آخرین اخبار
کد خبر: ۴۶۹۷۹
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
در ارتباط تصویری مقامات مسئول بنادر ایران و آذربایجان تأکید شد:
نشست توسعه همکاری های بندری و حمل و نقل دریایی بین دو کشور ایران و آذربایجان، با حضور حمیدرضا آبایی؛ مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، خسرو سرایی؛ مدیرکل ترانزیت، لجستیک و توافق نامه های سازمان بنادر و دریانوردی و وامیک رحیموف؛ رئیس آژانس ملی دریانوردی آذربایجان و موسوی سفیر ایران در آذربایجان و دیگر مدیران بنادر به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.
به گزارش شروع آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان ، صبح امروز دوشنبه ۲۴ شهریور ماه  خسرو سرایی؛ مدیرکل ترانزیت، لجستیک و توافق نامه های سازمان بنادر در نشست توسعه همکاری های بندری و حمل و نقل دریایی بین دو کشور ایران و آذربایجان با تأکید بر اینکه هدف اصلی از این نشست دوجانبه، تسهیل تجارت دریایی بین دو کشور ایران و آذربایجان است، خاطرنشان کرد: با تغییر الگوی تجارت در دریای خزر و استقبال کشورهای این حوضه آبی از حمل و نقل کانتینر و کشتیرانی رو رو، درصدد هستیم از همه ظرفیت های موجود حمل و نقلی استفاده بهینه کنیم.
وی با بیان اینکه دو کشور ایران و آذربایجان همواره در طول تاریخ، روابط بسیار خوبی در تجارت و اقتصاد بین المللی داشته اند، افزود : در نشست های دو جانبه توسعه همکاری های بندری و حمل و نقل دریایی در خزر، به دنبال این هستیم تا ضمن معرفی امکانات و تحولات صورت گرفته در بنادر ایران، پیشنهاد های توسعه ای در حوزه های کشتیرانی، ایمنی دریانوردی، جست و نجات دریایی و گواهی نامه های دریانوردان را بحث و بررسی کنیم.
وی با اشاره به تخفیف ۸۰ درصدی حقوق و عوارض بندری برای کشتی های رو روی ورودی به بنادر ایران،تصریح کرد : ارتقای خدمات کشتیرانی در بنادر دو کشور، رونق کشتیرانی رو رو ، کانتینری و یخچالی بسیار حایز اهمیت است.
سرایی با اشاره به اینکه پروتکل ایمنی دریانوردی در خزر در این نشست مطرح و بررسی شد، گفت : در خصوص پروتکل ۵ جانبه ایمنی دریانوردی در شرایط مطلوبی به سر می بریم و چنانچه در وضعیت کرونایی به سر نمی بردیم تاکنون به نتیجه نهایی رسیده بود.
 در این نشست تصویری همچنین وامیک رحیموف ؛ رئیس آژانس ملی دریانوردی آذربایجان از آمادگی کامل دولت این کشور برای توسعه همه جانبه همکاری های بندری و دریایی با ایران خبر داد و گفت : در حال حاضر کشتی های رو رو در مسیر قزاقستان و آذربایجان در حال تردد هستند.
رحیموف با بیان اینکه موضوعات پیشنهادی در خصوص ایمنی، آموزش و برگزاری مانور جست و نجات دریایی و امداد و نجات از جمله مسائلی است که بنادر آذربایجان به ویژه بندر باکو از آن استقبال می کنند ، گفت : با توجه به تجهیز بندر انزلی به ترمینال مسافری پیشرفته، موضوع سفرهای دریایی در حوزه اختیارات مستقیم آژانس دریانوردی آذربایجان نسیت و ارگان های دیگری باید در این زمینه دستور اجرایی صادر کنند.
بر اساس این گزارش و بنا بر اعلام مدیرکل ترانزیت ، لجستیک و توافق نامه های سازمان بنادر ، در این نشست مقرر شد با توجه به تحولات صورت گرفته و ظرفیت های جدید تجاری ایجاد شده در دریای خزر ، پیش نویس توسعه همکاری های بندری و دریایی بین دو کشور ایران و آذربایجان تهیه و مبادله شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: