کد خبر: ۴۴۰۴۸
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
فرماندار شهرستان نهاوند گفت: اگر مردم کمک و همکاری نکنند، خطر جدی کرونا سلامت همه را تهدید می کند بنابراین می طلبد مردم از دید و بازدیدها و تجمعات خودداری کنند.

مراد ناصری دوشنبه 29 اردیبهشت ماه در پانزدهمین جلسه قرارگاه زیستی و ستاد پیشگیری، کنترل و مقابله با کروناویروس شهرستان نهاوند، مطرح کرد: با توجه به موج دوم شیوع کرونا، مردم باید خطر کرونا را جدی بگیرند چراکه کرونا همچنان سلامت و بهداشت مردم را تهدید می کند.

وی بر ضرورت حمایت و همکاری همه ادارات تأکید کرد و افزود: امروز جامعه ما بیش از هر زمان با یک پدیده خطرناک روبرو شده است که اگر مردم کمک و همکاری نکنند، خطر جدی سلامت همشهریان را تهدید می کند.

ناصری از تشکیل ایستگاه ایست و بازرسی در سه راهی قلعه قباد با حضور همه عوامل بهداشتی و انتظامی خبر داد و گفت: ادارات از جمله کادر درمانی بهداشت با تمام تجهیزات و پرسنل، بسیج، هلال احمر، شهرداری و نیروهای مردمی برای سلامت مردم تلاش کنند.

وی با توصیه به بخشداران، دهیاران و شوراها بیان کرد: حفظ سلامت هر روستانشین برای همه ما اولویت بوده و نیاز هست در روستا و مسیر جاده های ارتباطی بین شهری با تشکیل نهادهای مردمی و پایگاه بسیج از ورود خودروهای دوره گرد غیربومی ضمن توصیه رعایت نکات بهداشتی، عدم شرکت در مناسبت های عمومی، تشییع و فاتحه، دید و بازدیدها خودداری کنیم.

فرماندار شهرستان نهاوند تأکید کرد: بعضی از شهرهای مرزی نهاوند شرایط خوبی ندارند و در واقع خطر در کمین نهاوند است که مدیریت آن همراهی مردم را می‌طلبد.

وی با بیان اینکه تنها راه مقابله با کرونا رعایت بهداشت فردی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی است، ادامه داد: مردم نهاوند اگر همراهی نکرده و همچون گذشته مدیریت نکنند به علت همجواری با دو استان لرستان و کرمانشاه با موج دوم کرونا با شدت بیشتری مواجه می شوند.

ناصری با بیان اینکه بیمارستان های نهاوند فقط در شرایط اضطراری و ویژه و حاد باید بیماران شهرهای همجوار نهاوند را پذیرش کند، اظهار کرد: جاده نهاوند- نورآباد به شدت کنترل می شود و هیچ خودرویی از لرستان بدون نظارت و کنترل حق ورود به نهاوند را ندارند.

وی گفت: اداره صمت، مرکز بهداشت و اتحادیه نانوایان باید وضعیت نانوایی های نهاوند را ساماندهی کنند، کیفیت نان نهاوند مرغوب نیست و باید در نانوایی های متخلف پلمب و  بنر تخلف نصب شود تا مردم متوجه باشند چه نانوایی هایی بهداشت را رعایت نمی کنند و از آنها نان خرید نکنند.

فرماندار شهرستان نهاوند در پایان بیان کرد: تاکنون مجوزی برای برگزاری راهپیمایی روز قدس و اقامه نماز عید فطر در شهرستان نهاوند صادر نشده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: