آخرین اخبار
کد خبر: ۴۷۶۸۶
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
یادداشت:
کودکان ما درک مناسبی از مفهوم مصیبت ندارند، اما معنای دشمن را از همان بازی های کودکانه می شناسند. بذر نفرت از دشمن در نهاد بچه شیعه ها از کودکی جوانه میزند؛ از "یاعلی" گفتن هنگام برخاستن، "یا حسین" گفتن زمان نوشیدن آب، از محرم هایی که می گذرند، فاطمیه هایی که می آیند و می روند، از راهپیمایی ها و بیانیه ها و تهدیدها و تحریم ها... . تاریخ ما به قدمت ماجرای فدک تولّاوتبرّا می آموزد. ما امّت رسول مهربانی هستیم، امّا تا قابیل منشان بر زمین حاکمند، ناگزیر باید خط کشی هایمان را پررنگ کنیم

 

فاطمه پیمانی

نویسنده و پژوهشگر

اصلا عشق و محبت انسان، برای او مرز و خط قرمز می آفریند.

شیخ طوسی ذیل آیه 73 سوره انفال، تولا و تبرا را نتیجه ایمان دانسته و فرموده است: "اگر ایمان سبب دوستی بین مؤمنان و بیزاری از کجی‌ها و گمراهی‌ها نشود، خود مایه گمراهی است."

کودکی نسل ما با نفرت از صدام گذشت، با واهمه ی خرابکاری های منافقین، با نگرانی از جنگ و بلوا، بمب گذاری و ترور! ما به قدمت تاریخ آرمان‌خواهی مان شهید داده ایم و آماده ی شهادتیم. به قول سید‌مرتضی: "محکمه خون شهداء محکمه عدلی ست که ما را در آن به محاکمه می کشند."

برای ما مفهوم دشمن با جنایات شیطان بزرگ پیوند خورده. کودکانمان باید تاریخ این حوادث را بارها بشنوند و بخوانند و هرگز فراموش نکنند کسانی را که باعث شدند زمین در تصرف ِ حجمِ کوته فکری ِ "جنتلمن های پشت میز مذاکره" درجا بزند و جوان مردی از قناتِ مَلِک تا عرش، بر بالهای فرشتگان سفر کند.

یک سال از ترند شدن هشتگ های انتقام و سردار دلها گذشته، از لباس های مشکی که دلمان نمی آمد بیرون آوریم، از هیئت هایی که در فاطمیه، محرم را به شهر برگرداندند، از روضه های علمدار...

تولّاو تبرّا با خون شیعه آمیخته است و استکبار باید این را خوب بفهمد.

از لسان حضرت حق بخوانیم:"براى شما سرمشق خوبى در زندگى ابراهیم و كسانى كه با او بودند وجود داشت، در آن هنگامى كه به قوم (مشرك) خود گفتند: «ما از شما و آنچه غیر از خدا مى ‏پرستید بیزاریم ما نسبت به شما كافریم و میان ما و شما عداوت و دشمنى همیشگى آشكار شده است»"

به کمتر از همان بیست و پنج سالی که وعده کرده ایم زمان انتقام خواهد رسید و جز به نابودی همه ی عاملان ظلم و جنایت در زمین رضایت نخواهیم داد؛ هرچند دور هر چند دیر؛ أَلَیسَ الصُّبحُ بِقَریب؟!

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: