آخرین اخبار
کد خبر: ۴۷۴۲۸
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان همدان:
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان صبح گفت: حفاظت از جنگل ها، مراتع و عرصه های طبیعی وظیفه ذاتی و اصلی ماست و تعطیل بردار نیست.
به گزارش شروع آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان همدان اسفندیار خزائی صبح امروز در نشست شورای اطلاع رسانی این اداره کل که با رعایت تمام پروتکلهای بهداشتی در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد گفت: حفظ منابع طبیعی از مهم ترین مسائل حیاتی جامعه است و در ایام تعطیلات کرونائی نیز یگان حفاظت منابع طبیعی با رعایت دستور العملهای بهداشتی وبا گشت زنی وبرقراری کشیک از این نعمات الهی محافظت می کندوتعطیل شدنی نیست.
وی افزود: جنگل‌ها نقش فزاینده‌ای در حفاظت آب و خاک، منابع آبی، پوشش گیاهی، تنوع زیستی، وتقویت آب سفره های زیرزمینی  و … دارند.
خزائی اظهار کرد: منابع طبیعی یک نعمت الهی است وبرای آیندگان باید حفظ شود و همه آحاد مردم  بایداز آن مواظبت کنند.
مدیر کل منابع طبیعی استان اظهار داشت: هر فرد به لحاظ وظیفه اجتماعی ،اسلامی و انسانی، مسئولیت دارد که به محیط زیست ومنابع طبیعی جامعه کمک کند تا از این طریق بتوانیم به توسعه پایدار دست یابیم و جامعه ای سالم و بانشاط داشته باشیم.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان با اشاره به شرایط بوجود آمده در کشور در خصوص شیوع بیماری کرونا گفت: حفاظت و مراقبت از جنگل ها و عرصه های طبیعی  با رعایت و حفظ نکات بهداشتی و مراقبتی، توسط نیروهای پرتلاش یگان حفاظت صورت می گیرد.
خزائی افزود: حفاظت از اراضی ملی مهمترین وظیفه منابع طبیعی است که این هدف مهم با توجه به شیوع بیماری هم تعطیلی ندارد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تصریح کرد: حفاظت از منابع طبیعی باید نهادینه شود وطوری برنامه ریزی شود که حتی در ایام تعطیلات کرونائی افراد سود جو نتوانند به عرصه های منابع طبیعی دست اندازی کنند ودر این ایام با افراد خاطی با هماهنگی مراجع قضائی وقاضی کشیک برخورد جدی صورت گیرد.
خزائی تصریح کرد: پوشیدن لباس فرم ومتحدالشکل برای کلیه نیروها ی حفاظتی،ایجاد انگیزه و تشویق برای همکاران پر تلاش درامرحفاظت،برقراری نظم وانضباط و آموزش نیروهای حفاظتی از موارد مهمی است که بایددر دستور کار قرار گیرد.
وی در پایان تاکید کرد: گشت های یگان حفاظت اداره کل و شهرستان ها به صورت شبانه روزی در تمامی عرصه های منابع طبیعی ومناطق بحرانی استان در حال گشت زنی و حفاظت از اراضی ملی هستند و سامانه تلفنی 1504 به صورت 24ساعته آماده دریافت گزارشات مردمی در خصوص آتش سوزی ها ، تصرفات و .... است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: