آخرین اخبار
کد خبر: ۴۶۳۴۴
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
اولین نشست «خادمان رسانه‌ای مسجد»، با حضور حمید شاه آبادی معاون صدا و نمایندگان ۱۰ دستگاه مرتبط با حوزه مسجد در ساختمان شهدای رادیو برگزار شد.
به گزارش شروع آنلاین به نقل از ایسنا و معاونت صدا، در این نشست حمید شاه آبادی با اشاره به راه‌اندازی و تشکیل کارگروه مسجد در معاونت صدا، گفت: دی‌ماه سال گذشته و به دنبال ارائه طرحی از سوی تعدادی از جوانان مسجدی و انقلابی، "کارگروه مسجد" را با هدف افزایش جمعیت و کاهش میانگین سنی نمازگزاران و پوشش اقدامات و خدمات نهادهای فعال این حوزه در حضور مدیران و نمایندگان شبکه‌های سیزده‌گانه رادیو راه‌اندازی کردیم. در گام اول، منابع و برنامه‌های آرشیوی رادیو تحلیل و نتایج قابل قبولی بدست آمد.
وی ادامه داد: پس از راه‌اندازی این کارگروه، اقدامات ارزنده‌ای با موضوع مسجد در شبکه‌های مختلف رادیویی صورت گرفت اما با توجه به اینکه هر یک از شبکه‌ها، موضوعات را به‌طور مستقل مورد توجه قرار می‌دادند، عملاً جریان‌سازی و فرهنگ‌سازی در این باره صورت نمی‌گرفت.
معاون صدا مسجد را بستری لازم برای تجلی گام دوم انقلاب برشمرد و گفت: گام اول انقلاب از مساجد برداشته شده و معتقدم که مساجد، بستری مناسب برای تجلی تحقق گام دوم انقلاب‌اند.
شاه آبادی با اشاره به تدوین سند تحقق مسجد تراز انقلاب به همت شورای سیاستگذاری این کارگروه گفت: با تلاش شورای معارف معاونت صدا سند اجرایی مناسبی هم تدوین شده است که در فرآیند تعامل نمایندگان محترم دستگاه ها با دبیر کارگروه تکمیل و نهایی خواهد شد.
معاون صدا، "مهدی حاجی" را به‌ عنوان دبیر کارگروه مسجد معاونت صدای سازمان صدا و سیما معرفی کرد و گفت: در این دبیرخانه انتظار داریم بستر لازم برای برقراری ارتباط مؤثر رسانه‌ای با سازمان‌ها و ایجاد تعامل آنها با رادیو فراهم شود.

تولید برنامه‌های رادیویی با محوریت مسجد

در ادامه مهدی حاجی ـ دبیر کارگروه مسجد معاونت صدا ـ احیاء و تقویت جایگاه مسجد تراز انقلاب اسلامی در گام دوم را از اهداف تشکیل این کارگروه برشمرد و گفت: رسانه متولی امر مسجد نیست اما می‌تواند تسهیل‌گر مؤثری در تسریع و تصحیح امور مربوط به این مکان مقدس و نورانی باشد.
وی ضمن قدردانی از حسن استقبال مدیران ارشد دستگاه های متولی امر مسجد، با اشاره به این موضوع که تاکنون بیش از ۳۰ هزار دقیقه برنامه با محوریت مسجد در قالب ۶۰ عنوان برنامه و با رویکردهای متفاوت تولید و در آرشیو رادیو قرار دارد و هم اکنون نیز با همراهی اداره کل طرح و برنامه معاونت صدا ریل گذاری مناسبی درخصوص تولیدات برنامه های مسجدی صورت گرفته است، خواستار ایجاد تفاهم نامه های اجرایی فی مابین شد.
در اولین نشست "خادمان رسانه‌ای مسجد" حجج‌الاسلام سید جواد بهشتی - قائم مقام ستاد اقامه نماز، غلامرضایی - معاون فرهنگی حوزه‌های علمیه کشور، ذاکر -معاون فرهنگی مرکز رسیدگی به امور مساجد، عادل -معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، اسماعیلی- مدیر کل رسانه‌ای معاونت فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی، طاهریان -معاون دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور، جهانی- معاون فرهنگی سازمان بسیج دانشجویی کشور، جانعلی‌پور -قائم مقام اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، مجتبی ایزدی-دبیر شورای قرآن و معارف معاونت صدا و مدیر رادیو قرآن، علیرضا حبیبی -سرپرست رادیو فرهنگ، صالحی- میرکل طرح و برنامه معاونت صدا، نعمتی -دبیر کارگروه تولیدات رسانه‌ای حوزه مسجد و مهدی حاجی -دبیر کارگروه مسجد معاونت صدا حضور داشتند و به بیان نکاتی در خصوص فعالیت دستگاه خود پرداختند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: