کد خبر: ۴۴۸۴۳
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
جهانگیری:
معاون اول رییس جمهوری، اولویت دولت را «سلامت مردم» و «تامین معیشت» ارزیابی کرد و با تاکید بر تلاش دولت برای صیانت از اشتغال موجود، گفت: این دولت با توجه به شرایط و محدودیت‌ها، سه و نیم میلیون شغل ایجاد کرده است.

«اسحاق جهانگیری» در مراسم روز ملی صنعت، معدن و تجارت در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران با تبریک این روز، گفت: در ایام سخت و دشوار که از یک طرف با تحریم‌های ظالمانه، غیر انسانی و غیرقانونی امریکا روبرو هستیم و از طرف دیگر با ویروس نوظهور و نوپدید کرونا  که عالم‌گیر شده، مواجه هستیم.

معاون اول رئیس جمهوری افزود: آمریکایی‌ها فکر می‌کردند که می‌توانند اقتصاد ایران را از هم بپاشند اما ما متناسب با این شرایط سیاستها را باید تغییر می‌دادیم.

جهانگیری ادامه داد: سیاستمدار عاقل باید متناسب با این طراحی‌ها سیاست‌گذاری کند و ببیند که چه برنامه‌ای علیه کشور طراحی شده و چه اقدامی می‌خواهند سر ملت بیاورند.

وی گفت: سیاست ما در این شرایط و مقابل فشارهای خارجی ناشی از تحریم، مقاومت است و باید سازوکاری ایجاد کنیم که تاب‌آوری ملت را افزایش دهیم تا بر مردم فشاری وارد نشود. بنابراین مقابل تحریم، سیاست مقاومت و تاب آوری را در پیش گرفتیم.

جهانگیری با اشاره به اولویت‌های کشور افزود: اولویت ما در ابتدا «سلامت مردم»  و سپس «تامین معیشت» است. همچنین باید از اشتغال موجود صیانت کنیم در این ۷ سال با توجه به شرایط و محدودیت‌ها ۳ و نیم میلیون شغل ایجاد شده است.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: