آخرین اخبار
کد خبر: ۵۱۶۹۰
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور از صدور مجوز بکارگیری۶۱۵ نیروی قرارداد کار معین برای شهرداری کلانشهر تبریز و تعدادی از شهرداری های استان های قزوین، گیلان، گلستان و قم در راستای اجرایی شدن مجوز اخذ شده از سازمان اداری و استخدامی کشور خبر داد.
به گزارش روز یکشنبه شروع آنلاین از سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، مهدی جمالی نژاد افزود: در این راستا مجوز بکارگیری ۳۲۴ نیروی قرارداد کارمعین برای شهرداری کلانشهر تبریز و ۲۹۱ نیروی قرارداد کار معین دیگر نیز برای تعدادی از شهرداری های استان های قروین، گیلان، گلستان و قم صادر شد.

جمالی نژاد خاطرنشان کرد: این مجوز از میان افراد واجد شرایط که به صورت غیرمستقیم در شهرداری‌ها در حوزه ستادی، مناطق و سازمان‌های وابسته در مشاغل کارمندی مشغول به کار بوده اند، بر اساس شاخص های تعیین شده شامل مدرک تحصیلی، سابقه خدمت و مصاحبه کتبی، به ترتیب نمره بالاتر و رعایت شرایط احراز در سقف سهمیه تخصیصی سازمان اداری واستخدامی کشور اعطاء شده است.

  وی با اشاره به اینکه این مجوز طی سالجاری برای شهرداری کلانشهرهای مشهد، شیراز، اصفهان، قم و کرمانشاه و تعدادی از شهرداری های کشور هم صادر شده، ابرازامیدواری کرد که با تسریع در ارسال اطلاعات مورد نیاز از سوی سایر شهرداری‌ها و دفاتر امور شهری و شوراهای استانداری ها، شاهد تسریع در روند اعطای مجوز بکارگیری نیروی قرارداد کار معین در شهرداری‌های کشور باشیم.

به گزارش ایرنا همزمان با عید سعید فطر امسال و در راستای اجرایی شدن مجوز اخذ شده از سازمان اداری و استخدامی کشور، بعد از سال ها پیگیری، نخستین مجوز بکارگیری نیروی قرارداد کارمعین در شهرداری ها به تعداد ۲۳۶نفر برای شهرداری قم صادر شد.

این مجوز از میان افراد واجد شرایط که به صورت غیرمستقیم در شهرداری‌ها در حوزه ستادی، مناطق و سازمان‌های وابسته در مشاغل کارمندی مشغول به کار بوده اند براساس ارزیابی شاخص های تعیین شده، شامل مدرک تحصیلی، سابقه خدمت و مصاحبه کتبی، به ترتیب نمره کسب شده و رعایت شرایط احراز در سقف سهمیه تخصیصی سازمان اداری و استخدامی کشور اعطا شده است.

ساماندهی نیروی انسانی شهرداری‌ها یکی از ضرورت های حوزه منابع انسانی است که این مهم بنا به تکلیف مقرر در بند (ل) تبصره (۱۲) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ از طریق تهیه و تدوین آئین نامه استخدامی کارکنان شهرداری‌های کشور، به جز شهرداری تهران، در دستور کار سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور قرار دارد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: