کد خبر: ۴۴۹۱۶
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران خبر داد:
مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران گفت: مشغول بررسی هویت جانباختگان حادثه آتش سوزی کلینیک سینا اطهر هستیم و پس از شناسایی، اجساد به خانواده‌ها تحویل می‌شود.
به گزارش شروع آنلاین به نقل از ایرنا مهدی فروزش روز چهارشنبه اظهار کرد : مشغول شناسایی و تعیین هویت اجساد ارجاعی آتش سوزی کلینیک سینا اطهر در پزشکی قانونی هستیم و جسد یکی از قربانیان مرد نیز در حال ارجاع به پزشکی قانونی است.
وی ادامه داد: تا کنون ۱۸ جسد شامل ۱۵ جسد زن و سه جسد مرد به پزشکی قانونی ارجاع شده است.
فروزش تصریح کرد: کار شناسایی این اجساد در اولین فرصت انجام خواهد شد و تا کنون ۱۴ نفر از بستگان  جانباختگان به پزشکی قانونی مراجعه کرده اند.
مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران گفت: اجساد ارجاعی تقریبا سالم هستند و کار شناسایی از روی چهره انجام خواهد شد و نیازی به انجام آزمایش DNA نیست. همچنین بر روی اجساد تحویلی آزمایش تخصصی و سم شناسایی انجام می شود و این آزمایش ها بر اساس دستور مقام قضایی برای تشخیص وجود گاز منو اکسید کربن و استنشاق دوده بر اثر اشتعال صورت می پذیرد.
به گزارش شروع آنلاین به نقل از ایرنا، حادثه آتش‌سوزی و انفجار کلینیک سینا اطهر در خیابان شریعتی تهران به مرگ ۱۹ نفر و مصدومیت ۱۴ نفر منجر شد.
بر اساس اعلام کانال سازمان نظام پزشکی، بیش از نیمی از جان‌باختگان، پزشکان و کادر اتاق عمل هستند.
مهار این آتش‌سوزی با استفاده از تجهیزات جدید آتش‌نشانی از جمله نردبان‌های بلند و در سایه تجربه و ایثار آتش‌نشانان، حدود دو ساعت به طول انجامید و با وجود دو مورد انفجار در دقایق اولیه، از سرایت آتش به سایر ساختمان‌های منطقه جلوگیری شد.
پس از حادثه در فضای مجازی گمانه‌زنی‌های مختلفی شکل گرفت، اما منصور درجاتی مدیرکل مدیریت بحران استان تهران علت اصلی را  نشت گاز و اتصال برق علت عنوان کرده است.
تا کنون ۱۸ جسد از ۱۹ جانباخته حادثه آتش سوزی کلینک سینا اطهر تحویل پزشکی قانونی استان تهران داده شد و اجساد جانباختگان این حادثه به محض شناسایی تحویل بستگانشان می‌شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: