یادداشت
اقدام دولت برای افزایش سرمایه زمانی صورت می‌گیرد که میزان سرمایه‌ نقدی بانک به دلیل افزایش تورم در مقابل درخواست و تقاضای مردم کاهش پیدا می‌کند. افزایش سرمایه بانک یکی از وظایفی است که مدیران بانک‌ها در شرایط خاص باید به آن عمل کنند و در صورتی که بانک دولتی باشد، باید از طریق منابع دولتی سرمایه بانک افزایش یابد و این موضوع برای مسئولان مربوطه معقوله‌ ساده‌ای است.
مرور تجربه های گذشته نشان می دهد اقتصاد کشور همواره از وجود افرادی که با سوء استفاده از ارزش ها و شعارها، بدون توجه به منافع ملی، دنبال منافع شخصی خود بوده اند، آسیب های فراوانی متحمل شده است
جذب اتباع خارجی به‌ قصد سرمایه‌گذاری یا خرید اقامت؟
اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور، به‌منظور تحقق یکی از مهم‌ترین برنامه‌های دولت در راستای جذب سرمایه‌گذاری، مجوز اقامت پنج‌ساله به سرمایه‌گذاران خارجی را ابلاغ کرد؛ هیات وزیران در جلسه ۹ تیر ۹۸، وزارت کشور را موظف کرد تا حداکثر ظرف یک ماه برای اتباع خارجی که حداقل ۲۵۰ هزار دلار یا معادل آن به ارزهای دیگر در بانک‌ها و مؤسسات اعتباری سپرده‌گذاری بلندمدت یا به همان میزان در ایران سرمایه‌گذاری کنند، پس از تائید وزارت امور اقتصادی و دارایی، مجوز اقامت 5 ساله صادر کند
گفتگو
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: وزارت نفت باید زیرساخت‌های ایجاد بازار بورس نفت را فراهم کند و اگر این مسئله نیاز به قانون دارد، دولت لایحه آن را به مجلس ارائه دهد.
دکتر امیر جعفری صامت، استاد دانشگاه و پژوهشگر علوم بانکی هشدار داد
گروه اقتصاد کلان: ادغام یکی از طرق پیشگیری از ورشکستگی شرکت های تجاری خصوصاً بانک هاست، ادغام باید به صورت قانونی و با مدیریت صحیح صورت پذیرد تا تأثیر مثبت ایجاد کند.
مقالات
هر چند پدیده تحریم ، رویداد جدیدی نیست و مردم ما تقریباً چهار دهه است که با تحریم ها دست و پنجه نرم می کنند، اما از زماني‌كه تحريم‌هاي جدید آمريكا عليه ايران آغاز و یا به عبارت صحیح تر تشدید شدند، مسئولان دولتي به دفعات مردم را به صرفه‌جويي در مصرف كالاهاي اساسی و انرژی، لزوم هوشیاری در برابر توطئه های اقتصادی دشمن و خويشتنداري از هجوم به سمت خريد كالاهاي مختلف از جمله خودرو، ارز، مسکن ، سکه و ... دعوت نموده اند
با توجه به سیل تخریبگر اخیر که در پلدختر خسارات فراوانی وارد شد و ۱۸ پل ارتباطی جاده خرم آباد به پلدختر تخریب کرد.
بازگشت تولید نفت روسیه به میزان توافقی با اوپک
به دنبال آلودگی نفتی میزان تولید نفت روسیه به میزان ۱۰ میلیون و ۷۹۰ هزار بشکه رسیده بود که کمترین میزان در سه سال گذشته بود.
وزیر بهداشت خبر داد
عدم وجود حدود ۲۰ قلم دارو در بازار
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد:اقلام دارویی که مطرح می‌شود در بازار نیستند بسیار محدود و کمتر از ۲۰ قلم است.
در سمیناری در پاکستان تاکید شد
ضرورت همکاری ایران-پاکستان-ترکیه با هدف غلبه بر تحریم های آمریکا
جمهوری اسلامی ایران، پاکستان و ترکیه از مهم ترین و تعیین کننده ترین بازیگران و قدرت های منطقه که هر یک به نوعی طعم تلخ تحریم های ظالمانه آمریکا را چشیده اند، با تقویت همکاری های سه جانبه و منطقه ای می توانند بطور موثر بر این تحریم ها فائق آیند.
ترکیه: آنکارا آماده بررسی جایگزین‌هایی برای اف-۳۵ است
یکی از مقام‌های دفاعی ترکیه گفت، آنکارا در حال بررسی جایگزین‌هایی برای جنگنده‌های اف-۳۵ ساخت آمریکاست.
آغاز سفر منطقه‌ای «ظریف» به آمریکای جنوبی
وزیر امور خارجه کشورمان، امروز « جمعه ۲۸ تیرماه » نیویورک را به مقصد ونزوئلا ترک خواهد کرد.
چین: آمریکا فشارها علیه ایران را متوقف کند
سخنگوی دستگاه دیپلماسی چین با اشاره به اینکه آمریکا با اعمال حداکثر فشارها علیه ایران باعث افزایش تنش ها در منطقه شده است از واشنگتن خواست به فشارها علیه تهران پایان دهد.
دیدار پامپئو با همتای بحرینی خود
خالد بن أحمد آل خليفة پامپئو
سخنگوی وزارت خارجه بحرین اعلام کرد، منامه به زودی میزبان شماری از کشورها در یک نشست کارگروه در حوزه امنیت دریایی و هوایی در منطقه خاورمیانه خواهد بود.
زاخارووا از طرح‌های
سخنگوی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد، پنتاگون برای تقویت ساختار شرکت‌های نظامی خصوصی فعال در شمال سوریه در کنار کاهش تعداد نیروهای آمریکایی در این کشور برنامه‌ریزی می‌کند.
مصوبه لغو روادید برای ورود اتباع چین به ایران ابلاغ شد
مصوبه لغو روادید برای ورود اتباع کشور چین به جمهوری اسلامی ایران ابلاغ شد.
وزیر خارجه آلمان تاکید کرد
بدون همکاری با روسیه صلح پایدار در اروپا غیرممکن است
وزیر خارجه آلمان امروز (پنج‌شنبه) در آستانه سفر سرگئی لاوروف تاکید کرد، صلح پایدار در اروپا بدون همکاری با روسیه غیرممکن است.
انفجار انتحاری در پارکینگ خودروها در شبه جزیره سینای مصر
برخی منابع در قبایل مصر و شاهدان عینی از انفجاری انتحاری در یک پارکینگ در شمال شبه جزیره سینا خبر دادند.
روحانی: ایجاد تسهیلات برای نسل جوان از افتخارات دولت‌ است
رئیس جمهوری گفت: دولت‌های یازدهم و دوازدهم یکی از افتخاراتش این است که تسهیلات لازم برای نسل جوان و کشور در زمینه استفاده از اقتصاد و تحولات اجتماعی فضای مجازی را ایجاد کرده است.
وزیر کشورازعملیاتی شدن ۴۰ سامانه مبارزه با قاچاق کالا و ارز تا پایان سال خبر داد
وزیر کشور گفت: تا پایان سال جاری ۴۰ سامانه و زیرسامانه‌های آن، برای تسهیل در مبارزه با قاچاق کالا و ارز نهایی و عملیاتی می‌شود.
مدیر اجرایی شبکه راهبری در امور خلع سلاح هسته ای:
تئوری توطئه بین اروپا و آمریکا درباره برجام را رد می کنم
مدیر اجرایی شبکه رهبری در امور خلع سلاح هسته ای برجام را آزمونی برای اروپا دانست و گفت: تئوری توطئه بین اروپا و آمریکا درباره برجام را رد می کنم هرچند برجام برای سیاست خارجی و آینده اروپایی ها بسیار حائز اهمیت است.
لاریجانی: ایجاد مشکل توسط آمریکایی‌ها برای تمام جهان
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مشکلاتی که آمریکایی ها به وجود آورده اند یک وضعیت وحشتناک برای تمام جهان است و تنها مختص ایران نیست.