یادداشت
*به مناسبت بزرگداشت يكهزار و چهارصد و سى و دومين سالروز سپيد «مباهَلَه»
بمناسبت روز خبرنگار:
حسین طالبی مدیر روابط عمومی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو بمناسبت روز خبرنگار از اهالی رسانه تقدیر کرد.
محمدجواد آذری جهرمی- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات
گفتگو
بیماری کرونا در عین درد و رنجی که به ارمغان آورده، گویا دل‌ها را به یکدیگر نزدیک، قلب‌ها را مهربان‌تر و فاصله‌ها را کم‌تر کرده است، روزهای کرونایی در کنار قلب‌های مهربان قابل تحمل‌تر است و اکنون با رسیدن ایام محرم، عاشورا و تاسوعا، قلب‌های شکسته را به وضوح می‌توان در پشت ماسک‌ها دید و گریست.
‏مدیرعامل گروه فولاد مبارکه خبر داد:
علیرغم اینکه در سال ۱۳۹۸ گروه فولاد مبارکه همانند سایر فولادسازان کشور با مشکلات تحریم و عدم تخصیص سنگ آهن کافی مواجه بود، اما مدیریت و کارکنان تمامی شرکتهای زیرمجموعه و نواحی داخلی شرکت با تلاش همه جانبه و قابل تقدیر خود توانستند بر راهبرد «رونق تولید» جامۀ عمل بپوشانند و با عزمی استوارتر، در نخستین روزهای سال ۱۳۹۹ که از سوی مقام معظم رهبری به نام «جهش تولید» نام گذاری شده است، در بسیاری از بخش ها به موفقیت های جدیدی دست یابند.
مقالات
پس از رمزگشایی از طرح گشایش اقتصادی ریاست محترم جمهوری خبر انتشار اوراق سلف نفتی سر و صدای زیادی به پا کرد و به سرعت به سر تیتر اخبار مهم کشور در رسانه‌ها تبدیل شد.
اگر چه در گفتار و سیاست اعلامی بسیاری از کشورها و سازمانها در برابر اقدام آمریکا علیه ایران سکوت و یا حداقل از تأیید و همراهی با آن پرهیز کردند، اما در سیاست اعمالی با این قدرت زورگو و یا به تعبیر وزیر امور خارجه کشورمان «قلدر مدرسه» همراهی کردند و هر یک به طریقی کوشیدند حجم فشارها بر ایران را افزایش دهند و از این نمد کلاهی برای خود برگیرند.
معاون پارلمانی رییس جمهوری:
ارائه گزارش سالانه دولت به مجلس تکلیفی نیست
معاون پارلمانی رییس جمهوری گفت: بر اساس نظر "هیات عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه گانه" حضور رئیس جمهور و وزیران جهت ارائه گزارش سالیانه به مجلس شورای اسلامی در مرداد ماه هر سال تکلیفی نیست.
حزب دموکرات آمریکا در سند چشم انداز ۲۰۲۰ خود خواستار بازگشت به برجام است
حزب دموکرات آمریکا با انتشار پیش نویس سند چشم انداز ۸۰ صفحه ای خود برای سال ۲۰۲۰ که انتخابات ریاست جمهوری این کشور نیز در این سال برگزار می شود، خواستار بازگشت واشنگتن به برجام شده و بر در پیش گرفتن سیاست های مسالمت آمیز در برابر تهران تاکید دارد.
دستاورد سفر الکاظمی به تهران تقویت جایگاه منطقه ای عراق است
تحلیلگر و کارشناس سیاسی در عراق سفر نخست وزیر کشورش به تهرانرا دارای ابعاد و دستاوردهای چند وجهی توصیف کرد و گفت که یکی از دستاوردهای مهم این سفر تقویت جایگاه منطقه ای عراق خواهد بود.
قاضی زاده هاشمی رییس هیات نظارت بر رفتار نمایندگان شد
انتخابات هیات رییسه هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
نماینده مجلس اعلای عراق در تهران:
سفر الکاظمی فرصتی خوبی برای توسعه همکاری‌های اقتصادی
نماینده مجلس اعلای عراق در ایران سفر نخست وزیر این کشور به تهران را فرصت خوبی برای توسعه همکاری‌های اقتصادی ایران و عراق عنوان کرد.
جمع‌بندی توییتری ظریف از سفر به مسکو
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پیامی توییتری دستاوردهای سفر خود به مسکو را یادآور شد.
واعظی:
دیپلمات‌های ایران و عربستان تجربه لازم برای خروج از شرایط کنونی را دارند
رییس دفتر رییس جمهوری گفت:‌ما علاقمند هستیم روابطمان با همه همسایه ها روابط خوبی باشد و هر زمان عربستان آمادگی داشته باشد دیپلمات‌های ایران و عربستان تجربه لازم را برای خروج روابط تهران-ریاض از شرایط کنونی دارند.
ایران وعراق نیازمند یکدیگر هستند
عضو اتحادیه میهنی کردستان عراق با مهم خواندن سفر ظریف به بغداد تاکید کرد که ایران و عراق نیازمند یکدیگر هستند.
افزایش روابط ایران و عمان در دوران کرونا
وزیر تجارت و صنعت عمان گفت: در حالی که روابط بسیاری از کشورها تحت تاثیر شرایط بحرانی ناشی از کرونا روند کاهشی داشت، روابط عمان با ایران افزایش یافت.
بیگدلی در گفت و گو با «شروع» از تشکیل شش ضلعی خاورمیانه برای با ایران خبرداد
اجماع ترس
مساله توان موشکي، حقوق بشر،دخالت در کشورهاي همسايه و حمايت ايران از تروريسم جزو ادعاهاي هميشگي و به اصطلاح مقابله با اين موارد جزو استراتژي‌هاي آمريکا در طي 4 دهه گذشته در مورد ايران بوده و هست و در حال حاضر نيز اين کشور درصدد تصويب تحريم‌هاي جديد در اين چهار محور در کنگره است.