آخرین اخبار
کد خبر: ۴۷۲۷
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان

1ـ خبرنگارن و کارکنان روزنامه شروع به واقعيت‌هاي عيني توجه مي‌کنند و اخبار صحيح و دقيق و تفسيرهاي منطقي و منصفانه را در اختيار خوانندگان قرارخواهند داد.
2ـ خبرنگاران روزنامه شروع می دانندروزنامه نگاری يک خدمت اجتماعي است،نه يک فعاليت بازرگاني و روزنامه نگار همواره باید بر اساس وجدان و اخلاق عمل ‌کند.
3ـ خبرنگاران روزنامه شروع متعهد می شوند اخباري را منتشر مي‌کنند که منبع آنها مشخص باشد.
4ـ سرقت ادبي، مخدوش ساختن متن‌ها و سندها و حذف اطلاعات اساسي رويدادها در روزنامه نگاري مطرود است لذا خبرنگاران روزنامه شروع ضمن تقبیح این نوع رفتارها به شدت از انجام آن پرهیز خواهند کرد.
5ـ خبرنگاران روزنامه شروع از پذيرش هرگونه پاداش مادي براي پيش برد مقاصد خصوصي مغاير با مصالح عمومي، خودداري خواهند کرد.
6ـ روزنامه شروع از قبول هرگونه فشار و تهديد براي انتشار مطالب و يا تغيير محتويات آنها، خودداري کرده و از خط مشي عمومي‌رسانه و اصول شرافت حرفه اي خويش تبعيت مي‌کند.
7ـ روزنامه شروع با احترام به استقلال و حاکميت ملي، نظم و امنيت عمومي‌و مصالح همگاني از اصول شرافت حرفه اي خويشتن تبعيت کرده و آن را با هیچ معیار دیگری تعویض نخواهد کرد.
8ـ خبرنگاران روزنامه شروع به اصول ديني و معتقدات مذهبي، آداب و سنن قومي ‌و ملي، اخلاق حسنه و عفت عمومي‌احترام مي‌گذارند و از گرايش به تبعيض خصومت آميز در اين زمينه‌ها و همچنين تشويق و تحريک به جنگ تجاوزکارانه نسبت به کشورهاي ديگر خودداري خواهند کرد.
9ـ روزنامه شروع براي پاسداشت ارزش‌هاي الهي و انساني از جمله عدالت طلبي، آزاديخواهي، صلح و امنيت بشر، استقلال و پيشرفت فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي ملتها و فرهنگ‌ها، احترام خاص قائل است و همواره در انتشار مطالب و اخبار و...این موضوع را در سرلوحه فعالیت قرار خواهد داد.
10ـ کوشش در راه همزيستي مسالمت آميز ملت‌ها، مقابله با گسترش وسايل و ادوات کشتار جمعي، جلوگيري از آلودگي محيط زيست و مبارزه عليه سلطه فرهنگي از رسالت‌هاي مهم ما خبرنگاران روزنامه شروع است.
11ـ احترام به حيثيت شخصي و حريم خصوصي افراد، خودداري از توهين، تهمت و افتراء نسبت به اشخاص و تلاش در حفظ سلامت و آرامش رواني جامعه از وظايف ما تغییر ناپذیر همه کارکنان و خبرنگاران روزنامه شروع محسوب مي‌شود.
12ـ خبرنگاران روزنامه شروع خود را موظف می بینند ضمن دفاع از آزادي خبر و تفسير و انتقاد، اسرار حرفه‌اي خود را حفظ و از افشاي اطلاعات و اخباري که به صورت محرمانه به دست مي‌آورند به جز مواردي که با حکم دادگاه مشخص مي‌شود، خودداري کنند.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: