یادداشت
رئیس کارگروه خانواده معاونت زنان:
عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به نامه رئیس جمهور به سران کشورهای حاشیه خلیج فارس:
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی معتقد است؛ ارسال نامه جمهوری اسلامی به کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس درباره طرح "صلح هرمز"،فرصت مناسبی برای کشورهای منطقه است.
علی اکبربنی اسدی مطرح کرد؛
چهار حسینیه کودک در شهر سمنان فرهنگ عاشورایی را به کودکان شهر دوستدار کودک آموزش می دهند .
گفتگو
با توجه به تجربیات بورس های اوراق بهادار در سطح بین الملل، شناسایی شرکت های ممتاز یا دارای موقعیت برتر اغلب بر پایه معیارهای نقدشوندگی سهام، میزان تاثیر گذاری شرکت بر بازار و برتری نسبت های مالی انجام می شود.
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: وزارت نفت باید زیرساخت‌های ایجاد بازار بورس نفت را فراهم کند و اگر این مسئله نیاز به قانون دارد، دولت لایحه آن را به مجلس ارائه دهد.
مقالات
هر چند پدیده تحریم ، رویداد جدیدی نیست و مردم ما تقریباً چهار دهه است که با تحریم ها دست و پنجه نرم می کنند، اما از زماني‌كه تحريم‌هاي جدید آمريكا عليه ايران آغاز و یا به عبارت صحیح تر تشدید شدند، مسئولان دولتي به دفعات مردم را به صرفه‌جويي در مصرف كالاهاي اساسی و انرژی، لزوم هوشیاری در برابر توطئه های اقتصادی دشمن و خويشتنداري از هجوم به سمت خريد كالاهاي مختلف از جمله خودرو، ارز، مسکن ، سکه و ... دعوت نموده اند
با توجه به سیل تخریبگر اخیر که در پلدختر خسارات فراوانی وارد شد و ۱۸ پل ارتباطی جاده خرم آباد به پلدختر تخریب کرد.
برای شرکت در کنفرانس سران در کوالالامپور؛
دعوتنامه نخست وزیر مالزی از روحانی تقدیم ظریف شد
فرستاده ویژه نخست‌وزیر مالزی دعوتنامه رسمی ماهاتیر محمد برای دعوت از رئیس جمهوری اسلامی ایران به منظور شرکت در «کنفرانس سران در کوآلالامپور» را تقدیم وزیر امور خارجه کرد.
مجلس از طرح سهمیه‌بندی سوخت حمایت می‌کند
سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی پس از پایان جلسه غیرعلنی مجلس گفت: طرح سهمیه‌بندی بنزین به تصویب شورای عالی امنیت ملی و تایید سران قوه و رهبری رسیده است و لازم‌الاجرا بوده و مجلس از آن حمایت می‌کند.
تحولی غیرمنتظره در حل بحران شورای همکاری خلیج فارس
هیئت قطری عازم ریاض می‌شود
خبرگزاری فرانسه از تحول جدیدی در پرونده آشتی کشورهای عرب حوزه خلیج فارس خبر داد.
ابراز امیدواری امارات نسبت به دستیابی به توافق با ایران
"انور قرقاش" وزیر مشاور در امور خارجه امارات معتقد است که مسیر برای توافق با ایران می تواند وجود داشته باشد و احتمالا تمام طرفین به زودی آماده آغاز این روند می‌شوند.
چین تحقیق روی نسل ششم شبکه اینترنت را آغاز کرد
وزارت صنعت و فناوری چین اعلام کرد کارگروهی را برای تحقیق و مطالعه بر روی اینترنت موسوم به نسل ششم تشکیل داده و این کارگروه نیز فعالیت خود را در ۶G آغاز کرده است.
بشار اسد در مراسم جشن میلاد پیامبر اکرم (ص) در مسجد دمشق حضور یافت
رئیس جمهوری سوریه در مراسم جشن میلاد پیامبر اکرم (ص) شرکت کرد.
۳۰۰ کشته و بیش از ۱۵ هزار مصدوم
بحران عراق؛ کاهش اعتراضات، افزایش توافقات
بعد از چهل روز اعتراضات که به گفته نهاد دولتی کمیسیون عالی حقوق بشر عراق تاکنون ۳۰۱ نفر کشته و بیش از ۱۵ هزار زخمی به دنبال داشته و همزمان با کاهش قابل توجه حضور خیابانی معترضان، گزارش‌ها حاکیست که توافقاتی برای پایان دادن به اعتراضات اجتماعی با تظاهرکنندگان صورت گرفته است.
روحانی:
درک شرایط جدید برای سنت‌گراها سخت است
رییس‌جمهور گفت: افتخار دولت یازدهم و دوازدهم این است که در زمینه نوآوری گام‌های خوبی برداشته است.
همسر فراری حاکم دوبی خواستار استفاده از حکم حفاظت در برابر ازدواج اجباری شد
ششمین همسر حاکم دوبی به منظور درخواست "حکم حفاظت در برابر ازدواج اجباری" در دادگاهی در انگلیس حاضر شد.
نماینده پوتین: پیشنهاد گشت زنی دریایی در تنگه هرمز از سوی آمریکا قابل درک نیست
نماینده رئیس جمهوری روسیه در خاورمیانه پیشنهاد آمریکا برای ایجاد ائتلافی به منظور گشت زنی دریایی در تنگه هرمز را غیرقابل درک خواند و اظهار داشت که واشنگتن چنین درخواستی از مسکو نکرده است.