کد خبر: ۴۴۸۸۰
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
وزیر علوم:
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بر فعالیت بیشتر مراکز مشاوره دانشجویی در ترم آتی دانشگاه‌ها تاکید کرد و گفت: دانشجویان اگر با برنامه‌ریزی‌های کامل بهداشتی و روانی وارد دانشگاه شوند از ترس و اضطراب‌ آنها در خصوص کرونا کاسته می‌شود.

منصور غلامی در مراسم اختتامیه کمپین دانشجویی در خانه بمانیم بر لزوم حفظ آرامش ذهنی و روانی دانشجویان با ارایه مشاوره‌ها و برنامه‌های مناسب دانشجویی توسط مراکز مشاوره دانشجویی دانشگاه‌های کشور تاکید کرد.

وی اظهار داشت: ظرفیت و عملکرد مناسب مراکز بهداشت و مشاوره دانشجویی در دانشگاه‌ها به خوبی احساس می‌شود و کمبودهای احتمالی این مراکز در برخی دانشگاه‌ها باید برطرف شود تا این بخش به صورت فعال و بالفعل در خدمت جامعه دانشجویی کشور باشند.

وزیر علوم با بیان این که در جریان خدمات مراکز مشاوره دانشجویی هستم، افزود: نیاز به این مراکز و آثار مثبت عملکرد آنها به ویژه در ایام امتحانات در هفته‌ها و ماه‌های اول ورود دانشجویان جدید کاملاً محسوس بود، ولی عملکرد این مراکز در دوران شیوع ویروس کرونا واقعاً قابل تقدیر است.

غلامی به غافلگیری برخی از کشورهای پیشرفته در مواجهه با ویروس کرونا گفت: ما با آمادگی موارد تامینی و بهداشتی و مدیریت صحیح و همراهی و هم‌گامی مردم، توانستیم آثار زیان‌بار این بیماری را به حداقل برسانیم.

وی افزود: در این راستا محیط‌های دانشگاهی خیلی زود تصمیم گرفتند که با توجه به شیوع این بیماری در اجتماعات، دانشگاه‌ها تعطیل شوند و از همان هفته‌های اول تعطیلی، آموزش مجازی دروس در دانشگاه‌ها برقرار شد.

وزیر علوم با تشکر از مراکز مشاوره دانشجویی به جهت فعالیت همزمان با تعطیلی دانشگاه‌ها و ارتباط مستمر با بدنه دانشجویی کشور در جهت رفع آسیب‌های روحی و روانی آنان اظهار داشت: نکته اصلی، حفظ این تجربیات و به‌کارگیری آن با آمادگی بیشتر برای زمان‌های طولانی‌تر در مقابله با این بیماری و سایر شرایط مشابه است.

به گزارش روز سه شنبه وزارت علوم، غلامی همچنین درمورد برگزاری ترم تحصیلی آینده به صورت ترکیبی حضوری و نیمه حضوری و ارائه مجازی دروس گفت: در ترم تحصیلی جدید اگر بهداشت ذهنی و روحی دانشجویان به خوبی فراهم شود و اگر مطمئن باشند که با برنامه‌ریزی‌های کامل بهداشتی و روانی وارد دانشگاه می‌شوند، از ترس و اضطراب‌ آنها در خصوص آلودگی به بیماری کرونا کم می‌شود و در این خصوص مراکز مشاوره دانشجویی باید بیشتر فعالیت کنند.

وی با بیان این که ادامه تعطیلی و غیرفعال بودن به دلیل شیوع بیماری کرونا آثار منفی و مخربی در پی خواهد داشت، تاکید کرد: هم اکنون بیشتر مراکز کشور با وجود شیوع بیماری کرونا با مدیریتی مناسب اداره می‌شوند، جمعیت دانشجویی کشور هم اگر دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند، با حفظ سلامت کامل می‌توانیم آموزش آنها را به بهترین نحو انجام دهیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: