آخرین اخبار
کد خبر: ۴۷۴۱۰
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای همدان از ممنوعیت ارائه خدمات حمل و نقل عمومی به مسافران کرونایی خبر داد و گفت: استعلام کرونا برای مسافران اجباری شده است.
به گزارش شروع آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان، صفر صادقی راد با بیان اینکه سامانه شرکت های حمل و نقل عمومی از طریق کد ملی، وضعیت سلامتی مسافران را بررسی می کند، اظهار داشت: شرکت های حمل و نقل عمومی اجازه ندارند قبل از گذشتن دو هفته از تست کرونا مسافر سوار کنند.
صادقی راد افزود: طبق ضوابط ستاد مقابله با کرونای همدان، شرکت های حمل و نقل مسافر شامل اتوبوس، مینی بوس و سواری در قرنطینه دو هفته ای پیش رو از ارائه خدمات حمل و نقلی به بیماران کرونایی و یا افرادی که مشکوک به کرونا باشند، خودداری خواهند کرد.
او ادامه داد: شناسایی بیماران و یا افراد مشکوک به کرونا از طریق سامانه سِروا (سازمان فنی اطلاعات ایران) که بین وزارت بهداشت و شرکت های حمل و نقل مسافر برقرار است، عملی می شود.
سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای همدان یادآور شد: با ارائه کد ملی افراد به سامانه سروا وضعیت سلامت خریدار بلیت از نظر آلودگی به کرونا یا سلامت وی مشخص و در صورت بروز هرگونه علائم بیماری تا پایان قرنطینه از ارائه خدمات حمل و نقل عمومی به فرد مشکوک خودداری می شود.
صادقی راد با تاکید بر لزوم اخد استعلام الکترونیکی از سامانه سروا از سوی شرکت های حمل و نقل عمومی، ابراز داشت: اگر مسافری تست کرونا داده باشد و کرونا مثبت و یا مشکوک به کرونا تشخیص داده شود، باید دو هفته از تست بگذرد تا بتواند از وسائط حمل و نقل عمومی استفاده کند.
این مسئول اضافه کرد: شرکت های حمل و نقل مسافر و رانندگان اجازه جابجا کردن مسافران در صورت نگذشتن دو هفته از زمان تست آنان را ندارند.
او تأکید کرد: افرادی که قصد دارند با اتوبوس سفر کنند می توانند بلیت مورد نظر خود را به شکل اینترنتی از شرکت های حمل و نقل عمومی تهیه کنند و نیازی به مراجعه حضوری نیست.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: