آخرین اخبار
کد خبر: ۴۷۱۹۳
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مهمان دومین نشست رویای شهر سبز ، دکتر پرنیان شهردار صدرا بود
دکتر پرنیان در این نشست گفت: حدود یک سال است که توفیق خدمت در شهرداری صدرا را کسب کرده ام. من در شرایط آشفته‌ای سکان‌دار شهرداری شدم. در فضایی که شهردار، رئیس شورای اسلامی، معاونین شهرداری و سه نفر از پیمانکاران دستگیر شده بودند که این سه نفر، فعالیت های عمرانی شهر را انجام میدادند و اکثر مناقصه ها را تحویل گرفته بودند و در شرایطی که پروژه ها نیمه تمام بود دستگیر شدند. به همین دلیل یک فضای بی اعتمادی بین مردم و شهرداری حاکم بود.
وی افزود: اولویت اول ما تکمیل پروژه های نیمه تمام بود که با هماهنگی با دستگاه های نظارتی توانستیم در یک مدت کوتاه پروژه های نیمه تمام را به اتمام برسانیم.
دکتر پرنیان با اشاره به هزینه‌ بازسازی اماکن تخریب شده در اغتشاشات آبان‌ماه اذعان داشت: اغتشاشات آبان‌ماه، یکی از چالش‌های اساسی صدرا بود. علاوه بر تخریب ساختمان شهرداری آسیب های جدی‌ای به معابر ، تابلوها و اماکن عمومی وارد شد که برآورد خسارت های ما حدود ده میلیارد تومان بود که ۲ ماه از توان اجرایی شهرداری صرف بازسازی امکانات تخریب شده گردید. برف سنگین و کم سابقه صدرا نیز یکی از چالش های پیش روی شهرداری بود که با کار شبانه روزی توانستیم چالش های این مسیر را هموار کنیم که به اذعان شهروندان هیچ کدام از معابر اصلی و پرتردد شهر حتی برای یک ساعت هم مسدود نشد.
شهردار صدرا شیوع کرونا را یکی دیگر از دلایل تعطیلی پروژه‌های عمرانی عنوان کرد و گفت: شیوع کرونا نیز یک چالش جدید جهانی بود که شهرداری هم از این غائله مستثنی نبود، در این مدت تنها یک سوم از نیروهای شهرداری مشغول خدمت بودند و پروژه های عمرانی تعطیل شده بود. این گفته ها از این باب است که هنگام سنجش فعالیت‌های شهرداری، چالش‌های اخیر را مدنظر داشته باشید. بعد از عید نیز دستگیری دو نفر دیگر از اعضای شورای شهر مزید بر علت شد.
دکتر پرنیان افزود: با همه مشکلات توانستیم پروژه های نیمه تمام را تکمیل کنیم و همچنین قبل از عید لکه‌گیری، لای روبی، جدول‌گذاری، رفع نقاط حادثه‌خیز ترافیکی و همچنین رفع ۱۳ نقطه آبگیر را در دستور کار قرار دادیم به گونه‌ای که در سال گذشته که شاهد بارش باران بودیم در هیچکدام از این نقاط آبگرفتگی رخ نداد.
وی در خصوص اجرای طرح‌های مختلف در سطح شهر صدرا گفت: در حاشیه بلوار بوستان در حال آماده‌سازی اولین پیاده‌رو سلامت به طول یک و نیم کیلومتر و عرض پانزده متر هستیم که در این مسیر امکانات مختلفی تعبیه خواهد شد. همچنین در برنامه‌های آتی، احداث پنج پارک جدید را در دستور کار قرار دادیم که هم اکنون در مرحله انتخاب پیمانکار است و برای سه طرح آن، پیمانکار انتخاب شده و برای دو طرح دیگر در حال یافتن پیمانکار توانمند هستیم. چشم انداز ما برای راه اندازی پارک های زیر هزار متر تا پایان سال و برای مابقی دو سال است. همچنین پارک ۹ هکتاری در مجاورت میدان اسفار طراحی شده که ۲۰۰ میلیارد برآورد هزینه آن‌است که برنامه ما برای تکمیل این پروژه از طریق جذب سرمایه گذار است که هم اکنون در مرحله چاپ آگهی است
دکتر پرنیان شهردار صدرا با اشاره به بودجه‌های تخصیص‌ یافته در پروژه‌های عمرانی بیان داشت: فضای تعاملی مناسبی در این مدت بین شهرداری و شرکت عمران برقرار شد که تعاملات مثبتی، با همکاری دکتر حاجی پور مدیر عامل شرکت عمران صدرا ایجاد کردیم. همچنین در دیدار با جناب مهندس طاهرخانی معاون وزیر و مدیر عامل شهرهای جدید کشور قول تخصیص ۱۰۰ میلیارد بودجه در قالب دو پکیج ۵۰ میلیاردی را از شرکت عمران اخذ کردیم که مقرر شده شرکت عمران با این بودجه پروژه های اعلامی شهرداری را به سرانجام برساند که اولین پروژه را شهرداری به شرکت عمران اعلام کرده که هم اکنون شرکت عمران در حال انجام آن است. با این تعامل توانستیم بودجه عمرانی شهرداری را از ۴۰ میلیارد به ۹۰ میلیارد افزایش بدهیم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: