گفتگو
«شروع» در گفت و گو با داريوش فرهنگ
داريوش فرهنگ کارگردان و بازيگر سينما و تلويزيون معتقد است که بيشتر از کارگرداني، بازيگري را تجربه مي‌کند.
شروع در گفت و گو با يک کارشناس بين الملل بررسي مي‌کند؛
در واقع ايران را به همان نحو و شرايط وراد کنند اما به نظر مي‌رسد شرايط را درک نمي‌کنند هم توان سياسي و هم نظامي‌ايران در اين دوره را. حمله موشکي سپاه به دير لزور در واقع هشداري براي اين ماجراجويي‌ها بود اما به درستي مي‌توان اذعان کرد که عربستان به دنبال جنگ با ايران است.
شروع در گفت وگو با فعالان سياسي بررسي مي‌کند:
سارا مرادخانی- امتداد اين رويکرد با توجه به روي کارآمدن مجلس همراه تر با دولت نسبت به سابق، قاعدتا زمينه براي تغييرات در دولت دوازدهم نسبت به گذشته فراهم تر شود و معرفي وزراي زن به مجلس در واقع نمود عيني و مشخص توجه دولت دوزادهم به مطالبات زنان و توجه به تامين و تحقق الزامات توسعه کشور است.
گفتگو با فریبا یوسفی شاعر زن
صبا شادور_فریبا یوسفی از جمله شاعران زن در عرصه شعر و ادبیات است که با چند مجموعه ‌شعر خواندنی و خاص وارد عرصه ادبیات شد.
جدال دیپلماتیک ایران و امریکا بر سر زندانیان
مذاکره در وین،تهدید در واشینگتن
«در طول تقريباً چهل سال، ايران از بازداشت‌ها و گروگان‌گيري به عنوان يکي از ابزارهاي سياست‌گذاري کشور خود استفاده کرده است، روشي که امروز هم با محکوميت زيو وانگ به ده سال زندان ادامه دارد.»
پرونده انتخابات بسته شد
تاييد صحت انتخابات شوراها با ابطال دو حوزه
رئيس هيئت مرکزي نظارت بر انتخابات شوراهاي اسلامي‌شهر و روستا در کشور با بيان اين که «تنها بررسي شکايات شخصي باقي مانده است» گفت: برخي شکايات ناظر به آن است که افرادي معتقدند در برخي صندوق‌ها آرايشان شمارش نشده است و براي اين ادعا حتي شاهد هم دارند.
فعالان حوزه زنان در دیدار با مشاور رئیس جمهور خواستار شدند؛
ارتقای سهم مدیریت زنان در دولت دوازدهم
گروه سیاسی: جمعی از فعالان سیاسی، فرهنگی و رسانه‌ای در حوزه زنان با محمدعلی نجفی مشاور رئیس جمهور دیدار کردند.
مذاکرات هسته‌اي غير قابل برگشت است
هشدار ظریف
عربستان سعودي و امارات، اينها متحدان عربستان هستند. نمي‌خواهم به عربستان هجمه کنم، دارم درباره اين صحبت مي‌کنم که ايالات متحده ايران را به حمايت از تروريسم متهم مي‌کند، در حالي که متحدان خودش در اين زمينه پرسابقه هستند. الان آنها دارند يکديگر را افشا مي‌کنند که کدام کشور اول از داعش، النصره و ساير گروه‌هاي تروريستي حمايت کرده‌اند.
با اخراج 14 دیپلمات ایرانی از کویت آشکار شد؛
شیطنت های ادامه دارد عربی
برخي منابع مدعي شدند که کويت براي سفير ايران ضرب‌الاجل تعيين کرده است، اما وزارت خارجه کويت اين خبر را تکذيب کرد.برخي منابع مدعي شدند که دولت کويت از سفير ايران خواسته است که ظرف 45 روز سرزمين آنان را ترک کند، اما يک منبع عالي رتبه از وزارت خارجه کويت اين خبر را تکذيب کرد و اعلام کرد که ما به اتخاذ اقدامات ديپلماتيک ديگر اکتفا مي‌کنيم.
ابتکار: گفت‌وگوی ملی، تنش‌های سیاسی را کم خواهد کرد
معاون رئیس‌جمهور گفت: جناح‌ها باید به هم اعتماد داشته باشند، یکسری اصول و مبانی را مشترک بدانند و درباره جهت‌گیری‌ها با هم گفتگو کنند.
تیلرسون پایبندی ایران به برجام را تایید کرد
ناگزیر به اعتراف
ظریف بااشاره به انتخابات اخیر ریاست جمهوری ایران گفت: مردم ما دو ماه پیش نزدیک به 10 ساعت در صف‌های رای گیری ایستادند تا نظرات خود را بیان کنند. این موضوع کاملا در دیگر کشورهای منطقه غایب است.
پورمحمدی: جامعه روحانیت به‌دنبال سهم‌خواهی از کابینه نیست
در جامعه روحانیت بحث‌هایی درباره دولت دوازدهم پیش آمد ولی توقع و انتظاری مطرح نیست.
زنان فعال سیاسی در گفتگو با «شروع » خواستار شدند
«شایسته سالاری» کلید ورود به کابینه
گروه سیاسی: زمزمه انتصاب زنان وزير در کابينه حسن روحاني از گوشه و کنار به گوش ميرسد.مساله معرفی وزرای زن یکی از شاخصترین مطالبات این روزهای فعالان حوزه زنان است و رئیس جمهور منتخب در روزهای انتخابات، یکی از برنامههای مهم دولت دوازدهم را، ارتقای حضور زنان در کابینه دولت و پستهای کلیدی اعلام کرد.
دیدار ظریف با دبیرکل سازمان ملل
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران با آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد دیدار و گفت و گو کرد.
سخنگوی دستگاه قضایی خبر داد؛
10 سال حبس برای عامل نفوذی آمریکا
یکی از عوامل نفوذی امریکا که دو تابعیتی بود و هم تابعیت امریکا را داشت و هم از تابعیت یک کشور خارجی دیگر برخوردار بود، با نفوذ خاصی وارد ایران شده بود که توسط نیرو‌های وزارت اطلاعات شناسایی و دستگیر شد و محرز شد که وی در جهت جمع‌آوری اطلاعات فعالیت می‌کند
توصیه امیری به شورای‌نگهبان؛تفییرساختار بررسی‌صلاحیت‌ها
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور می‌گوید: اعضای شورای نگهبان قریب به اتفاق نامزدهای انتخابات مجلس را نمی‌شناسند و بر اساس مدارک و دلائل ارائه‌شده درباره بررسی صلاحیت‌ها را انجام می‌دهند. معتقدم باید ساختار بررسی صلاحیت‌ها تغییر کند تا شورای نگهبان هزینه پرداخت نکند.
از دبیر کل سازمان ملل تا مقامات اتحادیه اروپا
جهان پای برجام
وزارت امور خارجه آلمان هم‌زمان با دو ساله شدن توافق هسته‌اي ايران و گروه 1+5 که در 14 ژوئيه 2015 ميان اين کشورها حاصل شد، بيانيه‌اي منتشر کرد.در اين بيانيه آمده است: توافق بر سر برنامه هسته‌اي ايران که با نام برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) شناخته مي‌شود، بايد هم‌چنان به طور کامل مطابق با منافع دولت ‌آلمان و متحدانش اجرا شود.
وزير اطلاعات:
ايران با ناتوي اطلاعاتي مواجه است
وزير اطلاعات با تأکيد بر اينکه از دشمنان انقلاب جز شر به ملت ايران نمي‌رسد، گفت: گروه‌هاي معاند و مخالف انقلاب اسلامي‌با راهبرد آمريکا و سرمايه عربستان حتي با تابلوهاي مختلف اکنون کنار هم نشسته‌اند که نمونه تلاش‌هاي آنها در نشست‌هاي پاريس، قاهره، بروکسل و رياض ديده مي‌شود.
برجام توافق خوبی اما با شرط
پيروز مجتهد زاده در گفت و گو با «شروع» در دوسالگي برجام مي‌گويد: اصل توافق که همان برجام است، مورد تاييد و مطلوب است. من همواره اصل مذاکرات براي حل پرونده هسته‌اي را تاييد کرده و مي‌کنم. در واقع مساله‌اي که به عنوان پرونده هسته‌اي براي ايران ايجاد شده بود به جز مذاکره راه ديگري براي حل شدن نداشت.بايد گفت اصل توافق يعني برجام هيچ مشکلي ندارد.