييس دولت اصلاحات در آن زمان شخصيت قابل توجه و مطلوبي بود و اين جريان نيز يک طيف ريشه دار و انقلابي در کشور اما در آن زمان جريان اصلاح طلبي يک جريان فرهنگي و اخلاقي نبود و از اين نظر وارد تندوري‌هاي سياسي شد.
گفتگو «شروع» با روشنک گرامي‌بازيگر «گمشدگان»
روشنک گرامي‌بازيگر جواني که در اين سالها در سينما با آثاري همچون «قاعده تصادف» و «هلن» توجه مخاطبان را جلب کرده، در هفته‌هاي اخير با سريال «گمشدگان» روي آنتن رسانه ملي است.
«شروع » بسته حمایت از توسعه صادرات را از دیدگاه کارشناسان اقتصادی بررسی کرد:
صنایع کوچک و متوسـط، صنایع زودبازده و اشتغالزایی هستند که به زیرساخت های آنچنانی نیازی ندارند؛ این صنایع هر چند با مشکلات زیادی دست به گریبان هستند، اما رونق آنها می تواند نقش بسزایی در افزایش تولید و اشتغال داشته باشد.
همصدايي جهاني براي حفظ توافق هسته‌اي ايران
انزوای برجامی آمریکا
ترکیه تحریم اقلیم کردستان را مدنظر قرار می دهد
رئیس جمهور ترکیه در اظهاراتی از احتمال تحریم اقلیم کردستان عراق از سوی آنکارا به موجب برگزاری همه پرسی خبر داد.
سوچی مماشات با ارتش در سرکوب مسلمانان میانمار را تکذیب کرد
آنگ سان سوچی، رهبر میانمار در مصاحبه با رادیو آسیای آزاد اتهامات وارد شده به خود مبنی بر مماشات با ارتش میانمار را رد کرده و گفت، با ژنرال‌های ارتش روابطی عادی داشته و هدفش آشتی ملی است.
واکنش‌هاي داخلي به سخنراني ترامپ
سخنان ترامپ ارزش پاسخ ندارد
وزير امور خارجه کشورمان ،که براي شرکت در نشست سالانه مجمع عمومي‌سازمان‌ ملل متحد در نيويورک بسر مي‌برد، در واکنش به سخنراني دونالد ترامپ رئيس جمهور ايالات متحده آمريکا در اين نشست اظهارکرد: سخنان وي بويژه آنجا که به ملت بزرگ ايران اشاره داشت چنان سخيف، شعاري و بي محتوا بود که ارزش پاسخ ندارد.
تکرار ادعاهای ضد ایرانی آمریکا
نگرانی تیلرسون از پایان محدودیت
رکس تیلرسون وزیر امور خارجه آمریکا در گفت‌وگو با شبکه فاکس نیوز به تکرار مواضع رئیس‌جمهور کشورش در قبال توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 پرداخت و گفت که این توافق به معنای واقعی باید مورد بازنگری قرار گیرد.
«ايران هراسي» نخ نما شده است
تکذيب همکاري هسته‌اي ايران و کره شمالي توسط آمانو
«يوکيا آمانو»، مدير کل آژانس بين‌المللي انرژي اتمي‌در مصاحبه‌اي گزارش‌هاي ادعايي رسانه‌هاي غربي درباره همکاري‌ ايران و کره شمالي در زمينه هسته‌اي را تکذيب کرد.
در پی رأی دادگاه عالی فدرال عراق اعلام شد ؛
رفراندم یا باج خواهی
تصمیم مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق برای برگزاری همه پرسی استقلال در مورخه سوم مهرماه (۲۵ سپتامبر) به اعتقاد بسیاری از کارشناسان نه تنها نقض قانون اساسی عراق است بلکه موجب بی ثباتی های بیشتر در منطقه خواهد شد.
همصدايي جهاني براي حفظ توافق هسته‌اي ايران
آژانس7 بار پايبندي ايران به تعهداتش را تائيد کرد
فدريکا موگريني، مسئول سياست خارجي اتحاديه اروپا در جمع خبرنگاران بار ديگر بر کارايي توافق هسته‌اي با ايران و همچنين پايبندي تهران به اين توافق تاکيد کرد.وي افزود: «من بارها گفته‌ام که اين توافق کارايي دارد و آژانس بين‌المللي انرژي اتمي‌هم 7 بار پايبندي ايران به تعهداتش را تائيد کرده است.»
لزوم تشکیل گروه «تماس» برای حل بحران سوریه
رایزنی شیخ دیپلمات در نیویورک
سال 2025، زمانی است که برخی از محدودیت‌های ایران در چارچوب برجام به پایان می‌رسند. منتقدان توافق هسته‌ای در آمریکا معتقدند که این محدودیت‌ها بایستی برای ایران دائمی باشند یا پس از انقضا شدن، مجدد تمدید شوند.
انتظار نمی‌رود ترامپ به پناهندگان روهینجا کمکی کند
نخست وزیر بنگلادش از گفت‌وگوی خود با رییس جمهور آمریکا درباره بحران پناهجویان روهینجا خبر داد و گفت، ترامپ موضع خود را درباره پناهجویان به وضوح مشخص کرد و انتظار نمی‌رود وی به بنگلادش کمکی کند.
تنش در جهان در بالاترین سطح و همکاری در پایین‌ترین سطح است
وزیر خارجه فرانسه گفت، تنش و درگیری در سطح جهانی در بالاترین سطح خود از زمان جنگ سرد قرار دارد و با این حال همکاری میان کشورهای جهان بسیار مشکل شده است.
آمانو در نشست آژانس انرژی هسته ای اعتراف کرد
ایران سربلند از شدیدترین راستی آزمایی
علي اکبر صالحي در نشست ساليانه آژانس بين‌المللي انرژي اتمي‌با بيان اينکه رژيم صهيونيستي به عنوان يکي از دارندگان سلاح هسته‌اي بايد متعهد به عضويت در آژانس شود، گفت: برجام رويکرد مناسبي براي همکاري با آژانس است و بايد زمينه را براي تحقق منطقه‌اي عاري از سلاح هسته‌اي فراهم کنيم.
در ديدار رييس مجلس از مناطق مرزي مطرح شد
ارتقاي امنيت مرزها هشدار به ضدانقلاب
اشرار و ضدانقلاب ضربه‌هاي شديدي از نيروهاي نظامي‌و امنيتي جمهوري اسلامي‌خورده‌اند و ارتقاي امنيت مرزها يک هشدار به عناصر ضدانقلاب است. نيروهاي نظامي‌در مرزها هميشه بايد هوشيار باشند و رصد لازم در مرزها انجام شود و نبايد از انجام اين مهم غفلت کرد.
در جمع ایرانیان مقیم خارج مطرح شد؛
تذکر روحانی به تجاوز گر برجام
روحاني با بيان اينکه ايران تنها نقشه جغرافيايي سرزمين ما نيست و هر جا که ايرانيان جمع مي‌شوند آنجا ايران ما است، خطاب به ايرانيان مقيم آمريکا گفت: شما در حمايت از برجام در آمريکا تلاش کرديد و امروز هم مي‌توانيد براي منافع ايران و حقوق مردم ايران تلاش کنيد. لابي اصلي ملت ايران در آمريکا، شما ايرانيان فرهيخته و سربلند هستيد.
فرمانده معظم کل قوا تاکید کردند؛
ایستادگی شرافتمندانه بر مواضع
ايشان در همين خصوص به گستاخي و وقاحت آمريکا در قضيه برجام اشاره کردند و افزودند: آنها در اين موضوع، هر روز از خود يک شرارت و يک شيطنت نشان مي‌دهند که نشانگر صحت فرمايش امام بزرگوار است که آمريکا را شيطان بزرگ مي‌خواندند، و حقيقتاً رژيم ايالات متحده آمريکا، خبيث‌ترينِ شيطان‌ها است.
قطر ۲۴ فروند جنگنده
قطر با انگلیس توافقنامه‌ای در زمینه خرید ۲۴ فروند جنگنده از نوع "یورو فایتر تایفون" امضا کرد. این دومین توافقنامه دفاعی است که دوحه از زمان آغاز بحران در منطقه خلیج فارس به امضا رسانده است.