کد خبر: ۴۴۸۸۸
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
سخنگوی وزارت کشور:
سخنگوی وزارت کشور از راه اندازی دفاتر تسهیل‌گری با هدف رفع آسیب‌های اجتماعی در۲۲ استان کشور خبر داد و گفت: استان سیستان و بلوچستان در کنار خوزستان بیشترین تعداد دفاتر تسهیل‌گری را به خود اختصاص داده است.

به گزارش روز سه شنبه پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، سید سلمان سامانی با بیان راه اندازی دفاتر تسهیل گری و توسعه محلی در ۲۳۵ محله ۲۲ استان کشور، افزود: ایجاد و استقرار دفاتر تسهیل گری و توسعه محلی در محلات حاشیه نشین از طریق جلب مشارکت موسسات غیردولتی با هدف بررسی و مطالعه وضعیت مسائل و نیازها و پتانسیل‌ها و  ظرفیت‌های موجود در محلات و توانمندسازی ساکنان از طریق آموزش های خانواده، فنی و حرفه ای و پیگیری حل مسائل کالبدی، اقتصادی و اجتماعی در محلات از طریق تعامل مستمر با دستگاههای اجرایی و ساکنین انجام شده است.

معاون هماهنگی وزارت کشور با بیان اینکه استان سیستان و بلوچستان در کنار استان خوزستان بیشترین تعداد دفاتر تسهیل‌گری را به خود اختصاص داده است، گفت: این دفاتر در شهرهای زاهدان، زابل و چابهار واقع در استان سیستان و بلوچستان تشکیل شده است.

سامانی یادآور شد: از برنامه های اولویت‌دار استان و فعالیت‌ها و برنامه‌های فوق العاده دستگاه‌های اجرایی همکار سازمان امور اجتماعی به منظور آسیب‌های اجتماعی در مناطق حاشیه ای و سکونتگاه های غیررسمی استان سیستان و بلوچستان در سالهای ۹۵ تا ۹۸  حمایت ویژه ای شده است.

سخنگوی وزارت کشور خاطرنشان کرد: ۲۹۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات هزینه ای کاهش آسیب‌های اجتماعی شامل پیشگیری و کنترل طلاق، اعتیاد، مفاسد اخلاقی و توانمندسازی و ارتقا مهارت‌های فنی حرفه ای و شغلی ساکنان محلات حاشیه نشین و همچنین ۵۴۰ میلیارد ریال برای کمک به تجهیز مراکز اجتماعی و فرهنگی محلات حاشیه نشین و مناطق محروم، خرید خانه محله، تجهیز  مراکز آموزشی مناطق حاشیه نشین شهرستانهای آسیب دیده از سیل در سال های ۹۷ و ۹۸ اخنصاص یافته است.

معاون هماهنگی وزارت کشور با بیان عضویت ۲۸ دستگاه اجرایی در شورای اجتماعی کشور، اظهار کرد: وظیفه شورای اجتماعی سیاست‌گذاری، نظارت و هماهنگی میان این دستگاه‌ها است.

وی رشد کارآفرینی را از نتایج مهم کاهش آسیب های اجتماعی در استان‌ها عنوان کرد و ادامه داد: در بحث حاشیه نشینی نیز اقدامات بسیار خوبی در حوزه کالبدی و محتوایی با همکاری وزارت راه و شهرسازی، کمیته امداد، بسیج و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام شده است.

سامانی تاکید کرد: دفاتر تسهیل‌گری ایجاد شد تا شعار اجتماعی شدن و اجتماعی کردن پاسخگویی به مطالبات و نیازهای مردم و رفع آسیب‌های اجتماعی در محلات آسیب پذیر، محقق شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: