آخرین اخبار
کد خبر: ۴۷۴۶۴
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
سرپرست معاونت اقتصادی شهرداری مشهد از انتشار فراخون شناسایی سرمایه گذار پروژه احداث و بهره برداری کارخانه زباله سوز مشهد خبر داد.

به گزارش شروع آنلاین به نقل از روابط عمومی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد، مهدی حاتمی عنوان کرد: روزانه در شهر مشهد بالغ بر 2هزارتن زباله تولید می شود بر این اساس توجه به ارتقاء کمیت و کیفیت بهداشت و زیست شهری از اهم رویکرد های مدیریت شهری می باشد که این معاونت با همکاری سازمان مدیریت پسماند شهرداری عملیات احداث و بهره برداری از مجموعه زباله سوز را در دستور کار قرار داده است.

وی افزود: با احداث این پروژه در گام اول حدود ۱۲۰۰ تن زباله در قالب انرژی به چرخه تولید بازگردانده خواهد شد که شهرداری مشهد نسبت به انتشار فراخوان شناسایی سرمایه گذار پروژه احداث کارخانه زباله سوز با ظرفیت روزانه 1200 تن واقع در جاده قدیم نیشابور- مشهد اقدام نمود.

حاتمی با اشاره به ظرفیت علم فناوری کشور در راستای بومی نمودن این تکنولوژی بیان کرد: در احداث این پروژه از مجموعه فعالان در حوزه صنعت نیروگاهی هم دعوت به همکاری شده است. لازم به ذکر است حجم سرمایه گذاری در این پروژه بستگی به نوع تکنولوژی پیشنهادی سرمایه گذاران خواهد داشت که پیش بینی می گردد در صورت استفاده از ظرفیت فناوری کشور، گام موثری در کاهش بهای تمام شده این صنعت برداشته شود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: پروژه احداث و بهره برداری از کارخانه زباله سوز با مدل مشارکتی (BOT ) و در بازه ی زمانی 3 سال اجرا می گردد، همچنین اطلاعات مربوط به نحوه مشارکت بخش خصوصی فعال در حوزه مربوطه در قالب فراخوان منتشر شده است که از طریق سایت معاونت به آدرس www. Eco.mashhad.ir قابل دسترسی می باشد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: