کد خبر: ۵۱۶۸۷
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
رئیس کل دادگستری استان تهران با بیان اینکه حوزه مواد مخدر بیشترین جمعیت کیفری را در استان تهران دارد، گفت: بازدید مسئولان و مدیران از زندان‌ها و خانواده‌های آن‌ها می‌تواند در کاهش مشکلات در این بخش بسیار موثر واقع شود.
به گزارش روز یکشنبه شروع آنلاین از مرکز رسانه قوه قضاییه، محمدجواد حشمتی مهذب در نشست شورای معاونان دادگستری استان تهران با اشاره به کاهش چشمگیر پرونده‌های معوق در تهران بر لزوم تعیین تکلیف پرونده‌های معوق و مسن تا پایان سال جاری تاکید کرد.

حشمتی مهذب افزود: با توجه به اهمیت و وسعت فعالیت‌های در حال اجرا در دادگستری استان تهران به همین تناسب آسیب‌های جدی نیز متوجه ماست و از معاونان تقاضا دارم ضمن تلاش جهادی و شبانه روزی برای جلوگیری و پیشگیری از این آسیب، برای برون رفت از مشکلات اقدام شود.

رئیس کل دادگستری استان تهران با تاکید بر ملموس بودن تحول و تعالی اظهارداشت: گزارش کمیته‌ها باید جهش مناسب با فاصله‌گیری از داشته‌های قبلی را نشان دهد. معاونت‌های بازرسی و نظارت، حفاظت اطلاعات، منابع انسانی و برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات کمیته‌ای را تشکیل دهند و نواقص و ضعف‌ها در واحدهای قضایی و مجموعه دادگستری را شناسایی و ساماندهی کنند.

وی خاطرنشان کرد: توزیع درست نیروها و استفاده حداکثری از توانمندی‌های آنان موضوع مهمی است که باید توسط معاونان پیگیری و مورد توجه ویژه قرار گیرد.

حشمتی مهذب اضافه کرد: موضوع پیشگیری از وقوع جرم باید جدی گرفته شود و بر انجام آن به نحو احسن همت و تلاش صورت پذیرد.

رئیس کل دادگستری استان تهران با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت بسیج برای ارتقای رضایتمندی شهروندان گفت: می‌توان با بهره‌مندی از بسیجیان دادگستری در هر حوزه یا مجتمع یک نفر بسیجی هم انتخاب شود تا راهنمای مراجعان باشند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: