کد خبر: ۴۵۴۲۸
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد:
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به بستری حدود ۲۰۰ تا ۲۵۰ بیمار کرونایی در مراکز درمانی این استان، گفت: روزانه ۵۰ نفر به این آمار اضافه می شود.

به گزارش شروع آنلاین، ارسلان سالاری با اشاره به افزایش شمار مبتلایان و فوتی‌های ناشی از کرونا در کشور، اظهار کرد: در حال حاضر به صورت میانگین ۲۰۰ تا ۲۵۰ نفر در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

وی با بیان اینکه گیلان یکی از استان‌های درگیر در این زمینه بوده است،گفت: روزانه ۵۰ مورد به شمار مبتلایان به کووید ۱۹ در گیلان اضافه می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ادامه حضور گردشگران و مسافرت‌های غیر ضرور رو از عوامل افزایش تعداد مبتلا در استان عنوان کرد و افزود: شهروندان باید همچنان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

وی تأکید کرد: استفاده از ماسک و دستکش همچون گذشته باید در کنار رعایت فاصله گذاری اجتماعی مورد اهتمام همگان باشد.

سالاری با اشاره به برگزاری مراسم عروسی و عزا و اجتماعات فامیلی، تصریح کرد: متأسفانه شاهد برگزاری اردوهای تفریحی بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستیم.

وی به نسبت به شیوع موج بعدی کرونا در استان گیلان‌هشدار داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود با اتمام امتحانات نظیر کنکور سراسری و همچنین آغاز مسافرت‌های تابستانی شاهد شیوع دوباره کرونا در گیلان باشیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: