یادداشت
با توجه به روند پرونده های قضائی که اشخاص در مراجع قضایی دارند یکی از بخشهای مهم مسئله اجرای احکام است ابتدا توجه شما را به این مطلب جلب میکنم که فرآیند اجرای حکم تابع قوانیین و مقررات مرجع صادر کننده حکم است بعنوان مثال اجرای احکام کیفری با اجرای احکام حقوقی متفاوت است و ما در اینجا قصد بیان اجرای احکام حقوقی و بعبارتی احکامی که از دادگاههای عمومی حقوقی و شوراهای حل اختلاف صادر میشود را داریم.
مدیرکل مبارزه با جرایم سازمان یافته گمرک ایران دستورالعمل مبارزه با پولشویی در گمرک را ابلاغ کرد.
هشدار سفارت آمریکا به شهروندانش:
سفارت آمریکا در اسرائیل به شهروندان خود در مورد احتمال حمله موشکی هشدار داد.
گفتگو
اگر تنش لفظی ایران و آمریکا تبدیل به جنگ گرم تبدیل شود روی عرضه کل منطقه تاثیر می‌گذارد و قیمت نفت را ماکزیمم تا ۸۰ دلار بالا می‌برد.
سخنگوی سازمان انتقال خون:
سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: در فصل سرما مراجعه اهداکنندگان خون نسبت به دیگر فصول کمتر می شود و با توجه به اینکه نیاز به خون و فرآورده های خون همیشگی است، لازم است هموطنان در فصل سرما بیشتر اقدام به اهدای خون کنند.
مقالات
اگر چه در گفتار و سیاست اعلامی بسیاری از کشورها و سازمانها در برابر اقدام آمریکا علیه ایران سکوت و یا حداقل از تأیید و همراهی با آن پرهیز کردند، اما در سیاست اعمالی با این قدرت زورگو و یا به تعبیر وزیر امور خارجه کشورمان «قلدر مدرسه» همراهی کردند و هر یک به طریقی کوشیدند حجم فشارها بر ایران را افزایش دهند و از این نمد کلاهی برای خود برگیرند.
وارد شدن ضربه جدی به اعتماد افکار عمومی داخلی، پنهان کاری در رابطه با دلایل سقوط هواپیمای مسافربری شرکت ا کراینی، پیرامون تبعات حقوقی آن برای جمهوری اسلامی ایران بسیار حائز اهمیت است .
شرکت‌های هوایی منطقه همچنان از آسمان ایران استفاده می‌کنند
"عادل الغیث" نایب رییس عملیات تجاری خلیج فارس، خاورمیانه و ایران در شرکت هواپیمایی امارات طی گفت وگو با خبرگزاری رویترز با تایید ادامه پرواز شرکت های هواپیمایی کشورهای حوزه خلیج فارس بر آسمان ایران، تاکید کرد که حریم هوایی ایران برای تمام ناوگان‌های هوایی در این منطقه مهم است .
پیکر قربانیان سقوط هواپیمای اوکراین وارد کی‌یف شد
شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان امروز(یکشنبه ۲۹ دی) با پخش تصاویری از فرودگاه کی‌یف، گزارش داد: پیکر ۱۱ قربانی حادثه هوایی اوکراین، از ایران وارد این شهر شد.
سفر ترامپ به هند؛
گامی برای ترمیم سیاست خارجی آمریکا
به اعتقاد تحلیلگران، سفر آتی دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا به هند با هدف ترمیم سیاست خارجی خود پس از تخریب روابط این کشور با برخی کشورها در اروپا، آسیا، خاورمیانه و آمریکای لاتین و آن هم چند ماه پیش از برگزاری انتخابات انجام می‌شود .
نماینده روسیه در آژانس:
دشمنان برجام از پذیرفتن مکانیسم حل اختلافات خوشحال شدند
نماینده روسیه در آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام کرد: دشمنان برجام خوشحال هستند و ساز و کار برای حل اختلافات را به عنوان آخرین میخ بر تابوت معامله هسته ای موسوم به برجام تلقی می کنند.
در نامه‌ای به رییس قوه قضاییه ؛
توکلی خواستار پیگیری پرونده نمایندگان متخلف شد
رییس هیأت مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت با ارسال نامه‌ای به رییس قوه قضاییه خواستار پیگرد قضایی نمایندگانی شد که به دلایل انحراف مالی و سوء‌استفاده از جایگاه نمایندگی ردصلاحیت شده‌اند.
لعیا جنیدی:
شبه‌دولتی‌ها نمی‌توانند از آثار تحریم کم کنند
معاون حقوقی رییس جمهور تاکید کرد که اگر وزارت نفت این برداشت را نداشته باشد که بخش خصوصی قوی وجود دارد باید فعال شود و فعالیت‌ها را به بخش خصوصی بسپارد و دولت در نقش تنظیم‌گر ظاهر شود. البته پیش شرط‌هایی لازم است که از جمله تقویت بخش خصوصی در بستر بورس است تا شفافیت و اعتماد به وجود آید و واگذاری به صورت بلوکی در مرحله آخر قرار گیرد.
سندرز:
نگرانم ترامپ آمریکا را وارد جنگی بدتر از جنگ عراق کند
برنی سندرز از احتمال وارد شدن آمریکا به جنگی بدتر از جنگ عراق توسط ترامپ ابراز نگرانی کرد.
کره جنوبی:
برای همکاری با کره شمالی منتظر پیشرفت در مذاکرات آمریکا نمی‌مانیم
وزیر امور خارجه کره جنوبی پس از دیدار با همتایان ژاپنی و آمریکایی‌اش در کالیفرنیا اظهار کرد: همکاری میان دو کره لزوما نیازمند منتظر ماندن برای حصول پیشرفت در مذاکرات خلع سلاح هسته‌ای میان آمریکا و کره شمالی نیست
در محاکم ایتالیا
درخواست آمریکایی‌ها برای توقیف دارایی‌های بانک مرکزی ایران رد شد
درخواست خواهان‌های آمریکایی (ورثه برخی از قربانیان حادثه ۱۱ سپتامبر) برای توقیف اموال و دارایی‌های بانک مرکزی ایران به میزان ۵.۹۹۰.۸۷۶.۶۹۶ دلار نزد محاکم کشور ایتالیا رد شد.
رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا:
اگر پمپئو در زمینه ایران همکاری نکند، احضار خواهد شد
رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا تهدید کرد که وزیر خارجه ایالات متحده را احضار کند.