آخرین اخبار
کد خبر: ۴۸۵۳۳
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن انواع محمولات در سال ۹۹ از اداره کل راه‌آهن خراسان به مقاصد بین‌المللی و داخلی بارگیری و حمل شده که نسبت به سال ۹۸ رشد ۱۸ درصدی داشته است.
به گزارش شروع آنلاین،به نقل از روابط عمومی راه‌آهن خراسان، مدیرکل راه‌آهن خراسان با اعلام این خبر گفت: با وجود بسته بودن مدت زمان سه ماهه مرز ریلی سرخس و محدودیت‌های موجود به دلیل شیوع ویروس کرونا، با پیگیری‌ها و تلاش‌های صورت گرفته و برنامه‌های بازاریابی مدون، یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن انواع محمولات بین‌المللی شامل صادرات، واردات و ترانزیت و همچنین محمولات داخلی توسط این اداره کل در سال ۹۹ بارگیری شده است.

مصطفی نصیری ورگ ضمن اشاره به سهم بالای محمولات صادراتی افزود: از مجموع کل بارهای حمل شده، یک میلیون تن شامل محمولات صادراتی بوده که نسبت به سال ۹۸ رشد ۲۰ درصدی داشته و عمدتا به مقاصد کشورهای آسیای میانه و سپس بندرعباس حمل شده است.

وی اظهار داشت: عمده محمولاتی که از راه‌آهن خراسان به مقاصد مختلف بین‌المللی و داخلی حمل شده، شامل گوگرد و مواد شیمیایی، مصالح ساختمانی و آهن‌آلات بوده است.

مدیر کل راه آهن خراسان در پایان خاطر نشان ساخت: همچنین تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی و صنعتی استان و مایحتاج کارخانجات نهاده‌های دامی و خوراکی و تخلیه انواع بار بین‌المللی و داخلی در این اداره کل نیز رشد فزاینده‌ای داشته که تخلیه بار ریلی بالغ بر ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تن، نسبت به سال ۹۸ افزایش ۷۶ درصدی داشته است. 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: