کد خبر: ۴۷۴۹۷
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مدیرکل بهزیستی استان مازندران گفت:در طرح پایش ژنتیک، 5 هزار ‌400 خانوار در مازندران مشاوره ژنتیک انجام دادند و از این تعداد 2000 خانواده دارای معلول بودند؛این طرح تا پایان سال آینده اجرایی می شود.
فرزاد گوهردهی در نشست خبری با اصحاب رسانه که صبح روز دوشنبه به مناسبت روز جهانی و هفته افراد دارای معلولیت در سالن اجتماعات این اداره کل، برگزار شد، اظهارکرد: بحث‌ پیشگیری از معلولیت از اهمیت بیشتری برخوردار است.
وی از وجود مرکز مطالعات ژنتیک در سازمان بهزیستی خبر داد و گفت: در طرح پایش ژنتیک، 5 هزار ‌400 خانوار در مازندران مشاوره ژنتیک انجام دادند و از این تعداد 2000 خانواده دارای معلول بودند؛این طرح تا پایان سال آینده اجرایی می شود.
مدیرکل بهزیستی استان مازندران توانمندسازی جامعه هدف را از دیگر برنامه ها عنوان کرد و یادآورشد: تا سال پیش در حوزه مسکن 4167 واحد مسکونی برای افراد دارای معلولیت تسهیل گری کردیم.
گوهردهی اعتبار اجرای این طرح را بیش از 28 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: 513 واحد مسکونی در اختیار خانواده های معلول و 133 واحد مسکونی به خانوارهای تحت پوشش بهزیستی که جزو خانواده های معلول بودند تحویل داده شد.
وی افزود: در سال پیش در حوزه غربالگری نوزادان در بخش شنوایی بیش از 33 هزار و 800 نوزاد پایش و برخی از نوزادان دارای مشکل به سطح بالاتر ارجاع شدند.
مدیرکل بهزیستی مازندران با اظهار اینکه 52 مورد از نوزادان دارای اختلالات شدید شنوایی شناسایی شدند، گفت: با غربالگری از بروز اختلالات بین این نوزادان جلوگیری شد.
گوهردهی در مورد بیماری تنبلی چشم نیز گفت: در این طرح بیش از 100 درصد از نوزادان و جامعه هدف تحت پوشش قرار گرفتند و بیش از 108 هزار کودک را تحت پوشش قرار دادیم.
وی از پویش عصر همدلی خبر داد و گفت: این طرح در قالب مسکن معلولان ساماندهی شده و واحدهایی که 30 تا 90 درصد کارشان انجام‌شده تحت حمایت این پوشش قرار می‌گیرند که در این راستا نیازمند حمایت خیران هستیم.
مدیرکل بهزیستی استان مازندران درباره اشتغال زایی افراد دارای معلولیت گفت: برای بیش از 1299نفر از افراد تخت پوشش حق بیمه سهم کارفرما را پرداخت کردیم.
گوهردهی با اشاره به اینکه از مناسب سازی خوبی برای معلولان در شهرها برخوردار نیستیم، اظهار کرد: مناسب سازی خودرو و مسکن معلولان به ارزش 7 میلیارد ریال و به تعداد 350 نفر انجام شده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: